Gönderen Konu: Şifa para karşılığı verilmez  (Okunma sayısı 522 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BenSiz

• Administrator
  • Full Member
Şifa para karşılığı verilmez
« : 09 Şubat, 2017, 14:43:46 »
Hiçkimse terapi için ödeyemez çünkü şifa TANRI'DANDIR ve O hiçbir şey istemez.

Devamını oku:
http://www.flameofsophia.com/index.php/2-guen-dem/501-sifa-para-kars-l-g-verilmez

Çevrimdışı selda

• Newbie
  • *
Ynt: Şifa para karşılığı verilmez
« Yanıtla #1 : 14 Şubat, 2017, 09:50:32 »
merhaba,bu kursu aldıktan sonra bir sınıf açtım ve dersleri vermeye başladım ücretsiz.ama kendim dersleri alırken ücret ödemiştim.ve şimdi tekrar bir sınıf açacağım yine ücretsiz ama ACIM vakfıyla görüşen bir arkadaşımız bu kursu ücretsiz vermek istediğini söylediğinde vakıfdaki kişiler Helen nın kurs öğretmenlerinin ücret almasının altını çizmiş olduğunu söylemişler.şimdi bu yazıyıda okuyunca aşamadığım bişeyler var sanırım benim bu konu çok aklıma takılıyor.ve size yazmak istedim

Çevrimdışı BenSiz

• Administrator
  • Full Member
« Yanıtla #2 : 14 Şubat, 2017, 11:00:38 »
merhaba,bu kursu aldıktan sonra bir sınıf açtım ve dersleri vermeye başladım ücretsiz.ama kendim dersleri alırken ücret ödemiştim.ve şimdi tekrar bir sınıf açacağım yine ücretsiz ama ACIM vakfıyla görüşen bir arkadaşımız bu kursu ücretsiz vermek istediğini söylediğinde vakıfdaki kişiler Helen nın kurs öğretmenlerinin ücret almasının altını çizmiş olduğunu söylemişler.şimdi bu yazıyıda okuyunca aşamadığım bişeyler var sanırım benim bu konu çok aklıma takılıyor.ve size yazmak istedim

Merhaba Selda  :) Hoş geldin...

Bu para konusuna takılmayan yok gibi. Herhangi bir ders verdiğimizde, örneğin İngilizce kursu, müzik dersi veya psikoterapi oturumları, ücret talep ederiz ama Mucizeler Kursu'nun eğitimlerini verdiğimizde neden para almayalım karşılığında, değil mi?

Bunun sebeplerini açayım:

İlk olarak, ACIM Vakfı her ne derse desin, doğruyu bir tek onlar bilir diye bir kaide yok. ACİM gibi bir kuruluş TANRI katında kurulmuş bir şey değil ki, sadece doğruyu yapsınlar ve söylesinler. Hatta aksine, ben bugüne dek ACİM'e yakıştıramadığım olaylar ile karşılaştım. Örneğin web sayfalarında kursun alıntılarını izinsiz kullandılar diye kurs ile çalışanları mahkemeye vermişler. Ben ücretsiz çeviriler yapıyorum diye hesap vermek mecburiyetinde kaldım. Neyseki henüz resmi bir türkçe çeviri yok ve sanırım iyi günlerine denk geldim ve buradaki çalışmalarıma şimdilik devam edebildim. Ama her gün bu değişebilir. Özellikle resmi çevirileri hazırlayanlar gün gelip beni kışkışlarsa buralardan, hiç şaşmam. ACİM'in bu tutumu ne kadar doğru ne kadar yanlış ve ne kadar kursun prensiplerine uygun ya da değil, tartışılır.

ACIM kendi otorize ettiği öğretmenleri resmileştiriyor örneğin. Bunlar genelde çevirileri yapanlar oluyor. Her ülkede en az bir kişiyi belirliyor ve o kişinin/kişilerin kursları ya da workshopları ücret karşılığı sunuluyor. Ben bu sunumlara umursamaz bakıyorum. Ne de olsa okuma yazmam var ve kurs ile 15 yıldan beri haşır neşirim ve Almanca olarak dersleri yaptım, Metin ve Öğretmenler için El Kitaplarını okudum ve hatta birkaç yıldan beri çevirmeye başladım. Ve tüm bunları güncel hayatımda tam zamanlı çalışarak ve 2 çocuk büyüterek yaptım. Bunun neticesinde kendi zihinsel dönüşüm deneyimlerim oldu. Şimdi bana ACIM gibi bir kuruluş veya herhangi başka biri gelecek ve diyecek ki, kurs veriyorsan para al. Ben onlara nanik çekerim. Sanki isteseydim yapamazdım. Ama istemedim çünkü İÇİMDEKİ beni böyle yönlendirdi. Yoksa deli olmak lazım bu kadar yoğun bir hayat çemberinde bir de tanımadığın insanlar için böylesi zahmetli bir iş yapmak için. Herhalde deliyim...  :P

ACIM deki kuruluştaki insanların benden veya senden ne gibi bir üstünlüğü var ki, bana veya sana ne yapmamız gerektiği konusunda bir çizelge verebilirler? Onlar da bizler gibi öğrenci. Ve eminim ki, uluorta kendini pazarlamayan nice öğretmenler var, ortada dolaşanların çoğundan daha ileride olan. ACIM'in seçimleri neye hizmet ediyor bir sorgulamak gerekir her seferinde. Bu ama benim meselem olmadı hiçbir zaman.
İsa der ki TANRI elçileri hakkında, "eylemlerinden tanıyın onları". Eee, biz de eylemlere bakalım ve içimizdeki REHBERİN bizi yönlendirmesine izin verelim. 

