Gönderen Konu: Ölüm illüzyondur!  (Okunma sayısı 500 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BenSiz

• Administrator
  • Full Member

Çevrimdışı ashima

• Newbie
  • *
Ynt: Ölüm illüzyondur!
« Yanıtla #1 : 09 Ocak, 2017, 13:21:37 »
işte daha önceki sorum aslında tam da bu noktayı soruyordu. İllüzyon içinde yaşarken yaşananlardan sorumluluğumuz nedir? Bu kısmını tam oturtamıyorum.  :(

Çevrimdışı BenSiz

• Administrator
  • Full Member
Ynt: Ölüm illüzyondur!
« Yanıtla #2 : 28 Ocak, 2017, 09:38:38 »
işte daha önceki sorum aslında tam da bu noktayı soruyordu. İllüzyon içinde yaşarken yaşananlardan sorumluluğumuz nedir? Bu kısmını tam oturtamıyorum.  :(

Mucizeler Kursu yaşamımızın senaryosunu kendimiz yazdığımızı belirtir. Bu nedenle hayatımızın her şeyinin sorumluluğu tamamen bize aittir. "Diğerleri" olarak gördüklerim, olaylar, rastlantılar, düşüncelerim, acılarım ve sevinçlerim; yani kısaca her şey benim "uydurmam" ve dolayısıyla tüm sorumluluk benimdir. Bu rüyayı yapan rüyacı benim. Ben dostumu düşmanımı uydurdum. Ben hayatımın akışını uydurdum. Ben "ben" olarak her şeyi uydurdum. Dünyayı görüşüm benim zihnimin bir yansımasıdır. Ve zihnimde olmayan hiçbir şeyi dünyada göremem.

Bu nedenle kurs der ki; "kendini kurtar, dünyayı kurtarmış olursun". Bu nedenle sadece kendimizi düzeltmekle mükellefiz. Bu nedenle dışarıya yansıttığımız tüm "suç düşüncelerini" geri çekerek iyileşebiliriz. Her şey bir rüya da olsa, o rüyayı gören ben olduğumdan başka kim var ki sorumluluğu üstüne atabileceğim sevgili ashima?