Gönderen Konu: Tekrar merhaba sevgili arkadaşlarım...  (Okunma sayısı 1046 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BenSiz

• Administrator
  • Full Member
Tekrar merhaba sevgili arkadaşlarım...
« : 14 Haziran, 2017, 19:42:20 »
Bir süreliğine tatile çıkartmıştım bedenimi ve zihnimi. Hani geri çekilmek gibi değil. Bildiğiniz deniz, güneş, kumsal gibi... Türkiye'de ege sahilinin güzel ve sakin bir beldesinde piliç kavurma ve deniz kızı Eftalya karışımını oynadım. Bulunduğum otelde internet sorunu olduğundan buralarla ilgilenemedim. Ama bensiz de gayet güzel işlemiş forumumuz, spam iletiler hariç tabii. Spamları temizledim ve tekrar aranıza katıldım.

Spamlar yüzlerce olmuştu son 10 günde. Hepsini tek tek temizlemek günleri alırdı. Ama ben admin olarak forumun databankasına doğrudan geçtim ve forum yüzeyinde tek tek tüm yanlış (spam) iletileri silmektense, arkada işleyen databankasında tüm hataları işaratleyerek tek celsede sildim.

Bu hemen bir benzetmeyi aklımın yüzeyine çıkarttı.
Bizim Mucizeler Kursu ile yürüdüğümüz yol da analog bu forum temizleme işine benzer. Bizler ön yüzeyde - güncel bilinçte - sayısız hataları tek tek silmeye çalışmaktansa, arkada/temelde işleyen tüm yanlış ve hatalı programları (düşünceleri) zihnin içerisinden siliyoruz. Bunu nasıl yapıyoruz? Çok basit.

Tıpkı forumun databankasında spam iletileri kartal bakışı misali nasıl görüyorsam, Mucizeler Kursu'nu uygularken içimizdeki rehber ve seçmen de yüzeysel düşüncelerimizin bazında yatan spam inançlarımızı görüyor. Böylece tüm hatalı iletilerin kutularını tek tek işaretleyip sadece bir kere sil düğmesine basarak arınmayı gerçekleştirmiş oluyoruz.

Daha nice silmelere diyorum...

Sevgilerimle...

Çevrimdışı Deniz089

• Newbie
  • *
Ynt: Tekrar merhaba sevgili arkadaşlarım...
« Yanıtla #1 : 14 Haziran, 2017, 20:41:58 »
Hoş geldin sevgili Bensiz:) Tatil çok iyi gelmiş olmalı. Yazılarınızı ve yorumlarınızı çok özledim geçen sürede, eminim diğer arkadaşlar içinde öyledir:) Güzel akşamlar:) :)

Çevrimdışı mucizemucize

• Newbie
  • *
« Yanıtla #2 : 15 Haziran, 2017, 07:11:20 »
hoşgeldin sevgili bensiz  :)bizi bensiz bırakma  :-*

Çevrimdışı BenSiz

• Administrator
  • Full Member
« Yanıtla #3 : 15 Haziran, 2017, 07:38:29 »
Bir karikatür eklemek istedim bu sayfaya,resim ekle bölümünden (Denizdeki balıklarla ilgili :D)ama sanırım çalışmıyor bu bölüm..her neyse...Bu arada hoş geldin Kardeşim aramıza ve de rüyamıza..Biz henüz uçamıyoruz,bu yüzden yuvanı çok fazla terk etme  :) daha değil.

Eklenti izni açık. Dolayısıyla çalışması gerek. Sadece resim boyutu çok büyük ise çalışmaz. Tekrar dene Yüksel. Merak ettim karikatürü...  :D

Çevrimdışı Süheyla

• Newbie
  • *
« Yanıtla #4 : 15 Haziran, 2017, 15:16:20 »
Hoş geldiniz   :) 

Çevrimdışı BenSiz

• Administrator
  • Full Member
« Yanıtla #5 : 16 Haziran, 2017, 08:49:43 »
Maalesef karikatür gönderme girişimim başarısız oldu..sanırım boyutu büyük..ya da ben yapamadım.. ???

