Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Parola: Bilgilerim hatırlansın
Dies ist der optionale Forum-Header für die Abstimmungsbox.
  • Sayfa:
  • 1

KONU: Sana açık olan tek seçenek

Sana açık olan tek seçenek 2 ay 2 gün önce #130

"... çünkü ego ve Kutsal Ruh arasında iletişim yoktur."

[Mucizeler Kursu (Orijinal Edition) Bölüm 9.I.3 - Çeviri: BenSiz]

Mucizeler Kursun'daki bu cümle, açıkça ve su götürmez bir şekilde, ego ile Kutsal Ruh arasında hiçbir ilişkinin olmadığını açıklar. Senin sorunun, buna inanmıyor olmandır. Çünkü inanıyor olsaydın, hiçbir sorunun olmazdı. Fakat şu anki durumunda zihninin ikiye bölünmüş olduğunu biliyoruz. Bir kısmında Kutsal Ruh ikamet eder. O kısım senin kendinin gerçeklikte ne olduğunu bilen bölümdür. Diğer kısımda kendini ayrık olarak tanımlayan ancak hakikatte asla varolmayan ego kurgusu bulunur.

Mucizeler Kursu, sana egonun gerçek olmadığını öğretmek için geldi. Fakat sen, onun varlığına inanmakla egoyu korursun. Bunun yanısıra kurs sana, kendi hakikatın açısından asla kandırılamayan bir şeyin de zihninde olduğunu öğretir - kurs ona Kutsal Ruh der. Kursu öğrenmek demek, dünyada olduğuna inandığın sürece her şeyi Kutsal Ruh'a danışmayı öğrenmen demektir.

Kutsal Ruh, ego gibi, bir karardır. Bu ikisi, zihnin kabul edip itaat edebileceği tek alternatiflerdir. Kutsal Ruh ve ego, sana açık olan tek seçenektir. Birini Tanrı yarattı; bu nedenle onu silemezsin. Diğerini sen yaptın; dolayısıyla onu silip atabilirsin. Sadece Tanrı'ın yarattığı şey geri döndürülemez ve değişmezdir. Senin yaptığın şey her zaman değiştirilebilir, çünkü, Tanrı gibi düşünmüyorsan, gerçekte hiç düşünmüyorsun demektir. Vesveseler, gerçek düşünceler değildir, onlara inanıyor olsanda. Ama yanılıyorsun. Düşünce fonksiyonu Tanrı'dan gelir ve Tanrı'nın içindedir. O'nun Düşüncesinin bir parçası olarak sen, O'ndan ayrı düşünemezsin.

Mucizeler Kursu (Orijinal Edition) Bölüm 5:67 - Çeviri: BenSiz

Yalnızca Kutsal Ruh'u rehberin olarak seçmeye hazır olman, muhtemelen zaman alacaktır, fakat zaman önemli değil. O'nu duyabilmen için evvela egonu susturman gerekir. Şunu bilmelisin: Kutsal Ruh sana her daim konuşur ancak sen O'nun Sesini sürekli gevezelik yapan egon yüzünden işitemezsin. Bu nedenle egonu susturmayı öğrenmen önemlidir. Fakat, egoya sus demekle susmaz o. Kurs, egonun susmasını sağlamak için dersler planladı. Gün boyu uygulanması gereken dersler sayesinde vesvese ve çatışma içindeki bir zihin egonun deli dayatmalarından arınmaya başlar ve Kutsal Ruh'un düşünce sisteminin güçlenerek öne çıkmasını sağlar.

Bu nedenle dersleri uygulaman gerekli. Bunun kestirmesi yok.

BenSiz

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Son Düzenleme: Yazan: BenSiz.
  • Sayfa:
  • 1
Sayfa oluşturma süresi: 0.093 saniye
© 2019 Mucizeler Kursu. Tüm haklar saklıdır.