Gönderen Konu: Tanrı Sevgisi  (Okunma sayısı 199 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Deniz089

  • Newbie
  • *
  • İleti: 37
Tanrı Sevgisi
« : 19 Ekim, 2018, 20:12:58 »
7. Sadece şunu yap: sessiz ol ve kendinin ve TANRI’NIN ne olduğuna dair tüm düşüncelerini, dünya hakkında öğrendiğin tüm kavramları; kendin hakkında sahip olduğun tüm resimleri bir kenara bırak. Zihnini doğru ya da yanlış, iyi ya da kötü olduğuna inandığı, layık olarak değerlendirdiği her düşünceden ve utandığı tüm fikirlerden tamamen boşalt. Hiçbir şeyi tutma. Geçmişin öğrettiği ne bir düşünceyi, ne de öğrendiğin bir inancı getirme beraberinde. Unut bu dünyayı, unut bu kursu ve tamamen boş ellerle gel TANRI’NA.

8. Sana giden yolu bilen O değil mi? Senin ona giden yolu bilmene gerek yok. Senin tek rolün, BABA olan TANRI ile OĞLU arasına koyduğun tüm engellerin sessizce daimi olarak ortadan kaldırılmasına izin vermektir. TANRI cevap olarak kendi rolünü sevinç içinde derhal yerine getirecektir. İste ve al. Ama taleplerde bulunma ve O’NUN sana görünmesi için TANRI’YA yol gösterme. O’NA ulaşabilmenin yolu, sadece O’NUN olmasına izin vermektir. Çünkü bu şekilde senin de gerçekliğin ilan edilecektir.

9. Ve böylece biz bugün O’NA giden yolu seçmiyoruz. Ama elbette O’NUN gelmesine izin vermeyi seçiyoruz. Ve bu seçim ile duruyoruz. Ve bizim sessiz kalplerimiz ve açık zihinlerimizde O’NUN SEVGİSİ kendiliğinden ışıldayarak yolunu bulacaktır. İnkar edilmeyen bir şey, eğer doğru ve kesin olarak ulaşılabilir ise, kesinlikle oradadır. TANRI kendi OĞLUNU tanır ve ONA giden yolu bilir. OĞLU'NUN O’NA yolu nasıl bulucağını göstermesine ihtiyacı yoktur. Her bir açık kapıdan O’NUN SEVGİSİ, içindeki hanesinden dışarıya ışıldar ve dünyayı masumiyet içinde aydınlatır.

10. BABA; SANA varan yolu bilmiyoruz. Ama biz çağırdık ve SEN bize cevap verdin. Biz müdahele etmeyeceğiz. Kurtuluşun yolları bizim değildir çünkü onlar SANA aittir. Ve SENDE onları arıyoruz. Ellerimiz SENİN armağanlarını almak için açıktır. Senden bağımsız düşündüğümüz hiçbir düşüncemiz yoktur ve ne olduğumuza ya da kimin bizi yarattığına dair inançlar beslemiyoruz. SENİN yolundur bulmak ve izlemek istediğimiz. Ve biz şimdi CENNETİN bir parçası olması için, sadece bizim de olan SENİN İRADENİN bizim içimizde ve dünyada olmasını arz ediyoruz. Amin.

 

Mucizeler Kursu, Çalışma Kitabı, Ders 189, 7-10

Çeviri: BenSiz (© Bengü Aydoğdu -

Çevrimdışı Deniz089

  • Newbie
  • *
  • İleti: 37
Ynt: Tanrı Sevgisi
« Yanıtla #1 : 23 Ekim, 2018, 08:37:08 »
...
Tanrı'nın Sesinin söylediklerini gerçekleştirin. Eğer sizden imkansız gibi görünen bir şey isterse, İsteyenin Kim olduğunu, inkar edenin kim olduğunu hatırlayın. Sonra şunu sorun; hangisi daha haklı olabilir? Her şeyi Yaratanın ve Bilenin Sesi mi? Yoksa kendi algınızla yarattığınız, aklı karışık, tutarsız ve şüphe içinde olan görüntünüz mü? Sizi yönlendirenin onun sesi olmasına izin vermeyin. Bunun yerine kesin olan ve şüphe barındırmayan Sesi duyun. O sizi hatırlayan Yaratıcınız tarafından verilmiş görevinizi size söylüyor. Şimdi size O’nu hatırlamanızı söylüyor.

‘Dünyanın kurtuluşu bana bağlıdır.’ Ders 186

Çevrimdışı Deniz089

  • Newbie
  • *
  • İleti: 37
Ynt: Tanrı Sevgisi
« Yanıtla #2 : 05 Kasım, 2018, 17:28:48 »
Sefiller adlı piyeste söylenen şarkılardan birinde şöyle bir söz vardır: ‘Başka bir kişiyi sevmek, Tanrının yüzünü görmektir’ ‘Mesihin yüzü’ her birimizin taktığı maskelerin ardındaki masumiyet ve sevgidir; kendimizde ve başkalarında o yüzü görmek, ona dokunmak ve onu sevmek Tanrıyı deneyimlemektir. O bizim tanrısal insanlığımızdır. O hepimizin aradığı yüceliktir.

Marianne Williamson