Senin yerine ben buraya yerleştireyim sevgili Yüksel...

Çevrimdışı mucizemucize

• Newbie
  • *
« Yanıtla #6 : 16 Haziran, 2017, 15:20:45 »
sevgili  yüksel benden ayrı  Tanrı algısı yok hakikate ulaşmak rüyadan uyanmak aydınlanmak illuzyonları yok etmek gibi algılamanı isterim sevgiler

Çevrimdışı BenSiz

• Administrator
  • Full Member
« Yanıtla #7 : 16 Haziran, 2017, 15:23:53 »
Bazen soru sorduğumuzda formda, TANRI'YA ulaşma vs.gibi sanki burada bizden ayrı /bizim dışımızda ulaşılacak olan bir TANRI kavramı algısı oluşuyor.Oysa ben yaşadığım bir deneyimimde, benden ayrı olan bir TANRI deneyimi/hissi yaşamadım ve deneyimimde asla yanılmış da olamam..(Eğer öyleyse bu,'' benden ayrı TANRI'' algısı yanlış!)bunu belirtmek istedim..

Sanki bu karikatür de bununla ilgili gibi..Ben YARATICIMIN İÇİNDEYİM ve  ONDA hareket ediyorum..Ama bunun farkında değilim..

-Bir de karikatürü ben  üye girişi yaptığımda görüyorum..yani bana görünüyor.Ama üyelikten çıkınca göremiyorum..Bensiz sen resmi buraya yerleştirdin mi?Yani o zaman resimleri üye girişi yapınca görebiliyoruz.(mu?)

Evet Yüksel. Eklentiler sadece üye olanlara görüntüleniyor. Ama ben yolladığın bu karikatürü facebook'da da paylaştım. Oradan herkes görebilir.  8)

Çevrimdışı BenSiz

• Administrator
  • Full Member
« Yanıtla #8 : 16 Haziran, 2017, 20:09:57 »
Aslında karikatürü yollayabilmişim yahu! :P üyelikten çıkıp da resmi göremeyince yollayamadım sandım bende kaldırdım o zaman ..Tamam eklentide problem yok...Bensiz  sanırım soldaki balıklar biz,sağdaki balık da sen  oluyorsun...Soruyu soran da:Mucizemucize :P

Ay çok güldüm Yüksel...  ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Çevrimdışı mucizemucize

• Newbie
  • *
« Yanıtla #9 : 19 Haziran, 2017, 07:14:38 »
ben hiç gülemedim  :( bir daha soru sormak yok

Çevrimdışı BenSiz

• Administrator
  • Full Member
« Yanıtla #10 : 19 Haziran, 2017, 07:34:48 »
ben hiç gülemedim  :( bir daha soru sormak yok

Bizler kendi halimize gülemezsek nasıl rahatlayabiliz ki? Ben yolun başında iken sürekli kendimle dalga geçerdim. Bu bana bazı zor olan dönemlerden daha rahat geçmemi sağladı. Egolarımız alıngandır, kırılgandır. Ve bu duruş sürekli ayrılığı ve suçlamayı tetikler. Ama gülüp geçmek en çok kendimize fayda sağlar.
Sevgiler...

Çevrimdışı BenSiz

• Administrator
  • Full Member
« Yanıtla #11 : 20 Haziran, 2017, 14:14:28 »
Bensiz merhaba,
Ben bu bölümde,PARAMHANSA YOGANANDA'nın BİLGELİĞE YOLCULUK Kitabından dün ,bir alıntı paylaşmıştım..Şu an o yazı yok bu bölümde,acaba sen mi kaldırdın?Eğer öyleyse nedenini sorabilir miyim acaba bir sakıncası yoksa.

Merhaba Yüksel,
 aynı konuyu yanlışlıkla  iki ayrı kategoride 2 kere paylaşmışsın diye birini sildim. Eğer hata yaptıysam lütfen tekrar paylaş.  :o ::)