Gönderen Konu: Heyecanla karışık bir korku var  (Okunma sayısı 373 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BenSiz

• Administrator
  • Full Member
Heyecanla karışık bir korku var
« : 12 Mayıs, 2017, 18:57:18 »
Soru:
Bir garip hissediyorum. Bunu korku olarak ifade edebilirim ama klasik anlamda korku değil. Dersleri uyguladıkça başlardaki gibi değil, daha bir farklı. Nasıl ifade edebilirim bilmiyorum şu an. Kelimeler çok yetersiz ama bu yollardan geçmiş biri olarak belki de anlatmama gerek olmadan bunu anlayan kişinin sen olabileceğini düşündüm. Bu dünyanın illüzyon olduğu inancı içimde güçlendikçe başım dönüyor, her şey dönüyor. Heyecanla karışık bir korku var kelimelerin tam açıklayamayadığı.  Gerçi henüz çok başlarda sayılırım. 62. dersteyim ve bir yandan ikinci kez evrenin kayboluşu kitabını okuyorum. Ama işte şu an garip hissediyorum. Bu normal bir süreç mi? Kafayı mı yiyorum? Bana yanıt yazarsan sevinirim. Sevgiyle ❤

Cevap:
İçinde bulunduğun durum çok "normal". Sen kursun derslerini uygularken bilinç altında inanılmaz fırtınalar esiyor ve bugüne kadar inandığın ve doğru bulduğun dogmalarını ve yaşamının temelini sarsıyor. Sen bunu güncel bilincinde anlamsız sıkıntı, daralmalar, olur olmaz korku ve endişeler olarak yaşıyorsun. Şöyle bir benzetme yapalım:
depderin bir denizin dibinde yer çatlağı oluşuyor ve depremlerle sarsılıyor yeryüzü, yarıktan magmalar yüzeye çıkıyor, taş üstünde taş kalmıyor. Her şey sanki tersine dönüyor. Denizin yüzeyinde bu olanları dalgalar, ısının yükselmesi, köpük oluşması ve kabarcıkların çıkması gibi görürüz örneğin. Gördüğümüzde ama, eğer uzman değilsek, ne olduğunu anlayamayız. Sadece tuhaf ve korkutucu şeyler oluyor diye anlatırız ve hatta dehşete kapılırız dünyanın sonu geldi diye.

Kursun sayesinde egonun dünyası sarsıldığında, güncel bilinç son derece yüzeysel olduğundan, böylesi sıkıntıları algılamak doğal. Korkma. KUTSAL RUH'A güven ve ONU çağır, ONA seslen. Sana ilaç olan ve her zaman olacak olan O'DUR. "Kafayı mı yiyiyorum" diye soruyorsun. Evet. Egosal düşünce sistemin şu an krizde ve ne yapacağını bilmiyor egon. Bu nedenle anlayamadığı bu değişimlere olur olmaz direnç besliyor çünkü yok olmaktan korkuyor. Bu süreç son derece normal ve hatta olması gereken bir süreç. Zaman içinde bu durumlar azalacak. 

Sevgiler...