Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Parola: Bilgilerim hatırlansın
Dies ist der optionale Forum-Header für die Abstimmungsbox.
  • Sayfa:
  • 1

KONU: Hastalık hakkında

Hastalık hakkında 09 Mar 2019 17:53 #126

28. Bir terapist iyileştirmez: o, iyileşmenin gerçekleşmesine izin verir. O, karanlığı gösterebilir, ancak kendiliğinden ışık getiremez, çünkü ışık ondan değildir. Ama [ışık] onun için olduğu için hastası için de olmalı. Kutsal Ruh tek terapisttir. Rehber olduğu her durumda iyileşmeyi açıkça ortaya koyar. Terapist olarak insan sadece O'NUN işlevini yerine getirmesine izin verebilir. Bunun için O'NUN yardıma ihtiyacı yok. O sana yolladığı yardım arayan birine yardım etmen için ne yapılması gerektiğini tam olarak söyleyecektir, ve sen karışmazsan senin aracılığınla onunla konuşacaktır. Unutma: yardım için rehberi sen seçiyorsun ve yanlış seçim yardımcı olmayacaktır. Doğru olanın ama olacağını da unutma. O'NA güven, çünkü yardım O'NUN işlevidir ve O TANRI'DANDIR.

29. Diğer zihinleri senin değil O'NUN aracılığıyla KUTSAL RUH'A uyandırdığında bu dünyanın yasalarına itaat etmediğini anlayacaksın. Ancak itaat ettiğin yasalar etkilidir. "İşe yarayan şey iyidir" makul ancak yetersiz bir ifadedir. Sadece iyi olan etkin olabilir. Başka hiçbir şey işe yaramaz. Bu kurs eylem için bir rehberdir. O, dosdoğrudan ve basit bir öğrenim durumu sunar ve sana ne yapman gerektiğini söyleyen rehberi verir. Bunu yaparsan, işe yaradığını göreceksin. Sonuçlar kelimelerden daha ikna edicidir. Onlar seni kelimelerin doğru olduğuna ikna edecekler. Doğru rehberi takip edersen, tüm derslerin en basitini öğreneceksin:

30. Onları meyvelerinden tanıyacaksınız ve onlar da kendilerini tanıyacaklar.

[Mucizeler Kursu Orijinal Edition Metin 9.IV.28-30 - Çeviri: BenSiz]

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Hastalık hakkında 13 Şub 2019 08:10 #105

Yaşama arzusu değil, ölme arzusu bu dünya için motivasyondur. Onun tek amacı suçluluğun gerçek olduğunu kanıtlamaktır. Hiçbir dünyevi düşünce, hiçbir dünyevi eylem ve hiçbir dünyevi duygu bundan başka motivasyona sahip değildir. Onlar, onlara inanılsın ve savundukları ve temsil ettikleri sisteme ikna gücü versinler diye çağrılan tanıklardır. Ve hepsinin seninle ve kardeşinle farklı dillerde konuşan birçok sesi var. Ve yine de, mesaj her ikisi için de aynı. Vücudun süslenmesi, suçluluk tanıklarının ne kadar güzel olduğunu göstermeye çalışır. Vücut için endişe, hayatının ne kadar kırılgan ve savunmasız olduğunu ve sevdiklerinin ne kadar kolay yok edilebileceğini gösterir. Depresyon, ölümden ve herhangi bir şey için gerçek bir kaygının kibirinden bahseder. Diğerlerini destekleyen ve günahın haklı olduğu tabloyu boyamalarına yardımcı olan boşunalığın en güçlü tanığı
herhangi bir biçimdeki hastalıktır.

