Gönderen Konu: Ders 140  (Okunma sayısı 912 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Gökçe

  • Global Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • İleti: 93
  • SEVGİ, umut, iman
Ders 140
« : 09 Mart, 2017, 14:49:55 »
Ders 140

Sadece KURTULUŞUN tedavi ettiği söylenebilir.


1. "Tedavi” dünyanın faydalı olarak kabul ettiği hiçbir çareye uygulanamayacak bir ifadedir. Dünyanın tedavi edici olarak algıladığı şey bedeni daha ‘iyi’ yapacak olan şeydir. Zihni iyileştirmeye çalıştığında ; zihnin var olduğunu düşündüğü yerle , bedenle arasında hiçbir ayrım görmez. Bundan dolayı onun iyileştirme şekilleri illüzyonların yerine illüzyonları tayin eder. Hastalığa olan bir inanç başka bir şekil alır ve hasta da kendini iyi olarak algılar.

2. O, iyileşmedi. Sadece hasta olduğuna dair bir rüya gördü ve rüyasında onu iyileştirmesi için sihirli bir formül buldu.   Ama henüz rüyasından uyanmadı ve bu yüzden zihni tam olarak eskiden olduğu gibi duruyor. Kendisini uyandıracak olan ışığı görmedi ve rüyayı sonlandırmadı. Rüyanın içeriği gerçeklikte nasıl bir fark yaratır ki ? Biri ya  uyuyordur ya da uyanıktır. Ortası yok.

3. KUTSAL RUH'UN getirdiği mutlu rüyalar, kişinin sadece uyanık olduğunu hayal edebileceği dünya rüyalarından farklıdır. AFFETME rüyaları;  rüyayı görenin başka rüyalar görmesine neden olacak  farklı formda rüyalar görmemesini sağlar. O'nun mutlu rüyaları zihnindeki HAKİKATin ışıyışının müjdecileridir. Onlar uykudan nazikçe bir uyanışa rehberlik ederler ve böylece rüyalar sona erer. Ve böylece onlar sonsuza dek iyileşirler.

4. KEFARET, kesinlik ile iyileştirir ve tüm hastalıkları tedavi eder. Hastalığın hiçbir şey olmadığını anlayan zihin için rüyalar, rüyanın alabileceği şekiller ile aldatılamaz. Suçluluğun başka bir şekli olan hastalık, suçluluğun olmadığı yere giremez. KEFARET hastayı tedavi etmez çünkü o bir tedavi değildir. O, hastalığı mümkün kılan suçluluğu alıp götürür. Ve aslında tedavi budur. Hastalık, geriye dönebileceği hiçbir yer bırakmadan gitmiştir.

5. Huzur, boş rüyalar yerine TANRI'DA şifa bulanların üzerinedir. Çünkü tedavi, kutsallıktan gelmek zorundadır ve kutsallık, günahın kutsandığı yerde bulunamaz. TANRI, kutsal mabedlerde oturur. Günahın girdiği yerlerin uzağındadır. Bununla birlikte aslında O’NUN olmadığı hiçbir yer yoktur. Günahın, O’NUN lütfundan saklanabileceği bir evi yoktur. Kutsallığın olmadığı ve günah ve hastalığın olabileceği hiçbir yer yoktur.

6. Bu, iyileştiren düşüncedir. Gerçek olmayanlar arasında bir ayrım yapmaz ya da Hasta olmayanı, iyileştirmeye ihtiyac duyulan yerde aldırış etmeyeni iyileştirmeye çalışmaz. Bu, sihir değildir. Bu sadece iyileştirmekte, ebediyen iyileştirmekte başarısız olamayacak olan HAKİKATE bir yakarıştır. O; Illüzyonları boyutlarıyla, görünen ağırlığı ya da aldığı herhangi bir şekliyle yargılayan bir düşünce değildir ve o, hiçbir illüzyonun gerçek olamayacağını bilir.

