Son İletiler

Sayfa: 1 2 [3] 4 5 ... 10
22
Mucizeler Kursu Genel / Ynt: KUTSAL RUH nedir?
« Son İleti Gönderen: BenSiz 24 Kasım, 2018, 10:10:12 »
Sevgili tanrı öğretmenim dün akşam kutsal ruhun ne olduğu sorusuna t akilmistim sabah cevap geldi senin ışıklı ellerinden çok teşekkürler.Sevgiler.

Ben teşekkür ederim...
23
Mucizeler Kursu Genel / Ynt: KUTSAL RUH nedir?
« Son İleti Gönderen: Gül 24 Kasım, 2018, 08:51:57 »
Sevgili tanrı öğretmenim dün akşam kutsal ruhun ne olduğu sorusuna t akilmistim sabah cevap geldi senin ışıklı ellerinden çok teşekkürler.Sevgiler.
25
Mucizeler Kursu Metin Kitabı / VII. Gerçek dünyaya götüren köprü
« Son İleti Gönderen: BenSiz 22 Kasım, 2018, 22:54:14 »
Zihinsel dönüşüm sürecinde, zaman zaman yükseliş korkusu kaplar öğrencinin içini. Bu doğaldır ve geçicidir. Mucizeler Kursu bize her türlü durum için açıklama ve teselli sunar:

    65. Birdenbire yükselip, gerçekliğe fırlatılacağınızdan korkmayın. Zaman yardımseverdir ve eğer onu gerçeklikten yana kullanırsanız, geçiş yaptığınızda size ayak uydurur. Aciliyet, sadece zihninizi buradaki katı konumundan çıkarmakta yatar. Bu sizi evsiz ve referans çerçevesi olmadan bırakmayacaktır. Gerçek geçişten önce gelen oryantasyon bozukluğu evresi, zihninizi illüzyonlara sıkıca yoğunlaştırmak için harcanan süreden çok daha kısadır. Gecikme, sizi eskisi gibi yaralayamaz çünkü şimdi basitçe bir gecikme olduğunu ve acı çekmekten kaçmanın aslında mümkün olduğunu anlıyorsunuz. Umutsuzluk yerine umut ve teselli bulun: Burada herhangi bir özel ilişkide sevginin illüzyonunu bile uzun bir süre boyunca bulamazsınız. Çünkü artık tamamen deli değilsiniz, ve yakında kendi kendinize olan ihanetin suçluluğunu olduğu gibi anlarsınız.

    [Mucizeler Kursu (Orijinal Edtion) Metin kitabı 16.VII.65 - Çeviri: BenSiz]

29
Karışık / Ynt: MANEVİ FARKINDALIK
« Son İleti Gönderen: BenSiz 19 Kasım, 2018, 16:18:28 »
Ego aracılığıyla kendi kendine rehberlik etme bırakılmadığı sürece,KUTSAL  RUH’UN SESİ duyulamaz.KUTSAL RUH’UN SEVGİSİ bu dünya rüyasında algıladığımız şekliyle bir sevgi değildir.O’NUN SEVGİSİ bu dünyadan olmayan/kişisel olmayan bir  SEVGİDİR…..Bunu pek çokları karıştırıyor.

’’Seni seviyorum/seni affediyorum ‘’diyor ama kimsenin kimseyi  sevdiği ,affettiği de yok hani.Ego en fazla seviyormuş,affediyormuş gibi yapar;çünkü onun platformu korku,nefret,ayrılık üzerine kuruludur ..

Egonun işleyişinin ardındaki mekanizmalar görülmediği sürece bizi  defalarca kez kandırır.

Tespit pek doğru.  8)
30
Şiirsel & Nefesvari / Ynt: ÖMER HAYYAM
« Son İleti Gönderen: yüksel 18 Kasım, 2018, 07:49:40 »
Bir put demiş ki kendine tapana:
Bilir misin niçin taparsın bana ?
Sen kendi güzelliğine vurgunsun:
Ben ayna tutar gibiyim sana.

Ömer Hayyam
Sayfa: 1 2 [3] 4 5 ... 10