Gönderen Konu: TANRIM,SANA OLAN SEVGİM GERİ DÖNÜYOR..  (Okunma sayısı 497 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yüksel

• Full Member
  • Özbenliğini dünyada bulmaya çalışma.
TANRIM,SANA OLAN SEVGİM GERİ DÖNÜYOR..
« : 02 Eylül, 2017, 08:29:58 »
 ''Tanrı'nın Evladı,benim hakiki Kimliğimdir.''

Hakiki Kimliğimin kutsallığı, benim kutsallık hakkında anlayabildiğim tüm düşüncelerin çok ötesindedir. Benliğimin parlayan mükemmel saflığı, yaşamımda gördüğüm veya algıladığım tüm ışıklardan çok daha parlaktır. Benliğimin sevgisi sonsuzdur; her şeyi, sessizce ve kendinden emin olarak içinde barındıracak kadar yoğundur. Benliğimin gücü, dünyayı yöneten güdülerden gelmez. Benliğimin gücünün kaynağı Tanrı'nın sonsuz Sevgisidir. Hakiki Benliğim bu dünyadan çok uzaktadır. Hakiki benliğim bana ve Tanrı’ya çok yakındır.

Mucizeler Kursu/Dersler

(Hakiki Benliğimiz hakkındaki gerçekleri işitmek çok heyecanlandırıyor.)

Çevrimdışı yüksel

• Full Member
Ynt: TANRIM,SANA OLAN SEVGİM GERİ DÖNÜYOR..
« Yanıtla #1 : 03 Eylül, 2017, 08:14:29 »
''Acı çeken hiçbir şey,benim bir parçam değildir.''

Hakikati reddettim.Şimdi aynı kararlılık ve inançla illüzyonları reddediyorum.Acı çeken hiçbir şey benim bir parçam olamaz.Yas tutan,benim gerçek Benliğim değildir.Acı içinde olan,sadece zihnimdeki illüzyonlardır.Ölen hiçbir şey gerçekte yaşamadı.Ölüm sadece Benliğimin hakikati ile alay etmektir.Tanrı’nın Kutsal Evladı hakkındaki tüm aldatmacaları,yalanları ve yanlış benlik görüntülerini reddediyorum.
Tanrım, sana olan sevgim geri dönüyor…

Mucizeler Kursu/Dersler

Çevrimdışı yüksel

• Full Member
« Yanıtla #2 : 05 Eylül, 2017, 14:53:14 »
..Tanrım,Sen  benim hakiki Kimliğimi biliyorsun.Onu bana,Evladına göster ki,Senin hakikatine uyanayım ve Cennetin içimde canlandığını bileyim..

Mucizeler Kursu/Dersler

Çevrimdışı yüksel

• Full Member
« Yanıtla #3 : 06 Eylül, 2017, 14:04:13 »
..Tanrım, Senin kurtuluşumuz için belirlediğin yol bağışlamadır. Bugün, Senin İraden dışında irademizin olmayacağını sürekli hatırlamamıza yardımcı ol. Eğer bizim için koruduğun yere ulaşacaksak, bizim amacımız Senin amacın olmalıdır..

Mucizeler Kursu/Dersler

Çevrimdışı yüksel

• Full Member
« Yanıtla #4 : 08 Eylül, 2017, 06:49:25 »
 ''Hedefimin Tanrı olduğunu hatırlıyorum''

Tek ihtiyacımız, zihnimizi tüm küçük ve anlamsız amaçların ötesini görebilecek şekilde eğitmek ve Tanrı'nın tek hedefimiz olduğunu hatırlamaktır. O’nun hatırası zihnimizin derinliklerinde saklıdır ve amaçsız, küçük, hiçbir getirisi olmayan ve aslında var olmayan hedeflerimiz tarafından gizlenmektedir. Biz farkında değilken, Tanrı'nın asaletinin ışığı tüm görkemi ile parlıyor. Biz ise sadece dünyanın küçük oyuncakları ve saçmalıklarını görüyoruz. Buna neden devam edelim? Tanrı, tek hedefimizdir. Tanrı, tek Sevgimizdir. O’nu hatırlamaktan başka amacımız yoktur.

Mucizeler Kursu /Dersler

Çevrimdışı yüksel

• Full Member
« Yanıtla #5 : 09 Eylül, 2017, 09:46:19 »
“Hedefimin Tanrı olduğunu hatırlıyorum.’’

Tek hedefimiz, sadece Sana giden yolu takip etmektir. Bundan başka bir hedefimiz olamaz. Seni hatırlamaktan başka ne isteyebiliriz? Hakiki Kimliğimizi bulmaktan başka ne isteyebiliriz? 

