Gönderen Konu: Doğru Öğretmen  (Okunma sayısı 331 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BenSiz

• Administrator
  • Full Member
Doğru Öğretmen
« : 23 Haziran, 2017, 09:11:28 »
„Birinin doğru bir öğretmen olduğuna dair işaretler tevazu, sadelik, sevecenlik, merhamet ve huzurdur. Hakikatın açıklanması için maddi talepler yoktur çünkü, paraya, kişisel güce ya da kazanca karşı ilgi yoktur.

Doğru bir öğretmende başkalarını kontrol etme arzusu yoktur ve bu yüzden zorlamaya veya ikna etmeye karşı ilgisi yoktur. Aynı şekilde ne bilgiyi geri tutmaya ne de dayatmaya çalışır. Özgürce alınmıştır, özgürce verilir...

Ciddi bir öğrenci ruhani aydınlanmayı arayandır ve astral yollardan kaçınmalıdır.”

Dr. David R. Hawkins - Çeviri: BenSiz

Çevrimdışı mucizemucize

• Newbie
  • *
Ynt: Doğru Öğretmen
« Yanıtla #1 : 23 Haziran, 2017, 15:33:14 »
ne güzel sözler doğru öğretmeni bulmak zor belki o geliyor bize belki biz buluyoruz bazen kaybetmemek gerek.ama bu defa doğru öğretmen kendi geldi bana çünkü o astral yollarda çok aradım çok param çok zamanım gitti    :)sevgiler

Çevrimdışı chris

• Newbie
  • *
« Yanıtla #2 : 18 Ağustos, 2017, 13:20:51 »
Doğru Öğretmen hakkında ki fikrinız bayağı romantikmiş, Mr. Hawkins.

Çevrimdışı BenSiz

• Administrator
  • Full Member
« Yanıtla #3 : 20 Ağustos, 2017, 10:05:01 »
Doğru Öğretmen hakkında ki fikrinız bayağı romantikmiş, Mr. Hawkins.

Kimbilir...? Romantik kelimesini bu forumda ve bu bilginin altında yorum olarak kullanılması dikkatimi çekti ve incelemek istedim. Şöyle bir cevap aldım google'den:

1. Davranışlarında duyguların, düşlerin ve coşkuların aşırı biçimde etkisi bulunan (kimse).
    2. Gerçekçi olmayan, düşçü (kimse, görüş).