Gönderen Konu: KUTSAL RUH ile olan iletişimi nasıl ya da ne şekilde anlayacağım?  (Okunma sayısı 554 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BenSiz

• Administrator
  • Full Member
Soran: Mucizeler Kursu öğrencisiyim. İlk uygulamadayım ve bugün 52. dersteyim. Dünkü ders şöyle diyordu: "TANRI olmadan düşünmeye çalıştığımdan, farkında olduğum düşüncelerin hiçbir anlamı yok."
Bu cümleyi anladım. Benim sorum şu; her düşündüğüm anlamsız ise ve benim gerçek düşüncelerim değillerse, KUTSAL RUH ile olan iletişimi nasıl ya da ne şekilde anlayacağım? Bununla ilgili karışıklık yaşıyorum. Zihnimde bir savaş başladı.

Kısa yanıt: Kursun başlangıcında bunu anlayamazsın ve bu savaşın oluşması zorunludur. Daha sonra idrakın açılır ve sorun kendiliğinden çözülür.

Uzun yanıt: KUTSAL RUH'MU ego mu konuşuyor sorusunu başlangıçta çözmemizin pek mümkün olmadığını yazar Mucizeler Kursu çünkü henüz disiplinli ve sakin bir zihne sahip değiliz. Her an bir düşünce seli zihnimizden geçer ve dikkatlice izlersek ne kadar birbiriyle alakasız ve kopuk düşünceler zinciri olduğunun farkına varırız.
Mucizeler Kursu'nun anlamamız gereken anahtar ilkelerinden biri zihnimizin ayrıklığıdır. Bir yanımız doğru düşünürlük olarak tanımlanır. Bu yanımız KUTSAL RUH'UN kullandığı yanımızdır. Diğer yanımız yanlış düşünürlüktür ve egonun düşünce sistemini içerir.

Bu dünyada var olduğuna inanan her zihin kargaşa ve çelişki içinde olduğundan, farkında olsa da olmasa da, egonun düşünce sistemindedir. 365 dersten oluşan 1 yıllık öğrenim süresi için hazırlanan dersler ilk edapta bu iki zihnin düşünce sistemini  öğrenciye açar ve zaman içinde öğrenci onları ayırtetmeyi öğrenir.

Bu nedenle başlangıçta oluşan tüm dirençler, içsel kavgalar ve çelişkiler arınma esnasında geçilmesi gereken evrelerdir. Sadece öyle olduğunu kabul edip fazlasıyla sorgulamadan ve zihnin almaya hazır olmadığı bir cevabı bulmaya çalışmadan derslere devam etmek ve zihnin idrakının KUTSAL RUH'UN elinde olduğuna güvenerek, yani bir nevi teslim olarak, dersleri sırasıyla uygulamayı öneririm.

Kurs kendi başına tamamen yeterli bir yapıttır ve dışarıdan "yetkili" veya "bilgili" gibi görünen eğitmenlerinin sadece birer motivasyon aracı olduklarına inanırım ben. Kişisel yorumlar hatta kursun özünden saptırabilir ve öğrenci yanlış şeyler öğrenir. Eğer ben burada sık sık yazıyorsam, bu ilk önce kendimi bir motivasyon aracı olarak gördüğümdendir. Esas öğretmenimiz sadece KUTSAL RUH'DUR. Onun mesajları için gerçekten bir iletişim aracı olanlar bunu zaten bilirler ve sorgulamazlar. Onların içinde içsel bir çatışma veya çelişki artık yoktur. Gerekli yerde gerekli olan bilgiler verirler ama daha ziyade tökezleyen öğrencileri motive ederek destek olurlar.
Bu anlamda, senin derslere devam etmeni ve tüm dirençlerine ve çatışmalarına rağmen KUTSAL RUH'A seslenmeni öneririm çünkü tüm doğru cevaplar zaten çoktan senin içinde. Sabırlı olmalısın...

Sevgiler...

Çevrimdışı Mucizedrn

• Newbie
  • *
Bilgiler için teşekkürler.

Çevrimdışı Meburalla

• Newbie
  • *
Bu yararlı bilgiler için çok teşekkür ediyorum. Sevgiler