Gönderen Konu: TANRI benim gücümdür. Doğru görüş (vizyon) O'NUN armağanıdır.  (Okunma sayısı 305 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BenSiz

• Administrator
  • Full Member
1. Bugünün ana düşüncesi çok önemli olan çok güçlü iki düşünceyi birleştiriyor. Ayrıca, neden bu kursun hedefine ulaşmak için çabalarının başarısız olamayacağını açıklayan sebep-sonuç ilişkisini ortaya koyuyor. Göreceksin çünkü bu TANRI'NIN İRADESİDİR. Sana güç veren senin kendi gücün değil, O'NUN gücüdür. Ve sana kendi görüşün yerine doğru görüşü sunmak O'NUN armağanıdır.

2. TANRI gerçekten senin gücündür ve O'NUN verdiği şey gerçekten verilmiş olur. Bu nerede olursan ol ve hangi şartlar altında bulunarsan bulun, her zaman ve her yerde onu alabileceğin anlamına gelir. Senin zaman ve mekanda geçişin tesadüf değildir. Sen doğru zamanda doğru yerde olmaktan başka olamazsın. Böyledir TANRI'NIN gücü. Böyledir O'NUN armağanları.

3. Bugün iki üç-beş dakikalık uygulama dönemleri yapacağız, biri mümkün olduğunca kalkdıktan hemen sonra ve diğeri uyumadan az önce. Ancak, sessizce oturabileceğin, tam hazır olduğun bir zamanı beklemek böyle bir zamanlama hakkında endişeye kapılmaktan daha iyidir.

4. Bugünün uygulama dönemlerini ana düşünceyi açık gözlerle etrafına bakarak yavaşça tekrarlamakla başla. Sonra gözlerini kapat ve ana düşünceyi yeniden öncekinden daha yavaş tekrarla. Sonra, ana düşünceyle ilgili aklına gelen şeyler haricinde hiçbir şey düşünmemeye çalış. Örneğin, şöyle düşünebilirsin:

Doğru görüş mümkün olmalıdır. TANRI gerçekten verir,
ya da

TANRI'NIN bana verdiği armağanlar benim olmalılar, çünkü onları O bana verdi.

5. Ana düşünceyle açık bir şekilde ilgili olan her düşünce uygundur. Bazı düşüncelerinin içerdiği kursla ilgili anlayışın seni belki biraz şaşırtabilir. Zihninin sadece dolaştığının ve açıkca alakasız düşüncelerin girmesine izin verdiğinin fark etmenin dışında düşüncelerin aklına sansürsüz gelmesine izin ver. Ayrıca, aklına hiç düşüncelerin gelmediği gibi görünen bir noktaya da ulaşabilirsin. Bu tür etkileşimler meydana gelirse, gözlerini aç ve ana düşünceyi etrafına yavaşça bakarak yeniden tekrarla; gözlerini kapat, ana düşünceyi bir kez daha tekrarla ve sonra zihninde ana düşünce ile bağlantılı düşünceleri aramaya devam et.

6. Ancak, bugünün uygulamarı için ilgili düşünceleri aktif aramanın uygun olmadığını hatırla. Sadece bir adım geri atmaya ve düşüncelerin gelmesini beklemeye çalış. Bunu zor bulursan kendini uygun düşünceler bulmaya zorlamaktansa, uygulama dönemini önce kapalı gözlerle ve ardından açık gözlerle ana düşüncenin yavaşça tekrarlanması arasında gidip gelerek geçirebilirsin.

7. Bugün yararlı olacabilecek kısa uygulama dönemlerinin sayısında herhangi bir sınırlama yoktur. Bugünün ana düşüncesi, düşünceleri birleştirmek ve sana içinde hiçbir eksiği olmayan birleşik bir düşünce sistemiyle uğraştığını göstermek için ve çelişkili ya da alakasız hiçbir şey içermediğini gösteren ilk adımdır.

8. Gün boyunca düşünceyi ne kadar sık tekrarlarsan o kadar kendine kursun amacının senin için ne denli önemli ve unutmamış olduğunu hatırlatmış olursun.

Muizeler Kursu, Ders 42 - Çeviri: BenSiz