Gönderen Konu: 15. XI. Kurbanın sonu olan Noel  (Okunma sayısı 499 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BenSiz

• Administrator
  • Full Member
15. XI. Kurbanın sonu olan Noel
« : 25 Aralık, 2016, 06:17:34 »
2. Noel'in işareti bir yıldızdır, karanlıkta bir ışıkdır. Onu kendi dışında değil, CENNETTE senin içinde parladığını gör ve onu MESİH'İN vaktinin artık geldiğinin işareti olarak kabul et. O gelir ve hiçbir şey talep etmez. O hiçkimseden herhangi türden bir kurban istemez. O'NUN MEVCUDİYETİNDE kurban fikri tüm anlamını yitirir. Çünkü O, TANRI'NIN EV SAHİBİDİR. Ve senin çoktan gelmiş olan O'NU, O'NUN EV SAHİBİNİN tek olduğunu ve BİR olan BİRLİĞE hiçbir yabancı düşüncenin O'NUNLA orada kalamayacağını anlayarak içeri buyurman yeterlidir. Sevgi O'NU hoş karşılamak için mutlak olmalıdır çünkü, kutsallığın MEVCUDİYETİ onu saran kutsallığı yaratır. Hiçbir korku TANRI'YI MESİHİN zamanı içinde kollarında sallayan EV SAHİBİNE dokunamaz çünkü, EV SAHİBİ koruduğu ve O'NUN kudretinin O'NU koruduğu MÜKEMMEL MASUMİYET gibi kutsaldır.

3. Bu Noel'de seni yaralayan her şeyi KUTSAL RUH'A teslim et.  İyilişmede O'NUN ile birleşmen için kendinin tamamen iyileşmesine ve bizimle birlikte herbirimizi kurtararak kurtuluşumuzu birlikte kutlamaya  izin ver. Hiçbir şeyi geride bırakma çünkü, kurtuluş mutlaktır ve sen onu benimle birlikte kabul edersen benimle birlikte verirsin. Tüm acılar, her kurban ve tüm küçüklükler ilişkimizde yok olacaktır, tıpkı bizim BABAMIZA olan ilişkimiz kadar masum ve onun kadar güçlü olan. Acı bize getirilecektir ve bizim mevcudiyetimizde yok olacaktır, ve acı olmadan kurban olamaz. Ve kurbanın olmadığı yerde sevgi olmalıdır.

[...]

10. Bu, pek yakında MESİH'İN zamanından doğacak olan yeni bir yılın zamanıdır. Senin başarmak istediğin her şeyi yapacağına dair benim sana olan güvenim tamdır. Hiçbir eksik olmayacaktır ve sen yok etmek yerine bütünleyeceksin. Kardeşine şöyle söyle:

Ben seni benim bir parçam olarak KUTSAL RUH'A veriyorum.
Biliyorum ki, ben seni kendimi esir tutmak için kullanmak istemediğim zaman sen özgürleşeceksin.
Kendi özgürlüğüm adına senin özgürlüğünü seçiyorum çünkü beraber özgürleşebileceğimizi anlıyorum.

Böylece bu yıl sevinç ve özgürlük içinde başlayacaktır. Yapılacak çok şey var ve biz çok uzun bir süre alıkoyulduk. Kutsal anı kabul et bu yıl doğarken ve BÜYÜK UYANIŞTA çok uzun süre boş kalan yerini al. Bu yılı, onu tam olarak o uyanışı gerçekleştirerek farklı kıl. Ve tüm ilişkilerinin senin için kutsallaştırılmasına izin ver. Bu bizim irademizdir. Amin.

Mucizeler Kursu Metin Kitabı Bölüm15. XI. - Çeviri: BenSiz

Çevrimdışı renegade

• Newbie
  • *
Ynt: 15. XI. Kurbanın sonu olan Noel
« Yanıtla #1 : 25 Aralık, 2016, 20:05:38 »
Amin.