Gönderen Konu: IV.TEKRAR - GİRİŞ  (Okunma sayısı 954 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Gökçe

  • Global Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • İleti: 93
  • SEVGİ, umut, iman
IV.TEKRAR - GİRİŞ
« : 11 Mart, 2017, 14:24:46 »
IV. TEKRARLAMA
GİRİŞ

1. Şimdi yeniden bir tekrar yapacağız, bu sefer hakikatin nasıl uygulanabileceğini öğreneceğimiz ikinci bölüm için hazırlandığımızın farkındayız. Bugün bir sonraki adımda izleyeceğimiz şey için hazır olmamız üzerine yoğunlaşarak başlayacağız. Bu tekrar için ve gelecek dersler için amacımız budur. Böylece, şimdi başarabileceğimize dair hazırlığımızı kolaylaştıracak bir yolda son dersleri ve onların merkezi düşüncelerini tekrar edeceğiz.

2. Ele aldığımız tekrarlarda her bir adımı birleştiren merkezi bir tema var ve bu, şu sözcüklerle ile basitçe ifade ebilebilir:                                         
Zihnim sadece TANRI ile beraber düşündüğüm şeyi barındırır.

Bu bir gerçektir ve senin ve BABA'NIN NE olduğunuzun hakikatini  temsil eder. BABA'NIN OĞLU'NA yaradılışı verdiği ve onu KENDİSİ ile beraber ortak-yaratıcı olarak belirlediği düşünce budur. Onun zihninde BABA'SININ paylaştığı düşünceler dışında hiçbir düşünce yaşayamaz. Affetmenin eksikliği, bu düşünceyi onun farkındalığından bloke eder. Yine de bu sonsuza kadar gerçektir.

3. Gerçek affediciliğin eksikliğinin dikkatli bir şekilde gizlendiği birçok şeklin anlaşılması ile hazırlığımıza başlayalım. Çünkü onlar illüzyondur, oldukları şey olarak algılanmazlar; bunlar, affedilmeyen düşüncelerinin görülmesini ve tanınmasını engelleyen savunmalardır. Onların amacı sana başka bir şey göstermek ve onun yerini alması için yapılmış kendini aldatma düşünceleri aracılığıyla düzeltmeyi engellemektir.

4. Yine de senin zihnin sadece TANRI ile beraber düşündüğün şeyi tutar. Senin kendini aldatmaların hakikatin yerini alamaz. Okyanusa bir tahta parçası fırlatan çocuk  gel-gitlerin gidip gelmesini, suyun güneş ile ısınmasını ve geceleri onun üzerindeki ayın gümüşlüğünü değiştiremez. Bu yüzden her bir alıştırma sürecine okuduğumuz dersleri anlamak ve bize sundukları anlamı görmek için zihinlerimizi hazırlayarak başlayacağız.

5. Her güne, o gün incelediğin her bir düşüncenin özgürlük ve huzurda sana ne sunduğunu anlamak için zihninin hazırlanmasına zaman ayırarak başla. Zihnini aç ve onu aldatabilecek her düşünceden temizle ve bu düşüncenin tek başına tamamen dahil olması ve tüm diğerlerini temizlemesine izin ver;

Zihnim sadece TANRI ile beraber düşündüğüm şeyi barındırır.

         TANRI'NIN belirlediği çizgiler doğrultusunda günü  ayarlamak ve O'NUN Zihnine bugün elde edeceğin tüm düşüncelerinden sorumlu olarak yer vermek için bu düşünceyle beş dakika yeterli olacaktır.

6. Onlar yalnız senden gelmeyecekler çünkü onların hepsi O’NUN paylaşılırlar.  Ve böylece her biri O’NUN SEVGİSİNİN mesajını sana getirip, seninkileri de O’na götürecektir. Ve 'YÜCE TANRI'NIN' BİRLİĞİ senin olacaktır tıpkı O'NUN KENDİSİNİN öyle olmasını irade ettiği gibi. O’NUN kendi tamamlaması O’NA katılır böylece sen kendini O’NUNLA, O seni kendisiyle birleştirdikçe tam olan O sana katılacaktır.

7. Hazırlığından sonra, o gün sana tekrar etmen için verilen iki dersi oku. Sonra gözlerini kapat ve yavaşça bunları kendine söyle. Şu an hiçbir acelemiz yok çünkü zamanı niyet edilen amaç için kullanıyorsun. Her sözcüğün TANRI'NIN ona verdiği anlam ile parlamasına izin ver çünkü o sana O’NUN SESİ aracılığıyla verildi. Tekrar ettiğin düşüncelerin, O’NA sahip olman için senin içerine koyduğu armağanı vermesine izin ver. Bunun dışında alıştırmamız için bir format kullanmayacağız.

8. Günü her saati, güne başladığın düşünceyi zihnine getirir, onunla sessiz bir dakika geçir. Senin için içerdikleri armağanları görmek için yeterli bir zamanda, acele etmeden iki düşünceyi tekrar et ve olması gerektikleri yerde algılanmalarına izin ver.

9. Başka düşünceler eklemiyoruz ama sen onların oldukları mesaj olmalarına izin ver. Mutluluk ve geriye kalanı , sonsuz bir sessizliği, mükemmel bir eminliği ve BABAMIZIN irade ettiği O'NUN mirasından bizim olarak aldığımız her şeyi bize vermesi için daha fazlasına ihtiyacımız yok. Alıştırmanın her bir günü, tekrarımızı yaptıkça günü özel bir kutsama ve mutluluk zamanı yapan; sadakatimiz ile dünyayı karanlıktan ışığa, kederden neşeye, acıdan huzura, günahtan kutsallığa çeviren düşünceyi tekrar ederek başladığımız gibi kapatacağız .

10. TANRI, O’NUN SÖZÜNÜ tutmaya çalışan sana teşekkürlerini sunar. Ve zihnini uyumadan önce günün düşüncelerine verdikçe, senin sonsuz olmanı ve bunu senin mirasın olduğunu söylemeyi yeniden öğrenmeni irade ederek seni şükranla sarar.