Gönderen Konu: 1. TANRI ÖĞRETMENLERİ KİMLERDİR?  (Okunma sayısı 1083 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BenSiz

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • İleti: 270
1. TANRI ÖĞRETMENLERİ KİMLERDİR?
« : 13 Aralık, 2016, 13:33:40 »
1. Bir TANRI öğretmeni, onlardan biri olmayı seçen herkesdir. Onun kalifiyeleri sadece şundan ibarettir: herhangi bir şekilde, herhangi bir yerde kendi menfaatlerini başkalarınınkinden ayrı görmediği bilinçli bir seçim yapmıştır. Bunu bir kez yaptı mı, yolu kurulmuş ve yönü güvenlidir. Karanlığa bir ışık gelmiştir. Sadece bir tek ışık olabilir ama bu yeterlidir. O, TANRI ile bir anlaşma yapmıştır, hatta O'NA henüz inanmıyor olsa bile. O, kurtuluş getiricisi olmuştur. O, TANRI'NIN bir öğretmeni olmuştur.

2. Onlar dünyanın her yerinden gelirler. Onlar tüm dinlerden ve hiçbir din olmayan düşüncelerden gelirler. Onlar cevap vermiş olanlardır. ÇAĞRI evrenseldir. O, tüm zamanlarda her yerde tınlar. O, O'NUN için konuşmaları ve dünyayı kurtarmaları için öğretmenler çağırır. Birçoğu onu duyar ama azı cevap verecektir. Ancak, bu sadece bir zaman meselesidir. Sonunda herkes cevap verecektir ama bu son daha çok, çok uzak olabilir. Bu nedenle öğretmenler için bir plan yaşama geçirildi. Onun işlevi zaman tasaruffudur. Herkes tek bir ışık olarak başlar, ancak merkezindeki ÇAĞRI ile bu ışık sınırlanamaz bir ışıktır. Ve dünyanın ölçüsüne göre herbiri binlerce yıl zaman tasarruf edecektir. ÇAĞRININ KENDİSİ için zamanın bir anlamı yoktur.

3. TANRI'NIN her öğretmeni için bir kurs vardır. Kursun şekilleri büyük ölçüde değişir. Bu, bağlantılı öğrenme araçları için de böyledir. Ama kursun içeriği asla değişmez. Onun ana teması her daim: TANRI'NIN OĞLU suçsuzdur ve kurtuluşu masumiyetinde yatar. Bu eylemlerle veya düşüncelerle öğretilebilir; kelimelerle ya da sessiz; her dilde veya dil olmayanda; her yerde, tüm zamanlarda ve her şekilde. ÇAĞRIYI duymadan önce öğretmenin kim olduğu önemli değil. O, cevap vererek bir kurtarıcı oldu. O, bir başkasını kendi olarak gördü. Dolayısıyla, kendi kurtuluşunu ve dünyanın kurtuluşunu buldu. Onun yeniden doğuşunda dünya yeniden doğdu.

4. Bu, özel bir evrensel kurs şeklinin öğretmenleri için tasarlanmış özel bir öğrenim planının El Kitabıdır.. Birçok binlerce başka şekiller var ve hepsi aynı sonuca götürüyorlar. Yalnızca zaman kazandırıyorlar. Ve yorgun akan zamandır sadece, ve dünya artık çok yorgun. O yaşlı ve yıpranmış ve umutsuzdur. Sonuç hiçbir zaman söz konusu değildi çünkü TANRI'NIN İRADESİNİ ne değiştirebilir ki? Ama değişim ve ölüm illüzyonları ile zaman dünyayı yıpratıyor ve içinde olan her şeyi. Ancak, zamanın bir sonu var ve TANRI öğretmenleri bunu meydana getirmek için belirlendiler. Çünkü zaman onların elinde. Onlar bu seçimi yaptılar ve bu onlara verildi.

Mucizeler Kursu, Öğretmenler için El Kitabı, Bölüm 1 - Çeviri: BenSiz