Gönderen Konu: Ders 137  (Okunma sayısı 985 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Gökçe

  • Global Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • İleti: 93
  • SEVGİ, umut, iman
Ders 137
« : 15 Şubat, 2017, 21:06:09 »
Ders 137
"Ben iyileştirildiğimde tek başıma iyileşmem."

1.Bugünün düşüncesi kurtuluşun dayandığı esas düşüncedir. Çünkü iyileşme hastalık ve ayrılık düşüncelerine dayalı tüm dünya dünya düşüncelerinin karşıtıdır. Hastalık; diğerlerinden uzaklaşmak ve birleşmeye kapanmaktır. O(hastalık); ayrı olan ÖZün üzerine kapanan bir kapı haline gelir ve kendini izole edilmiş ve yalnız olarak korur.

2.Hastalık bir izolasyondur. Çünkü o diğerlerinin hissetmediği acıyı çekmek için; birini geriye kalanların hepsinden ayrı tutarmış gibi görünür. O (hastalık); ayrılığı gerçek yapması, zihni yalnız bir hapishanede tutması, hastalanmış vücudu sağlam duvarı ile ayırması ve parçalaması için bedene son gücü verir.

3.Dünya hastalığın sunduğu kurallara uyar ama iyileşme onlardan (kurallardan) bağımsız olarak işler. Herhangi birinin tek başına iyileşmesi imkansızdır. Hastalıkta onun ayrı bir tarafta ve ayrılmış olması gerekir. Fakat iyileşme yeniden BİR olmak için ve bozulmamış, saldırıya uğramamış ÖZ'ünü kabul etmek için verdiği kendi kararıdır. Hastalıkta ÖZ'ü parçalanmış olarak ve ona hayat veren BİRLİKten yoksun olarak görünür. Bedenin TANRIOĞLU'nun evrensel BİRLİĞİne saldıracak hiçbir gücü olmadığını anladıkça iyileşmeyi başarır.

4.Hastalık, yalanların hakikat olması gerektiğini kanıtlamak ister. Fakat iyileşme hakikatin gerçek olduğunu gösterir. Hastalığın empoze ettiği ayrılık, gerçekten asla olmadı . İyileşmek sadece basit hakikatin ne olduğunu ve her zaman olduğu gibi kalacağını kabul etmektir. Bununla birlikte illüzyonlara alışan gözlere gördüklerinin yanlış olduğu gösterilmelidir. O halde Hakikatin ihtiyaç duymadığı iyileşme, hastalığın gerçek olmadığını göstermek zorundadır.

5.İyileşme kendi hakikati adına değil, hakikatin adına hastalık rüyalarını ortadan kaldıran bir karşıt rüya olarak adlandırılmalıdır. Affediş nasıl ki asla işlenmemiş günahları görmezden geliyorsa iyileştirme de hiç gerçekleşmemiş illüzyonları ortadan kaldırır. Gerçek dünya nasıl ki hiç olmamış olanın yerini almak için yükselecekse, iyileşme de hayal edilmiş durumları ve hakikatin resimlerine hayalleri işleyen yanlış düşünceleri onarmayı sunar

6.İyileştirmenin burada değersiz bir işlevi olduğunu düşünme. Çünkü Mesih karşıtı (Anti-Christ) dünyanın gerçek olduğu rüyasını görenler için Mesih'ten daha güçlü bir hale gelir. Beden zihinden daha sağlam ve daha kalıcı görünür. Ve korku haklı olan ve tamamen anlaşılan tek realite olarak kalırken SEVGİ bir rüya haline gelir.
7. Nasıl ki AFFEDİŞ tüm günahların üzerinde ışıldıyorsa ve gerçek dünya senin yaptığının yerini alıyorsa iyileşme de basit hakikatin önünde tuttuğun fantezilerin yerini almalıdır. Gerçek olamayacak tüm yasaları tutuyor olmasına rağmen hastalık ortadan kalkıyor göründüğünde soruların cevaplanmış olur. Ve (bu) yasalara daha fazla itaat edilemez ya da uyulamaz.

8. İyileşme özgürlüktür. Çünkü o rüyaların hakikati yenemeyeceğini gösterir. İyileşme paylaşılmıştır. Ve bu nitelik ile hastalığı kaçınılmaz gören yasaların aksine bu yasaların karşıtlarından daha güçlü olduklarını kanıtlar. İyileşme güçtür. Onun nazik elleriyle zayıflığın üstesinden gelinir ve beden ile sınırlanan zihinler;  diğer zihinlerle birleşmek ve ebediyen güçlü olmak için özgürdürler.

