Gönderen Konu: Rüyalar  (Okunma sayısı 434 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Deniz089

• Newbie
  • *
Rüyalar
« : 24 Nisan, 2017, 20:26:49 »
Merhaba, benim bir sorum olacaktı. Mucizeler kursu derslerine başladığımdan beri neredeyse her gün rüya görür oldum. Bunum bir sebebi var mıdır? Teşekkür ederim?????

Çevrimdışı BenSiz

• Administrator
  • Full Member
Ynt: Rüyalar
« Yanıtla #1 : 25 Nisan, 2017, 12:13:36 »
Merhaba, benim bir sorum olacaktı. Mucizeler kursu derslerine başladığımdan beri neredeyse her gün rüya görür oldum. Bunum bir sebebi var mıdır? Teşekkür ederim?????

Bilim dünyasında "rüya görme fenomeni" hala tam açıklanmış değil. Bilinmeyen birçok unsur var. Ama her insanın her uykuda rüya gördüğü varsayım olarak kabul edilmiş. Ancak ne zaman hangi içeriği neden gördüğü konusunda net veriler yok. Ve birçok insan rüyasını hatırlamaz ve dolayısıyla rüya görmediğini düşünür. Hatırlayanlar ise genelde uyanmadan az önce görülen rüyalardır. Bu rüyaları çoğu insan hatırlar ve rüya gördüğünü bilir. Ama içeriği konusunda açıklamalar belirsiz henüz. Sadece şu olgu var elimizde: rüyalar kreatif bir süreçtir ve çoğu zaman zihnin bilinçaltındaki duygu ve düşüncelerin ortaya çıkmasını sağlar. Sigmund Freud bu nedenle insanların rüyalarına önem verirdi ve psikoanalizlerini hastalarının rüyalarının analizini dahil ederek yapardı.

Mucizeler Kursu'nu okumaya başladıktan sonra rüyaların çoğalması, daha doğrusu hatırlanması sık rastlanan bir fenomen. Ben bunu kapalı bir zihnin uyarılmasına bağlıyorum. Kursun içeriğini zihinde bir tetikleme yaptığını gösteren işaretler gibi ele alabiliriz rüyalarımızı. Hatırladığımız içerikler bize kendimiz hakkında, daha doğrusu şuur altı düşüncelerimiz hakkında önemli ip uçları verebilirler. Korkulu ve dehşet saçan rüyaların yanısıra son derece güzel ve rahatlatıcı rüyalarda görebiliriz. Rüya defteri tutanlar var, kendileri hakkında gelişmeleri uzun vadeli takip etmek için. deneyebilirsin. belki bu sana kendini anlamanda yardımcı olabilir Deniz...

Çevrimdışı Deniz089

• Newbie
  • *
Ynt: Rüyalar
« Yanıtla #2 : 25 Nisan, 2017, 12:29:43 »
Çok haklısınız, önerinizi ben de uygulayacağım. Zaman ayırıp yanıtladığınız için teşekkür ederim. İyi çalışmalar, sevgiler.????❤️