Mucizeler Kursu/Dersler

Çevrimdışı yüksel

• Full Member
« Yanıtla #6 : 13 Eylül, 2017, 16:23:19 »

...Suç düşüncesi tüm illüzyonların yuvasıdır. Uydurulmuş düşüncelerin hayali kanıtlarını ortaya koyar. Bunlar, gerçek olmayanın gerçek olduğunu ispatlamaya çalışan yalan “kanıtlardır”. Suç; Tanrı'nın Evladının kötü olduğunun, sonsuzluğun bir sonu olduğunun ve sonsuz yaşamın sona ermesi gerektiğinin “kanıtıdır”. Tanrı'nın; sevdiği Evladını kaybettiğini, eksik ve hatalı olduğunu, İradesinin ölüm tarafından mağlup edildiğini, sevginin nefrete yenildiğini ve artık huzurun mümkün olmadığını “kanıtlamaya” çalışır.

Deli bir kişinin düşünceleri korkunçtur ve suç da korkutucu görünmektedir. Fakat suçluluk ile ortaya çıkan algı çocuksu bir oyundan başka bir şey değildir. Tanrı'nın Evladı, bir beden olduğu, kötülüğe ve suçluluğa yem olduğu kısacık ömrünün hemen bittiği bir oyun oynayabilir. Fakat O’nun oynadığı oyunlar ve yarattığı bahaneler; Tanrı'nın, Evladına duyduğu sonsuz Sevgiyi ve O’na sunduğu parlak ışığı değiştiremez.

Daha ne kadar süre bu suçlu oyununu oynayacaksın ey Tanrı'nın Evladı? Artık bu keskin ve sivri uçlu çocuk oyuncaklarını bir kenara bırakalım mı? Eve dönmeye ne zaman hazır olacaksın? Belki bugün gelirsin! Suç diye bir şey yoktur. Yaratılış değişmemiştir. Cennete geri dönmeyi daha ne kadar ertelemek istiyorsun? Daha ne kadar, ey Tanrı'nın kutsal Evladı, daha ne kadar?

Mucizeler Kursu/Dersler

Çevrimdışı yüksel

• Full Member
« Yanıtla #7 : 14 Eylül, 2017, 15:03:32 »
…Ben, Senin Düşüncenim ve Kaynağımı terk etmedim. Beni yaratanın bir parçasıyım. Bugün Evladın Sana sesleniyor Tanrım. Beni yaratanın Sen olduğunu hatırlamama yardım et. Kimliğimi hatırlamama yardım et. Bugün masum, saf varlığım Mesih’in Vizyonunda yeniden canlansın ki kardeşlerime ve kendime yeniden bakabileyim…

Mucizeler Kursu/Dersler

Çevrimdışı yüksel

• Full Member
« Yanıtla #8 : 15 Eylül, 2017, 15:03:18 »
Dünyayı yanlış anlamıştım çünkü ona suçluluk düşüncelerimle bakmaktaydım ve gördüklerimi kendime yansıtmaktaydım. Gördüklerim ne kadar şiddet içindeydi! Korktuğum şeyin zihnimde değil, dünyada olduğunu düşünerek nasıl da kendimi kandırdım! Bugün dünyayı, yaratımın parladığı semavi bir güzellik içerisinde görüyorum. Dünyada korku yoktur. Suçluluk düşüncelerimin yarattığı görüntüler, dünyaya yansıyan Cennetin ışığını artık engellemeyecek. Cennetten yansıyan, Tanrı'nın Zihninde olandır. Gördüklerim, düşüncelerimi temsil etmektedir. Ve benim zihnim, Tanrı'nın Zihni ile birdir. Bu yüzden yaratımın güzelliğini fark edebilirim...

Mucizeler Kursu/Dersler

Çevrimdışı yüksel

• Full Member
« Yanıtla #9 : 16 Eylül, 2017, 14:46:55 »
Tanrım, bugün artık Seni eleştirmeyi ve aleyhine yargı üretmeyi bırakıyorum. Yaratımını bozmaya ve garip formlara büründürmeye çalışmayacağım. Dünyanın birliğini bozmaya çalışan isteklerimden vazgeçiyorum ve dünyayı Senin yarattığın şekli ile kabul ediyorum. Çünkü böylece kendimi, Senin yarattığın şeklimle görebileceğim. Ben Sevgi ile yaratıldım ve sonsuza kadar Sevgi içinde kalacağım. Her şeyi olduğu gibi kabul ettiğim zaman, beni ne korkutabilir?...

