Gönderen Konu: 2.7-8 Ego-Mucize  (Okunma sayısı 832 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BenSiz

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • İleti: 267
2.7-8 Ego-Mucize
« : 23 Temmuz, 2017, 18:31:26 »
7. Bir mucize nedir? O da bir düştür. Fakat, bu düşün tüm yönlerini  gör ve bir daha asla soru sormazsın. Sen uysallık içinde yürürken önünde uzanan dostane dünyaya bak. Üzerinde yolculuk yaptığın yol boyu  yardımcılarına bak, sen CENNETİN kesinliği ve huzurun güvencesiyle mutluyken. Ve bir an nihayet arkanda bıraktığına ve sonunda geçtiğine bak.

8. Ego şuydu: tüm zalimce nefret,  intikam ihtiyacı ve acı çığlıkları, ölme korkusu ve öldürme dürtüsü, kardeşsizlik illüzyonu ve tüm evrende yalnız gibi görünen bir benlik. Kendin hakkındaki bu korkunç hatayı mucize, tıpkı seven bir annenin çocuğuna sakinleşmesi için söylediği şarkı gibi usulca düzeltir. Senin duymak istediğin böylesi bir şarkı değil mi? Sormayı düşündüğün her şeye bu cevap olmaz mı ve hatta soruyu anlamsız kılmaz mı?

9. Senin sorularının cevabı yok çünkü onlar herkese tek bir soru soran TANRI'NIN SESİNİ sessiz yapmak için yapıldılar: sen BANA dünyayı kurtarmak için yardım etmeye hazır mısın? Egonun ne olduğunu soracağına bunu sor ve egonun yaptığı dünyayı örten ani bir parlaklık göreceksin. Artık hiçbir mucize herhangi birinden geri tutulmayacak. Dünya, senin onun hakkında düşündüklerinden kurtulmuştur. Ve olduğu şey tamamen yargısız ve tamamen safdır.

Mucizeler Kursu, Tanımlamalar, 2.7-8  Ego-Mucize - Çeviri: BenSiz