[Mucizeler Kursu Orijinal Edition, metin 27.II.7. - Çeviri: BenSiz]

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Hastalık hakkında 27 Ara 2018 13:36 #64

Hastalık yalnızca ego'nun bedeni yorumlamasına dayandığı iki temel varsayım doğruysa anlamlıdır: Bedenin saldırı için var olduğu ve senin bir beden olduğun. Bu şartlar olmadan hastalık düşünülemez. Hastalık, incinebileceğini göstermenin bir yoludur. Kırılganlığına, yaralanabilirliğine ve dıştan yönlendirmeye karşı olan aşırı güvenine tanıklık ediyor. Ego bunu, onun rehberliğine ihtiyaç duyduğuna dair en güçlü argüman olarak kullanır. Felaketimsi sonuçlardan kaçınmak için sonsuz kurallar belirler. Aynı durumdan tamamen haberdar olan Kutsal Ruh, onu analiz etmeye bile tenezzül etmez. Veriler anlamsız olduğunda, analiz etmenin bir anlamı yoktur. Hakikatın işlevi doğru olan bilgiyi toplamaktır. Yanılgı ile her nasıl başa çıksan da, hiçbir yere götürmez. Sonuçlar ne kadar karmaşık olursa, onların anlamsızlığını kavramak o kadar zor olabilir, ancak onları doğruca değerlendirmek için dayanaklardan doğabilecek tüm olası sonuçları incelemek gerekli değildir.
[Mucizeler Kursu Orijinal Edition Metin 8.VIII.75-76 - Çeviri: BenSiz]


Beden önemsiz olduğundan ona dayalı olan bilimsel veriler, biyolojik işlevinin analizi, enerji alanları ve katmanları ve her türlü fonksiyonları da önemsizdir. Hatta, Kutsal Ruh onu analiz etmeye bile tenezzül etmez diye belirtir kurs. İyileşmek için yaptıkların, şifa için kullandıkların ve bedeni ele alışın bilinç düzeyinin nerede olduğunu gösterdiği gibi tüm inançlarını da ifşa etmekte. Kutsal Ruh'un rehberliğinde farkındalığı yüksek bir insanı bedene yönlendirmek mümkün olmadığı gibi onu "majik" şifa yöntemleriyle de "kandırmak" mümkün olmaz. "Majik" şifa yöntemlerinin yalnızca had safhada kapalı zihinleri açmaya yönlendirmede geçici fonksiyonları olur. Ancak o düzeyde faydalı olabilirler. Bu ama ne mucizedir ne de iyileşme. Mucizeler çünkü istemli olmamalıdır; aksi takdirde büyüye dönüşürler diye yazar kursda.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Hastalık hakkında 27 Ara 2018 12:18 #63

Her fiziksel hastalık "majiye" (sihire) olan inancı temsil eder.
[Mucizeler Kursu Orijinal Edition Metin 2.III.54 - Çeviri: BenSiz]

Yaptığın şey iradeni böldü ve sana iyileştirilmesi gereken hasta bir zihin verdi. Bu hastalığa karşı uyanıklığın, onu iyileştirmenin yoludur. Zihnin bir iyileşti mi, sağlık yayar ve iyileşmeyi öğretir. Bu da seni benim gibi öğreten bir öğretmen yapar. Senden talep edildiği gibi benden de uyanıklık istendi, ama şunu unutma: aynı şeyi öğretmeyi seçenlerin inandıkları hakkında hemfikir olmaları zorunludur.
[Mucizeler Kursu Metin Orijinal Edition Metin 6.V.94 - Çeviri: BenSiz]

Hastalığı ve iyileşmeyi, her ikisini de öğretirsen zavallı bir öğretmen olduğun gibi zavallı bir öğrencisin de.
[Mucizeler Kursu Metin Orijinal Edition Metin 7.VI.40 - Çeviri: BenSiz]


Son cümlenin önemini vurgulamak isterim. Bir yandan hastalık görüp diğer yandan iyileştiremeyiz. İyileştirmek demek hastalığı görmemek demektir. Dikkat hastalık üzerinde değil ÖZümüz üzerinde olmalı. Bu nedenle birçok şifa yolu anlamsızdır, "majidir", yanlıştır çünkü bir hastalığın gerçek olduğu inancı üzerinden ondan kurtulmak için şifa uygulamalarının gerektiği inancına bağlıdır.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

  • Sayfa:
  • 1
Sayfa oluşturma süresi: 0.093 saniye
© 2020 Mucizeler Kursu sayfası KulturGuru Ekibinin bir projesidir. Tüm haklar saklıdır.