Mucizeler Kursu/Dersler

Çevrimdışı yüksel

• Full Member
« Yanıtla #10 : 17 Eylül, 2017, 15:35:11 »
''Tanrı'yı sevmek demek,Evladını sevmek demektir.''

Kalbimde nefret varken,Tanrı’ya giden yolu bulabileceğime inanmayı bırakıyorum.Bir yandan Tanrı’nın Evladına zarar vermeye çalışırken,bir yandan da O’nu ve kendimi bildiğime inanmayacağım…

Benim için seçtiğin,Sana varan yolu kabul edeceğim Tanrım.Çünkü sadece o yol Sana ulaşacak;çünkü bu Senin Niyetindir.Ve şimdi anlıyorum ki Senin Niyetin benim de niyetimdir ve başka niyetim de yoktur..

Mucizeler Kursu/Dersler

Çevrimdışı yüksel

• Full Member
« Yanıtla #11 : 18 Eylül, 2017, 14:28:51 »
Yaşayan herkes Mesih bilincine gelecektir;herkes O’nu yaşayacak ve O’nun bilincine geçiş yapacaktır.Bu bilincin Tanrı’nın içinde varoluşu güvenlidir;çünkü Tanrı ile Evladının Niyeti Bir’dir…

Mucizeler Kursu/Dersler

Çevrimdışı yüksel

• Full Member
« Yanıtla #12 : 20 Eylül, 2017, 11:55:14 »
Tanrım, Mesih vizyonu bana Senin hediyendir ve onun, bedenin gözleri ile görülenleri bağışlanmış bir dünyanın görüntüsüne dönüştürecek gücü vardır. Bu dünya ne kadar yüce ve muhteşemdir! Hatta görüşümü aştığımda daha da fazlasını algılayabilirim. Bağışlanmış bir dünya; Evladının Tanrı’yı tanımasını, rüyaları hakikate teslim etmesini ve Senin hatıranın Ona geri dönmesiyle zamanın sonsuza kadar biteceği anı beklemesini simgeler. Ve şimdi Evladının isteği Senin İsteğinle Birdir. Onun görevi, Senin Ona verdiğindir. Senin Düşüncen dışındaki tüm düşünceler gitmiştir.

Mucizeler Kursu/Dersler

Çevrimdışı yüksel

• Full Member
« Yanıtla #13 : 22 Eylül, 2017, 06:04:20 »
...Bugün, illüzyonların yanından geçip gidiyoruz. Eğer yolumuzdan ayrılmak için istek duyarsak ve bir rüyaya takılıp kalırsak, dönüp kendimize Tanrı'nın Evlatları olarak rüyaların bizi memnun edip etmediğini soruyoruz. Cehennemi seçtiğimiz kolaylıkta Cenneti de seçebiliriz ve böylece sevgi tüm korkuların yerini alır.

Mucizeler Kursu/Dersler

Çevrimdışı yüksel

• Full Member
« Yanıtla #14 : 23 Eylül, 2017, 08:49:13 »
''İllüzyonlar,Tanrı'nın Evladını nasıl memnun edebilir?''

Tanrım, hakikat benim içimdedir. Evim, Senin İsteğin ve benim isteğimin bir olmasından dolayı Cennettedir. Rüyalar beni memnun edebilir mi? İllüzyonlar bana mutluluk getirebilir mi? Senin hatıran dışında, Evladını ne memnun edebilir? Bana verdiklerinin daha azı ile yetinmeyeceğim. Ben, Senin Sevginle çevrelendim. Sonsuza kadar dinginim. Sonsuza kadar asil ve sonsuza kadar güvendeyim. Tanrı'nın Evladı, Senin O’nu yarattığın gibi olmalıdır...

Mucizeler Kursu/Dersler

Çevrimdışı yüksel

• Full Member
« Yanıtla #15 : 30 Eylül, 2017, 08:18:23 »
…Tanrım,sadece hakikati istiyorum.Bugüne kadar;kendim ve yaratılışım hakkında bir çok aptalca düşünceye inandım ve zihnime korku rüyasını getirdim.Bugün,rüya görmeyi bırakıyorum.Delilik ve korku yerine sana giden yolu seçiyorum.Çünkü,sadece hakikat güvenlidir ve sadece sevgi kesindir.

Mucizeler Kursu/Dersler

Çevrimdışı yüksel

• Full Member
« Yanıtla #16 : 01 Ekim, 2017, 10:15:19 »
''Kendi düşüncelerim dışında hiçbir şey bana zarar veremez.''

