Gönderen Konu: Ya dünya ya TANRI  (Okunma sayısı 269 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BenSiz

• Administrator
  • Full Member
Ya dünya ya TANRI
« : 23 Temmuz, 2017, 18:30:19 »
Yaz aylarının beklentilerinin ve özlemlerinin uğramadığı zihin pek yoktur buralarda. Deniz, güneş, kumsal, bohem bir yaşam stili ve güzel bir günbatımı. Her yıl hep aynı nakarat ve bu aylarda birçok kurs öğrencisi kursu bırakır ve kendini dünyanın güzelliklerine adar. İmkanı varsa. Ben de bayılırım. Ve hatta hep başıboş ve aylak gezmeyi hayal ederim. Ama "akıllı yanım" bu tür düşüncelerin ne olduğunu çoktan çözdüğünden hayallerime önem vermiyorum.

Ne demek istediğimi ders 128.2 çok iyi anlatıyor:

Alıntı
2. Burada değer verdiğin her şey seni dünyaya bağlayan bir zincirden başka bir şey değil ve onun dışında başka hiçbir sonuca hizmet etmez. Çünkü, her şey onda farklı bir amaç görene kadar senin ona verdiğin amaca hizmet etmelidir. Bu dünyanın içerdiği ve senin zihnine layık olan tek amaç, olmadığı yerde umudu algılamakla oyalanmadan onu geçmendir. Daha fazla aldanmana izin verme. Gördüğün dünya istediğin hiçbir şeye sahip değil.

Ve ben bir seçim yapmam gerektiğini öğrendim. Ya dünya ya da TANRI. Aynı anda her ikisini seçemem. Ve artık bir günbatımına baktığımda yine zevk alırım ama bu daha alaycı bir zevk olur. Hani, güzelsin ama beni kandıramazsın artık der gibi bakarım ona. Çünkü gördüğüm o güzellik sadece egomun bir programlanmasından başka bir şey değil. Esas güzellik gözlerle değil, gönül gözüyle görülür. Ve o güzellik bu dünyadan değil...

BenSiz

Çevrimdışı chris

• Newbie
  • *
Ynt: Ya dünya ya TANRI
« Yanıtla #1 : 22 Ağustos, 2017, 20:55:14 »
Peki, güneşbatımı ve gönül gözü hiç karşılaşıyormu?