Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Parola: Bilgilerim hatırlansın
Dies ist der optionale Forum-Header für die Abstimmungsbox.
  • Sayfa:
  • 1

KONU: İyileşmek ve iyileştirmek hakkında

İyileşmek ve iyileştirmek hakkında 16 Ağu 2019 08:42 #240

Bu cümlede açacak pek bir şey yok. Örneğin, bir kurs öğrencisi zaman içinde zihnini arındırıp doğru düşünürlüğe geçtiğinde bu durum onun her davranışına, her söylemine ve duruşuna yansır. En azından katettiği yol kadar. Örnek olmak öğretmektir diye yazar kursda. Yani, bir Tanrı öğretmenine zertifika verilmez, onun seminerler düzenlemesi veya etrafında hayranlar toplaması istenmez. Bunu yapanlar çok ama ben şahsen onların doğru öğretmenler olduklarından hep şüpheliyim. Her öğrenci öğrendiği gibi öğretir. Yanlışı öğrenen yanlış öğretir. Yanlışı öğrenen yanlış davranır. Doğruyu öğrenmiş bir öğretmen, yani bir şifacı, hastalığı gerçek yapmadan kendi duruşuyla örmek olur. Örnek: biri yanlış nefes aldığında zihin de beden de hasta olur diye öğrettiğinde bu Mucizeler Kursu'nun ilkesine terstir. Beden ve hastalık var gibidir bu boyutta fakat iyileşme bedensel metodlarla değil zihinsel dönüşümle gerçekleşir diyerek öğrenciyi düşünce sistemindeki yanlışa yönlendirir doğru öğretmen. Önce ama hastalığı gerçek yapmaz. Bunu günümüz terapistleri yapmakta. Önce "sen hastasın" diyor sonra da fahiş fiyatlarla iyileştirme seminerleri satıyor. Kısır bir döngü maalesef.
Sorarım: Hani nerede uyananlar? Nerede aydınlananlar? Nerede kurtulanlar? Hani, nerede doğru örnekler? Pek yok, çünkü yol yanlış yürünüyor. Mucizeler Kursu'nu saptıranlarla, egonun eleğinden geçirerek kendi menfi isteklerine malzeme yapanlarla kaynıyor ortalık. Tam bir cadı kazanı. Örnek görmek o yüzden pek zor bu durumda.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

İyileşmek ve iyileştirmek hakkında 14 Ağu 2019 13:51 #235

Bengü Yazan::


27. Şifacının yapabileceği tek anlamlı katkı, yönü değiştirilmiş ve artık herhangi bir kabusa inanmayan biri olarak örnek olmaktır.
[Mucizeler Kursu Orijinal Edition Metin 9.IV.26-30 - Çeviri: BenSiz]


Bu cümleyi açar mısınız? Şifa bulmuş biri nasıl örnek olabilir? Yönü değişince tam ne değişir?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

İyileşmek ve iyileştirmek hakkında 15 Tem 2019 14:24 #194

90. Düşünce ve inancın tam anlamıyla dağları hareket ettirebilecek bir güç dalgası olarak birleştirildiğini anlamak zor. İlk bakışta, böyle bir güce sahip olduğunu düşünmek kibirli görünür, ancak ona inanmamanın gerçek nedeni bu değil. İnsanlar düşüncelerinin gerçek bir etki yapamayacağına inanmayı tercih ediyorlar çünkü tam anlamıyla onlardan korkuyorlar. Pek çok psikoterapist örneğin, kendi ölüm isteklerinden korkan insanlara arzu gücünün değerini düşürerek yardım etmeye çalışır. Hatta gerçek sonuçları olmaksızın her ne isterse düşünebileceğine inanmalarını sağlayarak hastayı 'özgürleştirmeye' bile çalışırlar.
Burada, sadece doğru düşünürlerin sıyrılabileceği gerçek bir ikilemle karşı karşıyayız. Ölüm dilekleri fiziksel anlamda öldürmez, fakat ruhsal farkındalığı pekala öldürürler. Her tür yıkıcı düşünce tehlikelidir. Bir ölüm dileği varsa, bir insanın düşüncelerini gerçekleştirmek ya da onlara aykırı hareket etmekten başka seçeneği yoktur. Bu yüzden sadece cinayet ve korku arasında seçim yapar. Diğer seçenek, düşüncesinin gücünü değersizleştirmesidir. Bu, genelde kullanımda olan psikanalitik yaklaşımdır. Bu, suçluluk duygusunu hafifletebilir, ancak düşüncenin güçsüz kalması bedeline. Eğer düşündüğünün etkisiz olduğunu düşünüyorsan, ondan çok korkmaktan vazgeçebilirsin, ama ona saygı da duymazsın.