7. Bugün hastalıktan zarar göremeyecek olan için tedavi aramaya çalışmamıza izin verme. İyileştirme (şifa) olduğu yerde aranmalıdır ve sonra tedavi edebilmesi için hasta olana uygulanmalıdır. Dünyanın herhangi bir şeyde bir değişime etki sağlayabileceği bir çare yoktur. Illüzyonları HAKİKATE getiren zihin gerçekten değişmiş olur . Bunun dışında başka bir değişim yoktur. Bir illüzyon diğerinden nasıl farklı olabilir; nitelikte hiçbir içeriği, hiçbir gerçekliği, hiçbir özü ve gerçekten farklı olan hiçbir şeyi olmadığına göre?

8. Bugün, hastalığın kaynakları hakkındaki düşüncelerimizi değiştirmeye  çalışacağız çünkü onların arasında başka bir değişim aramak yerine tüm illüzyonlar için bir tedavi arıyoruz. Bugün, BABAMIZIN bizim için onu yerleştirdiği yerde, zihnimizde iyileştirmenin kaynaklarını arayacağız. O, bize kendimizden daha uzak değildir. O bize kendi düşüncelerimiz kadar yakındır; o kadar yakındır ki kaybetmek imkansızdır. Sadece onu aramaya ve bulmaya ihtiyacımız var.

9. Bugün bize hasta olarak görünen şey tarafından yanlış yönlendirilmeyeceğiz. Bugün görünüşlerin ötesine geçeceğiz ve kendisinden hiçbir şeyin muaf olmadığı iyileştirmenin kaynağına ulaşacağız. Gerçek olmayan ile eşit derece gerçek olmayan arasında yapılmış hiçbir anlamlı ayrımın olamayacağına dair anlayışımızı bugün genişleşletmeyi başaracağız. Burada, varolmayanın diğerlerinden bir şekilde daha gerçek olduğuna dair inançlar ve aşamalar yoktur. Bunların hepsi yanlıştır ve gerçek olmadıkları için iyileştirilebilirler.

10. Bugün, tüm tılsımlarımızı, muskalarımızı ve ilaçlarımızı, ilahilerimizi ya da herhangi bir şekli alabilecek olan sihirlerimizi ardımızda bırakıyoruz. Sessiz olacağız ve tüm hastalıkları bir olarak iyileştiren, TANRI'NIN OĞLU'NA aklı başındalığını veren iyileştirmenin SESİNi dinleyeceğiz. Bunun dışında hiçbir ses tedavi edemez. Bugün bize gerçeği söyleyen, tüm illüzyonları sona erdiren, TANRI'NIN sessiz evinde huzurun sonsuza dönüştüğü tek bir SESİ duyarız.

11. O'NU duyarak uyanırız ve güne başlarken O’NUN bize 5 dakika boyunca konuşmasına; uyumadan öncede gün biter iken bir 5 dakika daha konuşmasına izin verelim. Tek hazırlığımız bizim çatışan düşüncelerimizi, hiçbirini ayırmadan hepsi birmişcesine arkamızda bırakmaktır. Onların hepsi aynıdır. Onları farklı yapmaya ve BABAMIZIN bizimle konuşacağı zamanı geciktirmemize gerek yoktur. O’NU şimdi duyarız. Bugün O’NA geliriz.

12. Elimizde tuttuğumuz hiçbir şey olmadan, hafiflemiş kalplerimizi ve dinleyen zihinlerimiz ile dua ederiz;
 
            Sadece KURTULUŞUN tedavi ettiği söylenebilir
            BABA bizimle konuş ki, iyileşelim.

 
Ve KURTULUŞUN bizi hafif bir koruma ve hiçbir illüzyonun zihnimizi rahatsız edemeyeceği ya da kendisinin gerçek olduğuna dair kanıtlar sunmayı teklif edemeyeceği bir huzur ile bizi sardığını hissedeceğiz. Bugün bunu öğreneceğiz. Her saat iyileştirme için duamızı edeceğiz ve sessizlik ve neşe içinde durdukça dualarımıza verilen cevabı duymak için her saat bir dakikamızı ayıracağız. Bu, iyileşmenin bize geldiği gündür. Bu ayrılığın sonra erdiği ve gerçekten KİM olduğumuzu hatırladığımız gündür.