Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 ... 10
1
Mucizeler Kursu Metin Kitabı / Mucizelerin İlkeleri 32
« Son İleti Gönderen: BenSiz 10 Aralık, 2018, 12:17:06 »
32. Mesih aslında dualar olan tüm mucizelere ilham verir. Onlar insanın kutsallığına hizmet ederler ve algılarını kutsal yaparlar. Onu maddi yasaların ötesine yerleştirerek, onu cennetsel düzenin alanına yükseltirler. Bu düzenin içinde insan mükemmeldir.
Ruh, Tanrı ile olan birliğini asla kaybetmez. Sadece zihin uzlaşmaya ihtiyaç duyar. Mucize, zihni Saf Ruh'un hizmetine sokarak Mesih'in barışmasına katılır. Bununla, zihnin doğru işlevi tekrar yerine getirilir ve yanılgılar düzeltilir.

Mucizeler Kursu (Orijinal Edition) Metin 1.I.32. - Çeviri: BenSiz

2
Mucizeler Kursu Öğretmenler için El Kitabı / 18. Düzeltme nasıl yapılır?
« Son İleti Gönderen: BenSiz 10 Aralık, 2018, 12:15:36 »
Kızgımlık sadece "Suç gerçektir!" diye çığlık atar. Bu çılgın inancın Tanrı'nın sözünün yerine geçmesiyle beraber gerçeklik silinir. Vücudun gözleri şimdi "görür" ve sadece kulakları duyabilir. Onun küçük alanı ve minik nefesi gerçekliğin ölçütü haline gelir. Ve hakikat kaybolurcasına küçülür ve anlamsızlaşır. Düzeltmenin, tüm bunlara ve dünyaya yönelik tek bir cevabı vardır:
Sen yalnızca yorumu hakikatle karıştırıyorsun. Ve haksızsın. Fakat ne bir hata günahtır  ne de gerçeklik senin hataların yüzünden tahtıntan indirilmiştir. Tanrı ebediyen hükmeder ve yalnızca O'nun yasaları senin ve dünya üzerinde hüküm sürer. Onun sevgisi, var olan tek şey olarak kalır. Korku bir yanılsamadır çünkü senO'nun gibisin.

Mucizeler Kursu (Orijinal Edition) Öğretmenler için El Kitabı 18 - Çeviri: BenSiz
3
Mucizeler Kursu Metin Kitabı / Mucizelerin İlkeleri
« Son İleti Gönderen: BenSiz 09 Aralık, 2018, 10:53:46 »
Vahiy, ruhları doğrudan Tanrı ile birleştirir. Mucizeler ruhları doğrudan birbirleriyle birleştirir. Her ikisinden hiçbiri bilinçten kaynaklanmamasına rağmen orada yaşanır. Bu esastır çünkü bilinç, ona ilham vermese de, eylemi başlatan durumdur. İnsan istediğine inanmakta özgürdür ve davranışı inandığı şeyin tanığıdır. Bilinçaltının daha derin düzeyleri her zaman mucize itkileri içerir, ancak insan, bilince daha yakın olan yüzeysel düzeyleri bu dünyadan gelen itkilerle doldurup kendini onlar üzerinden tanımlamakta özgürdür. Sonuç olarak, onların altında yatan mucize boyutuna erişimi kendisi kendine kapatır. Bu nedenle eylemlerinde ilişkileri de yüzeysel hale gelir ve mucize esinli ilişkiler imkansız olur.

Mucizeler Kursu (Orijinal Edition) Metin 1.I.38 - Çeviri: BenSiz
7
Genel Bilgi Alanı / Bir hafta sonra forum değişecek!
« Son İleti Gönderen: BenSiz 05 Aralık, 2018, 07:55:12 »
Arkadaşlar...
Geri sayım başladı. Forum sayfamız bir hafta sonra bu haliyle kullanılmaz olacakmış çünkü hosterimiz teknik donanımını değiştirecek. Mesaj geldi. Bu yüzden şimdiki forum sayfası yen, teknik şartlara uyumsuz olduğundan görünemeyecek. Çözüm?
Yeni bir forum sayfası yüklemeliyim. Bunu yaparken eski yazıları arşivleyeceğim. Yeni sayfaya ama herkes yeniden üye olmalı. Umarım bir aksaklık olmaz. Çünkü ben web sayfası yapıyorum ama arka planda işleyen program yazılımını bilmiyorum. Neyse... Denemeliyim. Zaten başka seçeneğimiz yok. Hadi hayırlısı...
8
Karışık / Ynt: ANKA KUŞUNUN ÇAĞRISI çıktı!
« Son İleti Gönderen: MUCİZEM 03 Aralık, 2018, 09:38:49 »
okudum teşekkürler sevgili Bensiz.
9
Şiirsel & Nefesvari / Ynt: Aşk
« Son İleti Gönderen: Gül 02 Aralık, 2018, 14:19:54 »
Ney sesiyle
Bu rüyadan
Uyandı içimdeki ben
Bir ben vardır bende benden içeri diyen
Beni çağıran Yunus var.

Teşekkürler iyi ki varsınız Ustalarım.
10
Şiirsel & Nefesvari / Ynt: Aşk
« Son İleti Gönderen: yüksel 02 Aralık, 2018, 13:33:44 »
İdrakimin Ruh Kardeşi;
Demek Coştu Gönül Hanen
Seninde  ha!
-Gör bakalım;
Sınırsız Ummanda Boğulmak,
neymiş!
-İç bakalım;
Ab-ı Hayat Suyundan,
Susuzluk  neymiş!
Sayfa: [1] 2 3 ... 10