Gönderen Konu: I. Tekrarlama (Dersler 1-5), Ders 51  (Okunma sayısı 484 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BenSiz

• Administrator
  • Full Member
I. Tekrarlama (Dersler 1-5), Ders 51
« : 20 Şubat, 2017, 07:34:10 »
Bugünün tekrarı aşağıdaki düşünceleri kapsar:

1. (1) Gördüğüm hiçbir şeyin bir anlamı yok.

Böyle olmasının sebebi,  hiçbir şey görmediğimdendir ve hiçin hiçbir anlamı yoktur. Görmeyi öğrenebilmem için bunu kavramam çok önemlidir. Şimdi gördüğümü sandığım şey, doğru görüşün yerini alıyor. Doğru görüşün onun yerine geçebilmesi için, onun herhangi bir anlamı olmadığını anlayarak onu bırakmalıyım.

2. (2) Gördüğüm her şeyin benim için var olan tüm anlamını ben verdim.
Gördüğüm her şeyi yargıladım ve budur gördüğüm tek şey. Bu doğru görüş değildir. Bu sadece gerçekliğin bir illüzyonudur çünkü, benim yargılarım gerçeklikten tamamen ayrıdır. Benim yargılarımın geçerliliği olmadığını kabul etmeye hazırım çünkü, görmek istiyorum. Yargılarım beni yaraladılar ve ben onlar gibi görmek istemiyorum.

3. (3) Gördüğüm hiçbir şeyi anlamıyorum.
Gördüğüm bir şeyi, eğer yanlış yargıladıysam nasıl anlayabilirdim ki? Gördüğüm, düşüncelerimdeki hatalarımın projeksiyonudur. Gördüğümü anlamıyorum çünkü, anlaşılır bir şey değildir o. Onu anlamaya çalışmak anlamsızdır. Ama görülebilene ve anlaşılabilene ve sevilebilene yer açmak için ve benim onu bırakmam için her türlü sebebim var. Eğer bunu yapmayı sadece istersem, şimdi gördüğümü onlara karşılık değiştirebilirim. Bu daha önce yapmış olduğumdan daha iyi bir seçim değil midir?

4. (4) Bu düşüncelerin hiçbir anlamı yok.
TANRI olmadan düşünmeye çalışdığımdan, farkında olduğum düşüncelerin hiçbir anlamı yoktur. "Benim" düşüncelerim olarak gördüğüm düşünceler benim gerçek düşüncelerim değildir. Benim gerçek düşüncelerim, TANRI ile düşündüğüm düşüncelerdir. Ben TANRI ile olan düşüncelerimin yerini almaları için kendi düşüncelerimi yaptığımdan, bunun farkında değilim. Ben, benim düşüncelerimin hiçbir anlamı olmadığını kabullenmeye ve onları bırakmaya istekliyim. Onların yerine geçmesi gerekenin geçmesini kabul ediyorum. Benim düşüncelerim anlamsızdır, ama tüm yaratılış TANRI ile düşündüğüm düşüncelerin içindedir.

5. (5) Ben asla sandığım nedenden dolayı sinirlenmiyorum.
Ben sürekli düşüncelerimi haklı çıkarmaya çalışdığımdan, asla düşündüğüm nedenden dolayı sinirlenmiyorum. Ben sürekli onları gerçek yapmaya çalışıyorum. Öfkemin geçerli olması ve saldırılarımın haklı çıkması için her şeyi kendime düşman yapıyorum. Ben gördüğüm her şeye o rolü atayarak, onları ne kadar kötüye kullandığımın farkına varmadım. Ben bunu, beni yaralayan bir düşünce sistemini savunmak için yaptım ve onu artık istemiyorum. Onu bırakmak istiyorum.

Çeviri: BenSiz