Gönderen Konu: Mucizeler Kursu'na giriş  (Okunma sayısı 771 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BenSiz

• Administrator
  • Full Member
Mucizeler Kursu'na giriş
« : 02 Aralık, 2016, 13:25:13 »
Gerçek olan hiçbir şey tehdit edilemez.
Gerçekdışı hiçbir şey yoktur.
Burada TANRI’NIN huzuru yatar.

Mucizeler Kursu böyle başlıyor. Gerçek ve gerçekdışı, bilmek ve algılamak arasında temel bir ayrım yapıyor. Bilmek hakikat demektir – tek bir kanunun hükmünde, sevgi’nin ya da TANRI'NIN kanununda. Hakikat, değişmezdir, ebedi ve ikiliksizdir. Hakikat, bilinmeyebilir ama kesinlikle değiştirilemez. O, TANRI'NIN yarattığı her şey için geçerlidir ve sadece O'NUN yarattığı şey gerçektir. O, zaman ve süreç ötesinde olduğundan, öğrenmeninde ötesinde kalır. O'NUN karşıtı yoktur, başlangıcı ve sonu yoktur. O sadece vardır!

Diğer taraftan algının dünyası zamanın dünyasıdır, değişimlerin, başlangıçların ve sonların. O, gerçeklere değil yorumlara dayanmaktadır. O, yoksunluk inancı, kayıplar, ayrılık ve ölüm üzerine kurulu olan doğumun ve ölümün dünyadısır. O, verilmek yerine öğrenilir, kendi algılama ağırlık noktasında seçicidir, işleyişi içinde istikrarsız ve yorumlarında yanlış.

[Mucizeler Kursu, Giriş – Çeviri: BenSiz]

Çevrimdışı Gökçe

• Global Moderator
  • Newbie
  • SEVGİ, umut, iman
Ynt: Mucizeler Kursu'na giriş
« Yanıtla #1 : 02 Aralık, 2016, 13:48:30 »
❤️❤️❤️

Çevrimdışı BenSiz

• Administrator
  • Full Member
« Yanıtla #2 : 02 Aralık, 2016, 14:00:09 »
N'ber Gökçem? Biraz uzun sürdü ama tekrar kurabildim forumu. Umarım o değerli yazılarını arşivlemiştin. Ben eski forumun databankasını sql datası olarak indirmiştim ama nasıl tekrar açacağımı ve buraya yükleyeceğimi bilmiyorum şimdilik.

::) :D

Çevrimdışı Gökçe

• Global Moderator
  • Newbie
  • SEVGİ, umut, iman
« Yanıtla #3 : 02 Aralık, 2016, 18:04:41 »
Maalesef BenSiz arşivlemedim  :-\ Ama birçoğunu  Mucizeler Kursu Facebook sayfasında paylaşmıştım zaten...
Bu arada çok sevindim forumun yeniden açılmasına  :) ❤️❤️❤️ :) ❤️❤️

Çevrimdışı BenSiz

• Administrator
  • Full Member
« Yanıtla #4 : 03 Aralık, 2016, 07:43:29 »
:) ❤️❤️❤️ :) ❤️❤️