Gönderen Konu: Tövbe?  (Okunma sayısı 361 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Gökçe

• Global Moderator
  • Newbie
  • SEVGİ, umut, iman
Tövbe?
« : 31 Mayıs, 2017, 10:20:47 »
Mucizeler Kursu'nda bir tövbe mekanizması var mıdır? KEFARETi tamamen kabul etmek bir nevi tövbe etmek gibi bir şey olmuyor mu sizce de? Kafamda deli sorular  ::) :o

Çevrimdışı BenSiz

• Administrator
  • Full Member
Ynt: Tövbe?
« Yanıtla #1 : 31 Mayıs, 2017, 12:09:26 »
Mucizeler Kursu'nda bir tövbe mekanizması var mıdır? KEFARETi tamamen kabul etmek bir nevi tövbe etmek gibi bir şey olmuyor mu sizce de? Kafamda deli sorular  ::) :o

İlginç bir soru Gökçe. Cevabını blog sayfama yazdım.
http://www.flameofsophia.com/index.php/2-guen-dem/521-toevbe-nedir-kefaret-ile-ayn-m-d-r
 :)

Çevrimdışı Gökçe

• Global Moderator
  • Newbie
  • SEVGİ, umut, iman
« Yanıtla #2 : 31 Mayıs, 2017, 13:41:02 »
Teşekkürler ❤️
Aslında ben şöyle düşünmüştüm: KEFARET i tamamen kabul ettiğimizde günahın gerçek olduğuna dair ego düşüncelerimize tövbe etmiş oluruz...

Çevrimdışı BenSiz

• Administrator
  • Full Member
« Yanıtla #3 : 31 Mayıs, 2017, 14:11:38 »
Teşekkürler ❤️
Aslında ben şöyle düşünmüştüm: KEFARET i tamamen kabul ettiğimizde günahın gerçek olduğuna dair ego düşüncelerimize tövbe etmiş oluruz...

Güzel bir yorumlama. Ben de acabalar yaşadım bu soruyla ilgilenirken. Sonra Mucizeler Kursu'nda tövbe kelimesine baktım. KEFARET ingilizceden atonement ve almancadan Sühne kelimelerinden çevrilmiş. Tövbe ise ingilizceden penance/repentance ve almancadan Buße kelimelerinden çevrilmiş.

Kefaretin tövbe terimiyle bağdaşmadığını anlatıyor kurs. Ego düşüncelerine tövbe etmek, onları gerçek yapmaktan geçiyor. Bu nedenle yanlış.

Çevrimdışı Gökçe

• Global Moderator
  • Newbie
  • SEVGİ, umut, iman
« Yanıtla #4 : 31 Mayıs, 2017, 16:08:17 »
Ego düşüncelerine tövbe etmek, onları gerçek yapmaktan geçiyor. Bu nedenle yanlış.

Anlaşıldı :) ????