Gönderen Konu: II. Savunma olarak KEFARET  (Okunma sayısı 727 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BenSiz

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • İleti: 270
II. Savunma olarak KEFARET
« : 14 Ağustos, 2017, 09:29:25 »
Her insanın mucizeler yapabileceğini öğretir Mucizeler Kursu. Mucizeler, bir başkası ile kendini bir görmenin getirdiği içsel bir iletişimin dışsal belirtileridir. Mucizeler şüphe ve korku dolu zihinlere, "bak, her şey mümkün" demenin bir yoludur.

Mucizeler insanların inançlarını TANRI'YA doğru yönlendirir. Ama mucizeleri bizler isteyerek ve özellikle bencil arzularımızı tatmin etmek için yapamayız. Bizler hiçbir şey yapamayız. Yapan daima KUTSAL RUH'DUR. Bizler zihnimizi arındırmakla mükellefiz sadece. Hatta onu bile KUTSAL RUH'UN yardımı olmadan yapamayız çünkü neyi nasıl yapacağımızı bilmiyoruz. Bu nedenle kurs bize, senin yapman gereken bir şey yok, der. Bu demek değildir, laylaylom otur. Bu, sana verdiğim dersleri uygula ve gerisine karışma, demektir. Bunu bile yapmakta zorlanan ve hatta başaramayan sayısız öğrenci var. Dersler basit ama kolay değil. Neden? Çünkü hala kendi ego-zihnimize fazlasıyla alan veriyoruz hayatımızda. Ve dolayısıyla saldırı-savunma, yargılama-ayırma mekanizmaları hayatımızda egemen oluyor.

II. Savunma olarak KEFARET

1. Senden talep ettiğim her şeyi yapabilirsin. Senden mucizeler yapmanı rica ettim ve mucizelerin doğal, düzeltici, iyileştirici ve evrensel olduğunu açıkladım. Onların yapamayacağı hiçbir şey yoktur ancak şüpheli ve korkulu bir zihin tarafından yapılamazlar. Herhangi bir şeyden korktuğunda onun seni yaralayabilme gücünü kabul etmiş olursun. Şunu düşün: kalbinin olduğu yerde hazinen de olur. Sen değer verdiğin şeye inanırsın. Eğer korkarsan, yanlış şeye değer verirsin. Anlayışın böylece kaçınılmaz olarak yanlışa değer vermiş olur çünkü tüm düşünceleri aynı güç ile donattığından, huzuru kesin olarak yıkarsın. Bu nedenle İncil tüm akıldan daha üstün olan TANRI'NIN huzurundan bahseder. Bu huzur herhangi bir yanılgı tarafından sarsılamaz. O, TANRI'DAN olmayan herhangi bir şeyin sana dokunabilme yeteneğine sahip olduğunu reddeder. Reddetmenin tek doğru kullanımı budur. O, herhangi bir şeyi gizlemek için kullanılmaz, bir yanılgıyı düzeltmek için kullanılır. O, tüm yanılgıları gün ışığına getirir ve yanılgı ile karanlığın aynı şey olduğundan, yanılgıyı kendiliğinden düzeltir.

Mucizeler Kursu, Metin Kitabı, Bölüm 2.II.1. – Çeviri: BenSiz