Tanrım,senin evladın mükemmel olmalıdır.Ben,zarar görmemin mümkün olduğuna inandım çünkü Kimliğimi ve Senin beni yarattığın gibi olduğumu unuttum.Senin düşüncelerin bana sadece mutluluk verebilir.Eğer herhangi bir şekilde hastalanırsam,zarar görürsem veya üzülürsem,Senin ne düşündüğünü unutmuşum ve sadece Senin Düşüncelerinin olması gerektiği yere kendi küçük anlamsız düşüncelerimi koymuşum demektir.Kendi düşüncelerim dışında hiçbir şey bana zarar veremez.Seninle düşündüğüm Düşünceler,sadece kutsayabilir.Sadece,Seninle Düşündüklerim hakiki olabilir…

Mucizeler Kursu /Dersler

Çevrimdışı yüksel

• Full Member
« Yanıtla #17 : 03 Ekim, 2017, 16:31:33 »
Tanrım,ben kendimin bir görüntüsünü yarattım ve buna Tanrı’nın Evladı diyorum.Fakat hakiki Yaratım,Senin Yarattığın gibidir,çünkü Senin Yarattığın değişemez.İdollere tapmayı bırakıyorum.Ben,Tanrı’nın Sevdiğiyim.Benliğimin Kutsallığı,Cennetin ışığı ve Tanrı’nın Sevgisidir.Senin Sevgini bahşettiğinin,güvende olmaması mümkün olabilir mi?Cennetin ışığı sonsuz değil midir? Olan her şeyi yaratan Sen iken,Senin Evladın olmak benim hakiki Kimliğim değil midir?...

Mucizeler Kursu/Dersler

Çevrimdışı yüksel

• Full Member
« Yanıtla #18 : 04 Ekim, 2017, 07:31:45 »
…Tanrı’nın masum Benliğinizi hatırlamanızı ne kadar istediğini bilseydiniz,O’nun Sesinin acı çığlıkları arasında kaybolmasına izin vermezdiniz.Korkulu rüyalarınızın görüntüleri ile ,O’nun size vereceği hediyelerin yer değiştirmesine engel olmayı bırakırdınız.Kutsal Ruh,sizin asla mümkün olmayanı,gerçekmiş gibi algılamak için yarattığınız yöntemleri biliyor.Eğer siz Ona illüzyonları sunarsanız,O da kendinizi dışlamak için yarattığınız yöntemleri,zihninizi hakiki evine döndürebilecek araçlara dönüştürür.

Kutsal Ruh,Tanrı’nın bilgiyi yerleştirdiği yerden size çağrı yapıyor;size rüyalarınızı bağışlamayla değiştirmenizi,akıl sağlığınızı geri kazanmanızı ve zihninize huzuru geri çağırmanızı söylüyor.Bağışlamazsanız ,rüyalarınız sizi korkutmaya devam edecek ve bu yüzden,Tanrı’nın Sevgisinin hatırası zihninize gelip rüyaların bitişini müjdelemeyecektir…

Mucizeler Kursu/Dersler

Çevrimdışı yüksel

• Full Member
« Yanıtla #19 : 07 Ekim, 2017, 08:27:51 »
''Acı veren tüm düşünceleri değiştirmeyi seçebilirim.''

Kayıp doğru şekilde algılandığında,kayıp değildir.Acı imkansızdır.Kederlerin hiçbir sebebi olamaz.Acı çekmenin her şekli rüyadan başka bir şey değildir.Hakikat budur.Hakikat;ilk başta sadece söylenir fakat tamamen anlaşılmaz.Daha sonra defalarca tekrar edilir ve çeşitli tereddütler ve şüphelerle kısmen kabul edilir.Ardından bu düşünce daha da ciddi bir şekilde düşünülür ve sonunda hakikat kabul edilir.Zihnin bu işleyişi yaratma sebebi;hakikati bütün olarak görmeyip,kısmi anlaması ve istisnalar yaratmasıdır.Acı veren tüm düşünceleri değiştirmeyi seçebilirim.Bu gün bu kelimelerin ötesine geçeceğim,tüm istisnaları bir kenara bırakacağım ve gördüğüm her şeydeki hakikati tamamen kabul edeceğim…

Mucizeler Kursu/Dersler

Çevrimdışı yüksel

• Full Member
« Yanıtla #20 : 10 Ekim, 2017, 17:01:43 »
..Tanrı’nın,kendi yarattığım görüşümü düzeltmediğinde gördüklerim acı verici ve korkutucudur.Gerçek gibi algıladığım rüyanın zihnimi kandırmasına artık izin vermiyorum.Bugün,şu andaki mutluluğumu arıyorum ve aradığım şey dışında hiçbir şeye bakmayacağım..