9. İyileşme, AFFEDİŞ ve üzüntünün giremeyeceği bir dünya ile dünyanın tüm kederlerinin sevinçli değiş-tokuşu; KUTSAL RUH 'un seni O'NU izlemeye iten araçlarıdır. O'NUN nazik dersleri KURTULUŞun nasıl da kolayca senin olabileceğini, kendini ölüme mahkum etmek için yaptığın yasaların O'NUN yasaları ile yer değiştirmesine izin vermek için ne kadar az alıştırma yapman gerektiğini öğretir. Sen acı çekmene neden olan her şeyden seni özgür bırakması için O'NDAN istediğin küçücük yardımı yaydıkça O'NUN hayatı senin (hayatın) olur.

10. Ve sen kendine iyileşmek için izin verdikçe çevrende gördüğün herkesin, zihninden geçen kişilerin ya da dokunduğun veya seninle bir bağı yokmuş gibi görünen kişilerin seninle iyileştiğini göreceksin. İyileşmenin san gelmesine izin verdiğinde belki de onları hiç tanımayacaksın ya da dünyaya sunduğunun ne kadar mükemmel olduğunu fark etmeyeceksin. Ama asla tek başına iyileşmezsin. Sen iyileştiğinde kalabalıklar verdiğin armağanı alacaklardır.

11. İyileşenler, iyileşmenin araçları olurlar. Ve iyileştikleri an ile armağan etmeleri için verilen iyileşmenin tüm lütfunun onlara verildiği an arasında zaman geçmez. TANRI'YA zıt (karşıt) olan şey yoktur ve onu zihnine almayan, yorgunların dinlenmek için kalabilecekleri bir liman olur. Çünkü burada hakikat verilir ve burada tüm illüzyonlar hakikate getirilir.
12.TANRI'NIN İRADESİ 'NE bir barınak sunmayacak mısın? KENDİNİ evinde olmak için davet et. Kaçınılmaz olanın olmasını iste ve asla başarısız olmayacaksın. Diğer bir seçenek ise olamayacak olanı istemektir ve bu asla başarılamaz. Bugün zihinlerimizi yalnızca Hakikatin meşgul etmesini isteyeceğiz. Bu iyileşme düşünceleri bugün BİR olduklarının farkındalığıyla; iyileşenlerden hala iyileşmesi gerekenlere gidecektir.

13.Zaman geçtikçe işlevimizin; dünyaya iyileşmeyi getirebilmek, laneti kutsama ile, acıyı neşe ile, ayrılığı TANRI'NIN HUZURU ile değiştirmek için zihinlerimizin iyileşmesine izin vermek olduğunu hatırlayacağız. Böyle bir armağanı alabilmek için bir saatinden bir dakikayı vermeye değmez mi? Küçücük bir zaman, küçük bir bedel her şeyin armağanını sunmaya değmez mi?

14.Fakat böyle bir armağan için hazırlıklı olmalıyız. Bugün güne bununla başlayacağız ve geceyi de bu şekilde sonlandıracağımız düşüncelere 10 dakikamızı vereceğiz.
 
            İyileştiğim zaman, tek başıma iyileşmem.
            Ve ben iyileşmemi dünya ile paylaşırım.
            Hastalık, benim kendimden; TANRI'NIN Tek OĞLU'NUN zihninden uzaklaştırılır.

15. İyileşmenin bugün senin aracılığınla olmasına izin ver. Ve sen sessizlik içinde durdukça, verdiğin gibi almaya; verdiğini tutmaya, ve şimdiye kadar hayal ettiğin tüm aptalca düşüncelerin yerini alması için TANRI'NIN SÖZÜnü almaya hazırlıklı ol. Ve şimdi hasta olanı iyi yapmak için ve saldırının olduğu yerlere kutsamayı sunmak için beraberce geldik. Bu düşünce ile amacımızı hatırlayarak geçen her saatte bu işlevin unutulmasına izin vermeyeceğiz;
 
            İyileştiğim zaman tek başıma iyileşmem.
            Kardeşlerimi kutsarım ve ben onlar ile iyileştirildikçe onlar da benim ile iyileşir.