Gönderen Konu: Bilinç düşüşü neden ve nasıl olur?  (Okunma sayısı 262 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BenSiz

• Administrator
  • Full Member
Bilinç düşüşü neden ve nasıl olur?
« : 05 Temmuz, 2017, 09:49:10 »
Soru:

Dr. Hawkins 'in ortaya koyduğu bilinç düzeyleri ile ilgili merak ettiğim bir konu var. Hawkins' in verilerine göre birçok aydınlanmış üstadın bilinç seviyesinde önemli düşüşler olmuş. Bu aydılananların düşüşü ile ilgili olarak merak ettiğim şey nasıl oluyor da teslim olmuş biri özellikle de ruhani rehberlik edecek kadar bilinç seviyesi yükselmiş biri tekrar egonun kucağına düşüyor. Spiritüel yolda bilgelikte geriye dönüş yok sanıyordum. Deneyimlenen hakikat büyük bir dönüşüm değil mi? Bu yolda düşüp tekrar egonun esiri olmak doğal mı?

Cevap:

Aydınlanma fenomeni sık rastlanan bir olay değil dünya sahnesinde. Ve mutlak aydınlanma daha da nadir. Ancak mutlak aydınlanmada bilinç düşüşü yaşanmaz çünkü dünya egosuyla tekrar rezonans içine girebiliecek bir egosu yoktur artık aydınlanan zihnin. Onun "aktif" olan tek benliği KUTSAL RUH'DUR.
Bilinç düzeyleri ulaşıldığı zaman sabit kalan bir şey değil. Aksine, bilinç dalgalanır. Bir düşer bir yükselir. Bu nedenle en ufak bir "benlik" anlayışı zihinde hala mevcut olduğunda o kişinin tekrar egoya düşmesi muhtemel olur. Dünyanın ayartmaları birçok aydınlanmış zihne yeniden girmeyi başarmıştır. Para, şan, şöhret, seks, korku, kompleks, sayısız nevrotik düşünceler gibi ayartmalar her an bu dünyada mevcut ve aslında onlar üzerinden ve temelinde yaşamlar işler. Aydınlanmış bir zihin ancak sıkı bir disiplinle hala mevcut olan bölünmüş zihnini koruyabilir. Ayartmalara hayır diyerek.

Şunu anımsayalım sürekli: bizler bu dünyada ikiyiz. Bir yanımız ego, diğer yanımız KUTSAL RUH. Ve her an hangi yanımızla dünyaya bakacağımız seçimini yapıyoruz. İnsanların çoğunun bu seçimden haberi yok. Ama bazı gelişmiş zihinler spiritüel düzeylerinden dolayı doğal olarak "iyimser" ve sevgi dolu davranırlar. Çoğumuz ise herhangi bir spiritüel yolda düşüncelerimizin doğasını anlamak ve onların düzeltilmesi için çaba sarfetmeliyiz. Bu anlamda hakikat sabit ve değişmezdir ama bizler bu rüya içinde egomuzdan dolayı sürekli bir çatışma içindeyiz. Bir tek kurtuluş mutlak uyanış, mutlak aydınlanmadır. Ve o duruma sadece istemekle ulaşılmıyor çünkü istememiz bile çatışmalarla dolu. Hani bir yandan "güzel yaşamım olsun, ailem olsun, param olsun, sağlıklı olayım gibi şeyler düşünürüz ve dünyaya ve bedene gerçeklik veririz diğer yandan bu dünya yok deriz. Farkında mısın, bunun nasıl saçma bir çelişki olduğunun? Ama bizler işte aynen böylesi saçmalıklarla (yanlışlarla) dolu zihinlerimizle hakikatı çağırıyoruz.

Bir yandan "TANRI'YI bilmek istiyorum ve sonsuzluğa uyanmak istiyorum" diyoruz, diğer yandan "dünyada güzellikler de var ve ben onları da istiyorum" diyoruz. Bu nedenle ilk önce yanlışları ve bu ana çelişkiyi düzeltmemiz gerekir ki, hakikat için "alan açalım". Aydınlanmayı sana anlatmaya çalışsam tamamen "beni unutmak" derim. O durumda dünyayı aşmış oluruz çünkü dünyaya iyi veya kötü bir anlam veren zihin yoktur artık.

;)

Çevrimdışı Deniz089

• Newbie
  • *
Ynt: Bilinç düşüşü neden ve nasıl olur?
« Yanıtla #1 : 05 Temmuz, 2017, 10:17:15 »
Sizin konuşmalarınız, anlattıklarınız ve cevaplarınız hakikatten geliyor. İçinde kayboluyorum. Keşke bir şeyler yazsa da okusam diye bekliyorum her gün:) Tam olarak anlatamadım ve hakikatten geleni nasıl anlarsın o da bir soru ama her nasılsa sizinki öyle ve ben bunu biliyorum. İyi ki varsınız🙏😍