Helen ölmeden önce Mucizeler Kursu hakkında hatta, "başıma gelen en kötü şey" demiş. Doğrudur. Egosu için kesin öyle. Helen'in doğruya açık olan zihni bizlere Mucizeler Kursu'nu armağan ederken, egosu da işin içine karışınca tam zıt ifadeler ortaya çaıkabiliyor. Örneğin bu, "öğretmenlerin para almalarının altını çizmiş" ifadesi gibi. Veya Helen kursu kaleme aldıktan sonra, kursun entellektüel açıdan çok zorlayıcı olduğunu ve dolayısıyla sadece bir avuç insan için yazıldığını söylemiş. Ne oldu ama? Milyonlarca insan kursu okuyor. Veya kursun ilavesi olan psikoterapi kitabında paranın kimden ve nasıl alınacağını KUTSAL RUH belirler diye yazan bir bölüm var. Helen bu konuda KUTSAL RUH'UN yerini alabilir mi? Sorgulamak için çok şey var. Bir yerden başlamak gerek.

Türkiye'deki insanların büyük bir dezavantajı var: Mucizeler Kursu türkçe olarak mevcut değil. Bu nedenle yabancı dil bilen birkaç kişi dersleri çevirmişler ve onlarla yetineceklerini sanıyorlar. Bu doğru değil. Dersleri yapan kişilerin Metin Kitabını ve Öğretmenler için El Kitabını da okumaları şart! Bu imkan olmadığı için de onun bunun anlattıklarına kanmak mecburiyetindeler. Yani Mucizeler Kursu ile ilgili bilgilerin çoğu "yorumdan" ibaret.

İsa şöyle demiş zamanında insanlara konu para kazanma derdine gelince:

Alıntı
25  “Bu nedenle size şunu söylüyorum: ‘Ne yiyip ne içeceğiz?’ diye canınız için, ‘Ne giyeceğiz?’ diye bedeniniz için kaygılanmayın. Can yiyecekten, beden de giyecekten daha önemli değil mi? 26 Gökte uçan kuşlara bakın! Ne eker, ne biçer, ne de ambarlarda yiyecek biriktirirler. Göksel Babanız yine de onları doyurur. Siz onlardan çok daha değerli değil misiniz? 27 Hangi biriniz kaygılanmakla ömrünü bir anlık uzatabilir? 28 Giyecek konusunda neden kaygılanıyorsunuz? Kır zambaklarının nasıl büyüdüğüne bakın! Ne çalışırlar, ne de iplik eğirirler. 29 Ama size şunu söyleyeyim, bütün görkemine karşın Süleyman bile bunlardan biri gibi giyinmiş değildi. 30 Bugün var olup yarın ocağa atılacak olan kır otunu böyle giydiren Tanrı’nın sizi de giydireceği çok daha kesin değil mi, ey kıt imanlılar?
31 “Öyleyse, ‘Ne yiyeceğiz?’ ‘Ne içeceğiz?’ ya da ‘Ne giyeceğiz?’ diyerek kaygılanmayın. 32 Uluslar hep bu şeylerin peşinden giderler. Oysa göksel Babanız bütün bunlara gereksinmeniz olduğunu bilir. 33 Siz öncelikle O’nun egemenliğinin ve doğruluğunun ardından gidin, o zaman size bütün bunlar da verilecektir. 34 O halde yarın için kaygılanmayın. Yarının kaygısı yarının olsun. Her günün derdi kendine yeter.”

Şunu diyesim gelir; hadi kursun tümü yok, bari İncil'i alıp okuyun. Online ve ücretsiz dahi mümkün bu. En azından kursun terimleriyle biraz daha haşır neşir olur okuyucuyu. Biraz gayret, biraz emek, biraz sabır. Ve en önemlisi, kendi içindeki rehbere teslim olmayı seç ve farkındalığı arttır! Böylece doğruyu yanlışı ayırtetme yetisi gelişir ki, bu spiritüel gelişimde ulaşılması gereken en önemli aşamadır.

Sevgilerimle her daim, her ne kadar bazen masaya yumruk vursam da...  ;D ;D ;D

Çevrimdışı selda

• Newbie
  • *
« Yanıtla #3 : 14 Şubat, 2017, 11:21:04 »
kesinlikle bu yazının karşıma çıkması tesadüf değil di? ben bu parayla ilgili tereddütü yaşarken karşıma tak diye bu yazınız çıktı :) ve bu harika siteyle karşılaşmış oldum aynı zamanda.şimdi metinler bölümünü alıyorum.kursu verirken daha çok öğreniyorum.ve her an ya birşey öğreniyorum ya da öğretiyorum.

Çooook teşekkür ediyorum ve şükrediyorum Varlığınıza...

Çevrimdışı BenSiz

• Administrator
  • Full Member
« Yanıtla #4 : 14 Şubat, 2017, 11:55:58 »
Biz teşekkür ederiz. Arkadaşım ve yoldaşım Gökçe ile bu günlerde kolları sıyırdık ve derslerin tümünü tamamlamak istiyoruz. En azından buradan tüm dersler ücretsiz temin edilebilir. Metin bölümünü ve Öğretmenler için El Kitabını da azar azar da olsa çeviriyoruz. Birinin hayrına olan bütünün hayrınadır. Kursu yapıp da bu gerçeği içselleştirmemiş her kimse kursu anlamamış dolayısıyla hiçkimseye doğruyu öğretemez. Onlara kursun tabiriyle "şifasız şifacılar" denir...