Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Parola: Bilgilerim hatırlansın
  • Sayfa:
  • 1

KONU: Mucizeler Kursu'ndan

Mucizeler Kursu'ndan 1 hafta 20 saat önce #254

Sevgili Asya sorduğun sorunun cevabı yazında gizli "uzun zamandır ugramamistim buraya " gördüğün gibi bu diğer üyeler içinde geçerli bir yanıt olur.
Diğer üyeler de katılsa dogru yanlış ifade telaşına düşmeden burası verimli olur. Boylelikle bakış açımizi sorgulariz genişlemeye büyümeye çalisiriz..
Nietzsche 'nin de dediği gibi : " Bazı insanlar kendi zincirlerini gevsetemeseler de arkadaşlarıni ozgurlestirebilirler ."

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Mucizeler Kursu'ndan 1 hafta 1 gün önce #253

Merhaba
Uzun zamandır uğramamıştım buraya. Şimdi tekrar bakınca hayal kırıklığına uğradım. Önceden dopdolu bir yerdi burası. Şimdi kurak bir arazi gibi olmuş forum. Bir sürü yazı yok. Neden böyle oldu bilen var mı? Kursun türkçesi çıkınca forum daha hareketli olur diye düşünmüştüm ama tam tersi olmuş. Sebebini bilen varsa lütfen bir cevap yazsın merak ediyorum gerçekten. Teşekkürler

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Mucizeler Kursu'ndan 2 hafta 2 gün önce #252

Tanrıya karşı bir günah isledigimize inanmanin doğurduğu bir sucluluk duygusu içinde kivranirken bu suçu , var olduğuna inandığımız gunahlarimizi dışarıya projekte ederek, Tanrının intikamindan kaçmaya ve saklanmaya çalışıyoruz .Hani ben sucsuzum diğerleri suçludur zihniyetiyle.
Zihnimizi degistirirsek ve Kutsal Ruhu ya da İsahi ego yerine rehber olarak secersek, başkalarının aslinda yapmadıkları şeyi affedebilecegiz çünkü diğerlerinde gördüğümüz her sey kendimizin onlara projeksiyon ederek yarattiklarimizdir . Böylece, suç unsuru sadece diğerlerinin üzerinden alınmakla kalmaz, aynı zamanda kendi zihnimizden de silinir . Affetmeyi seçerek kaynağımız ve yaraticimiz olan Tanrıyı asla terketmefigimizi ve ebediyen O nun bizi yarattığı gibi kaldigimizi öğreniriz . Biz O nunla ve tüm yaratılışla biriz .Mucizeler Kursu , düşüncelerin kaynağını asla terketmedigini öğretir .

Anka Kusunun Çağrısı
Bengü Aydoğdu

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Mucizeler Kursu'ndan 2 hafta 2 gün önce #251

Yeryüzündeki yaşam cehennemde. Cehennem tüm insanların paylastigi ortak bir ruyadir.Hem bireysel hem de kolektif rüyalar aslında birer kabustur. Asıl şifa, rüyadan uyanmak ve böylelikle kendimizi cehennemden kurtarmak demektir. Neden acı cektigimizi anlamıyoruz. Bir seçim hakkımız oldugunun farkında değiliz, ama secim hakkımız vardir. Rüyanın tüm sorumluluğu bizim ustumuzde değildir, çünkü bizler dogdugumuzda rüya zaten vardı .yaşam sitemizi bu rüyadan pacamizi kurtarmak için kullanmak görevimizdir .Rüyanın evrim gecirerek korkusuzluga dönüşmesini bekleyecek değiliz . Kendi iyiligimiz için harekete gecmemiz gerekir
Başlangıçta bu kabusu terk edemeyecekmisiz gibi görünebilir
İnsanların yaratmış olduğu rüyanın mukemmel bir yapisi vardır .Bize ait olduklarını ve kontrol edip ve savunmamız gerektiğini düşündüğümüz küçük şeyler için acı cektigimizin farkına vararak işe başlayalım.Adaletsizlige karşı aşırı tepki verdigimizde kendimizi izleyebiliriz. Kendimizi intikam alma ihtiyacı içinde görebilir ve odesmenin hiçbir anlamı olmayacağının farkina variriz. Her insan, digerleri için seytana dönüşebilir ve diğerlerini cehennemde tutmaya devam eder .partnerimizin hatasını hatirladigimiz her seferinde ,ona yeniden bedel odetiriz. Sıklıkla duygusal şantaja basvururuz. Sevdiğimiz insanları kontrolumuz altında tutmak için suçlama ve suçluluk duygusu hissettirmeyi kullanırız .Gerçek adaleti görebilecek gozlerimiz yoktur . Savaşçılar olarak yaşamımızı değiştirme noktasına gelmiş bulunuyoruz .onu dönüştüreceğiz . Yalanlara bir son verecegiz . Kendimizi fazla onemsemekten vazgececek ve bu özelliğin yerine cehennemden kurtulmak için farkindaligimizi kullanacağız .Farkında olun , kendinize karşı dürüst olun .Cehennemde olduğunuzu bilin Ona bakın.
Kullandığınız sözcüklerin kusursuz bir titizlik ve özenle seçilmiş olmalarına dikkat edin.
Hiçbir şeyi kişisel algılamayın.
Varsayimlarda bulunmayin.
Her zaman yapabileceğinizin en iyisini yapın.

Korkunun Ötesi
Don Miguel Ruiz

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Mucizeler Kursu'ndan 2 hafta 2 gün önce #250

Öfkeyle karşılık veriyorsan eğer, kendini zarar görebilir olanla bir tutuyor ve bu yüzden de kendine akıl dışı bir şekilde bakıyorsun demektir.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

  • Sayfa:
  • 1
Sayfa oluşturma süresi: 0.242 saniye
© 2019 Mucizeler Kursu Forum. Tüm haklar saklıdır.