Mucizeler Kursu/Dersler

Çevrimdışı yüksel

• Full Member
« Yanıtla #21 : 11 Ekim, 2017, 07:23:19 »
Gerçek dünya,algının sunduğu diğer her şey gibi bir sembol,bir metafordur.Fakat gerçek dünya,sizin yarattığınızın tersini temsil eder.Sizin dünyanız,korkunun gözleri ile görülür ve zihninize dehşetin kanıtlarını sunar.Gerçek dünyanın tek algılanma yolu bağışlamanın kutsadığı gözlerle bakmaktır.Böylece gözleriniz,dehşetin mümkün olmadığı ve korkunun kanıtlarının olmadığı bir dünya görür.
Gerçek dünya,sizin dünyanıza yansıyan her kederli düşüncenin karşıtı bir düşünceyi barındırır.O,sizin dünyanızda mevcut olan korku görüntüleri ve savaş çığlıklarının tamamen düzeltilmiş gerçekliğini barındırır.Gerçek dünya,sessiz gözler ve huzur içinde bir zihin tarafından tamamen farklı algılanan bir dünya ortaya koyar.Orada,sükunet dışında hiçbir şey yoktur.Orada,acı ve keder çığlıkları duyulmaz.Çünkü hiçbir şey bağışlamanın dışında kalmaz.Görüntüler hoşgörülü ve anlayışlıdır.Kendini bağışlayan zihne sadece mutlu görüntüler ve sesler ulaşır.
Böyle bir zihnin ölüm,saldırı ve intikam düşüncelerine  ihtiyacı olabilir mi?

Mucizeler Kursu/Dersler

Çevrimdışı yüksel

• Full Member
« Yanıtla #22 : 15 Ekim, 2017, 13:39:40 »
''Bugün,Kutsal Ruh benim gözlerimden bakıyor.''

Bugün,Mesih gözlerimi kullanmak için izin istiyor ve böylece dünyayı kurtaracak.Benden bu hediyeyi O’na vermemi istiyor ki,O da bana iç huzuru verip tüm acı ve dehşeti zihnimden temizleyebilsin.Zihnim onlardan temizlendikçe,dünyanın üzerine çöreklenmiş gibi görünen tüm rüyalar ortadan kalkacaktır.Kurtuluş, birlikte olmalıdır.Bu yüzden;ben kurtulduğumda,dünya da benimle birlikte kurtulmalıdır çünkü hepimiz birlikte kurtarılmalıyız.Korku farklı şekillerde ortaya çıkar ama sevgi birdir.

Tanrım,Mesih’in istediği hediyeyi O’na vereceğim çünkü verdiklerim,sadece kendime verilir.Bugün,Mesih’in gözlerini kullanmam için bana yardımcı ol ve Kutsal Ruhun Sevgisinin,gördüğüm her şeyi kutsamasına izin ver.Böylece O’nun bağışlayan Sevgisi,benimle kalabilir.

Mucizeler Kursu/Dersler

Çevrimdışı yüksel

• Full Member
« Yanıtla #23 : 25 Ekim, 2017, 16:06:18 »
…Bugün,Senin kutsal dünyanı arıyoruz.Çünkü Senin sevgi dolu Evlatların olarak biz,bir süreliğine yolumuzu kaybettik.Fakat Senin Sesini dinledik ve Cennete ve hakiki Kimliğimize kavuşmak için ne yapmamız gerektiğini öğrendik.Şimdi dünyanın sadece bir anlık olmasına şükrediyoruz.Bu küçük anın ötesine,sonsuzluğa doğru gideceğiz.

Mucizeler Kursu/Ders-300

Çevrimdışı yüksel

• Full Member
« Yanıtla #24 : 05 Kasım, 2017, 09:24:42 »
''BANA GÖSTERDİĞİN YOLU TAKİP EDİYORUM.''

..Tanrım,bugün seçtiğim yol,Senin yolundur.Ben,onun beni götürdüğü yere gitmeyi ve onun bana yaptırmak istediklerini yapmayı seçiyorum.Senin Yolun kesindir ve sonu güvenlidir.Yolun sonunda beni bekleyen şey,Senin Hatırandır.Ve tüm kederlerim,Senin merhametin içinde sona erer.Senin Sevgi dolu Kollarından  yanlışlıkla uzaklaştığını zannetmiş Evladına,bunun sözünü veren Sensin.

Mucizeler Kursu-Ders317