Mucizeler Kursu Orijinal Edition Bölüm 2.V.90 - Çeviri: BenSiz

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

İyileşmek ve iyileştirmek hakkında 27 Ara 2018 19:09 #68

Kursdaki iyileşme fiziksel semptomların iyileşmesi olarak değil, zihnimizin çatışma, endişe ve suçluluk düşüncelerinden iyileşmesi olarak tanımlanmaktadır. Herkes şifa bulmak için can atıyor fakat nasıl bulacağını bilmiyor. Birçok çıkmazlara girip çıktıktan sonra bir gün doğru yola giriyor insan. O yollardan biri olan Mucizeler Kursu'nda endişelerden kurtuluş, özgüven ve huzur vaad ediliyor. Yolu yürüyen ve tamamlayan biri bu vaadlerin doğruluğunu kanıtlar. Ancak yalnız iyileşmiyoruz. İyileşmek istediğimizde, şifa çoğu zaman içimizdeki "tüm düğmelere basan" insanlar ve durumlar şeklinde gelir. Onlar, bizleri derin ve bilinçsiz suçluluk ve korku dolu düşüncelerin yüzeye çıkmasında yarayan fırsatlardır. Bu fırsatlar olmasa iyileşmemiz imkansız olur çünkü öylesi derin bir rüyanın içine daldık ki, tek başımıza uyanamayız. Ayrılığın ürünü ve ıspatı olan insan ve zihni kendi masumiyetini tekrar görebilmesi için herkesde bu masumiyeti görmesi şarttır. Kendisi suçsuz bir başkası suçlu olamaz iyileşmede. Ya hepimiz suçluyuz ya da hepimiz masumuz. Ya biri ya diğeri. Tabii ki, iyileşme iç huzurla eşittir. İçimizdeki çekişmeye ve direnişe, dünyevi aklımızdan daha yüksek olan affedicilik anlayışı ve huzuruyla cevap vermekten daha iyi bir yol olabilir mi? Bunun dışında herhangi bir yöntem daha evrensel olabilir mi?
...

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

İyileşmek ve iyileştirmek hakkında 27 Ara 2018 18:34 #67

26. İyileştirmek gizemli bir şey değildir. Bunu anlamadığın sürece hiçbir şey değişmez, çünkü ışık anlamaktır. Ne "sefil bir günahkar" sihir olmaksızın iyileşir, ne de "önemsiz bir zihin" sihir olmaksızın kendine saygı duyabilir. Ego yaklaşımının her iki formu da bir çıkmazda sona ermelidir: ego'nun her zaman yönlendirdiği tipik "imkansız duruma". Birine nasıl bir yere gittiğini göstermek yardımcı olabilir, ancak yönünü değiştirmesine yardımcı olmadıkça bir anlamı yoktur bunun. Bunu iyileşmemiş bir şifacı onun için yapamaz, çünkü kendisi için yapamaz.

27. Şifacının yapabileceği tek anlamlı katkı, yönü değiştirilmiş ve artık herhangi bir kabusa inanmayan biri olarak örnek olmaktır. Bu nedenle onun zihnindeki ışık, gördüğü ışığın orada olduğuna, Tanrı ile karar vermesi gereken sorgulayıcıya cevap verecektir. Ve bunu kabul ederek, şifacı onun orada olduğunu fark eder. Böylece algı nihayetinde bilgiye çevrilir. Mucize-işçisi ışığı algılayarak başlar ve kendi algısını süreklilikle yayarak ve onun takdirini kabul ederek algısını kesinliğe çevirir. Işığın etkileri onun orada olduğunu temin eder.

