Gönderen Konu: Kardeşim, yeniden seç  (Okunma sayısı 747 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BenSiz

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • İleti: 270
Kardeşim, yeniden seç
« : 15 Ağustos, 2017, 10:05:21 »
Mucizeler Kursu'nda İsa, "Kardeşim, yeniden seç" derken farklı bir yaşam biçimini seçmeni kastetmiyor. Çoğumuz dünyadaki yaşantılarımızı daha konforlu, daha rahat, daha güzel, daha iyi, daha zengin ister. Birçok kitap ve metod insanları bu yöne doğru iter. Örneğin, istediğin evi vizualize et ve bir gün gerçekten senin olsun gibi. Veya, duygularını kanalize et ve arzuların gerçekleşsin...
Bu tür vaadlerle milyonları peşine düşürür isteklerin tatminine dayalı öğretiler. İnsanların arsızlığı ancak dipsiz bir kuyu ile anlatılabilir.

Mucizeler Kursu bu tür beklentileri olanlarda hayal kırıklığı yaratır. Kurs, yaşantımızın değil, dünyaya bakışımızın değişmesi gerektiğini ve sadece onu isteyebileceğimizi öğretir.
Ve bunu öğretirken aklımız için kavraması son derece zor olan zaman konseptini açıklamayı ihmal etmiyor.

Bizler çoktan olmuş bitmiş bir dünya senaryosunu şimdi oluyormuş ve her an değiştirebilecek bir şeymiş gibi izleyen bir zihiniz. Ve bu zihin film izlediğinin farkında değil. Bizler bu zihnin yansıtmalarıyız. Kendini başka türlü tanımlamak, egonun başarıyla o zihni yönettiğinin kanıtı olur.

Mucizeler Kursu öğrencileri olarak bizlerin gayesi dünyada güzel ve zengin ve başarılı ve rahat yaşamlar yaratmak değil, aksine, dünyanın gerçek olmadığını kabul ederek zihnimizi onun bataklığından, karanlığından kurtarmaktır. Bu anlamda dünyada ne yaptığın ve nasıl yaşadığın önemli değil. Tek önemli olan, zihnin ego tarafından mı yoksa KUTSAL RUH tarafından mı yönlendirliyor? Kendini ve dünyayı bağışlıyor musun yoksa hâlâ yargıç ve infazcı oyunları mı oynuyorsun ve kendine göre doğrular ve yanlışlar mı üretiyorsun?

Yaşam şartların her ne olursa olsun, zaten baştan sonuna kadar film kutusunda hazır tüm gidişat. Onu değiştiremezsin. Onu değiştirmek gibi ne bir gücün var ne de bir gereği var. Eğer bir şey değişiyorsa hayatında, zaten o değişimin kendisi de önceden filme çekilmiş olduğundandır. İstemeyi bırak ve teslim olmayı öğren. "Kardeşim, yeniden seç."

BenSiz

Çevrimdışı Deniz089

  • Newbie
  • *
  • İleti: 37
Ynt: Kardeşim, yeniden seç
« Yanıtla #1 : 15 Ağustos, 2017, 10:32:53 »
Ellerinize sağlık🙏