28. Bir terapist iyileştirmez: o, iyileşmenin gerçekleşmesine izin verir. O, karanlığı gösterebilir, ancak kendiliğinden ışık getiremez, çünkü ışık ondan değildir. Ama [ışık] onun için olduğu için hastası için de olmalı. Kutsal Ruh tek terapisttir. Rehber olduğu her durumda iyileşmeyi açıkça ortaya koyar. Terapist olarak insan sadece O'NUN işlevini yerine getirmesine izin verebilir. Bunun için O'NUN yardıma ihtiyacı yok. O sana yolladığı yardım arayan birine yardım etmen için ne yapılması gerektiğini tam olarak söyleyecektir, ve sen karışmazsan senin aracılığınla onunla konuşacaktır. Unutma: yardım için rehberi sen seçiyorsun ve yanlış seçim yardımcı olmayacaktır. Doğru olanın ama olacağını da unutma. O'NA güven, çünkü yardım O'NUN işlevidir ve O TANRI'DANDIR.

29. Diğer zihinleri senin değil O'NUN aracılığıyla KUTSAL RUH'A uyandırdığında bu dünyanın yasalarına itaat etmediğini anlayacaksın. Ancak itaat ettiğin yasalar etkilidir. "İşe yarayan şey iyidir" makul ancak yetersiz bir ifadedir. Sadece iyi olan etkin olabilir. Başka hiçbir şey işe yaramaz. Bu kurs eylem için bir rehberdir. O, dosdoğrudan ve basit bir öğrenim durumu sunar ve sana ne yapman gerektiğini söyleyen rehberi verir. Bunu yaparsan, işe yaradığını göreceksin. Sonuçlar kelimelerden daha ikna edicidir. Onlar seni kelimelerin doğru olduğuna ikna edecekler. Doğru rehberi takip edersen, tüm derslerin en basitini öğreneceksin:

30. Onları meyvelerinden tanıyacaksınız ve onlar da kendilerini tanıyacaklar.
[Mucizeler Kursu Orijinal Edition Metin 9.IV.26-30 - Çeviri: BenSiz]

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

İyileşmek ve iyileştirmek hakkında 27 Ara 2018 18:32 #66

Sağlık, sağlığa tanıktır. Tanığı olmadığı sürece, ikna edici olmadan kalır. Sadece gösterildiğinde, kanıtlanmıştır ve inanca zorlayan bir kanıt vermelidir. Kimse çifte mesajla iyileşmez. Sadece iyileşmek istersen iyileşirsin. Bölünmemiş amacınız bunu mümkün kılar. Ama iyileşmekten korkuyorsan, senin aracılığınla gelemez. İyileşme için gerekli olan tek şey korku eksikliğidir. Korkulu olanlar, iyileştirilmezler ve iyileştiremezler. Bu, iyileşmek için çatışmanın zihninizi sonsuza dek terk etmesi gerektiği anlamına gelmez. Öyle olsaydı, iyileşmeye ihtiyaç olmazdı. Bu daha ziyade, bir anlık bile olsa, saldırmadan sevdiğiniz anlamına gelir. Bir an yeter. Mucizeler zamanı beklemez.
[Mucizeler Kursu Orijinal Edition Metin 27.VII.45 - Çeviri: BenSiz]


Dünya yok! Kursun öğretmeye çalıştığı temel düşünce budur. Herkes bunu kabul etmeye istekli değil ve herkes kendinin hakikat yoluna yönlendirilmesine izin verdiği kadar ileri gitmeli. Kimbilir geri dönecek ve daha ileri gidecektir, ya da belki bir süre geri çekilecek ve sonra geri dönecektir.
İyileştirmek ama, dünyanın var olmadığını öğrenmeye hazır olanların ve şimdi bu dersi kabul edebilenlerin armağanıdır. Onların hazır olmaları, dersi onlara kavrayabilecekleri ve anlayabilecekleri bir biçimde getirecektir. Bazıları onları aniden ölüm yatağında kavrarlar ve onları öğretmek için yükselirler. Bir başkaları, onları bu dünyadan olmayan bir deneyimle tecrübe ederler ve bu onlara dünyanın var olmadığını gösterir, çünkü gördükleri gerçek olmalıdır , her ne kadar açıkça bu dünyayla çelişir olsalarda. Diğerleri bu kursda ve bugün yaptığımız alıştırmalarda bulur onları.
[Mucizeler Kursu Ders 132.7-8 | Çeviri: BenSiz]

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

  • Sayfa:
  • 1
Sayfa oluşturma süresi: 0.081 saniye
© 2020 Mucizeler Kursu sayfası KulturGuru Ekibinin bir projesidir. Tüm haklar saklıdır.