Gönderen Konu: Ben nereye gidersem gideyim, TANRI benimle gider.  (Okunma sayısı 968 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BenSiz

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • İleti: 267
Ben nereye gidersem gideyim, TANRI benimle gider.
« : 10 Şubat, 2017, 17:46:53 »
Ders 41
Ben nereye gidersem gideyim, TANRI benimle gider.

1. Bugünün ana düşüncesi sonunda tamamen tüm ayrı olanların hissettiği yalnızlık ve terk edilmişlik duygularının üstesinden gelecektir. Depresyon ayrılığın kaçınılmaz sonucudur. Bu kaygı, endişe, derin bir çaresizlik duygusu, sefalet, ıstırap ve yoğun bir kaybetme korkusu için de geçerlidir.

2. Ayrı olanlar, "dünyanın hastalıkları" olarak inandıkları şeyler için birçok "tedaviler" icat ettiler. Ama tek yapmadıkları, bu sorunun gerçekliğini sorgulamaktır. Ancak, sorun gerçek olmadığından onun etkileri tedavi edilemez. Bugünün ana düşüncesi tüm bu aptallığı ebediyen sonlandırma gücüne sahiptir. Ve bu, ciddi ve trajik şekiller almasına rağmen, aptallıktır.

3. İçinin derinliklerinde mükemmel olan her şey senin aracılığın ile dünyaya yayılmaya hazır. O, tüm üzüntü, tüm acıları, tüm acı ve korkuyu ve tüm kayıpları iyileştirecektir çünkü tüm bunları gerçek olarak gören ve onlara bağlılığı yüzünden acı çeken zihni tedavi eder.

4. Senin mükemmel kutsallığın hiçbir zaman elinden alınamaz çünkü, onun KAYNAĞI sen nereye gidersen git, seninle gider. Sen hiçbir zaman acı çekemezsin, çünkü tüm sevinçlerin KAYNAĞI sen nereye gidersen git, seninle gider. Sen hiçbir zaman yalnız olamazsın, çünkü tüm yaşamın KAYNAĞI sen nereye gidersen git, seninle gider. Hiçbir şey huzurunu yok edemez çünkü TANRI,  sen nereye gidersen git, seninle gider.

5. Biz, tüm bunlara inanmadığını anlıyoruz. Hakikat içindeki derinliklerde, gördüğün tek şeyi temsil eden deli düşüncelerin ağır, koyu ve örtücü bulutunun altında gizli olursa, nasıl buna inanabilirsin? Bugün biz bu karanlık ve ağır bulutu geçip ötesindeki ışığa ulaşmak için ilk gerçek girişimde bulunacağız.

6. Bugün sadece tek bir uzun bir uygulama dönemi olacaktır. Eğer mümkünse, sabah kalkar kalkmaz kapalı gözlerle yaklaşık üç ila beş dakika gibi sessizce otur. Bugünün ana düşüncesini uygulama döneminin başında çok yavaşça tekrarla. Ardından bir şey düşünmek için hiçbir çaba sarfetme. Onun yerine dünyanın tüm boş düşüncelerini geride bırakarak içine dönme hissini yakalamaya çalış. Kendi zihninin derinliklerine ulaşmaya ve onu dikkatini dağıtabilecek düşüncelerden özgür tutmaya çalış.

7. Eğer faydalı bulursan, zaman zaman ana düşünceyi tekrarlayabilirsin. Ama hepsinden önemlisi, dünyadan ve onun tüm aptalca düşüncelerinden uzak içine ve derinliğine doğru dalmayı dene. Sen bütün bunları geçmeye çalışıyorsun. Görüntüleri arkanda bırakmayı ve gerçeğe yaklaşmayı deniyorsun.

8. TANRI'YA ulaşmak elbette mümkündür. Bu çok kolaydır çünkü dünyanın en doğal şeyidir aslında. Hatta bunun dünyada tek doğal olan şey olduğunu söyleyebilirsin. Bunun mümkün olduğuna inanırsan yol açılacaktır. Bu uygulama çok şaşırtıcı sonuçlar getirebilir ve er ya da geç ve hatta ilk denemede hep başarılı olur. İlerleyen akışta bu tür uygulamalarla daha ayrıntılı ilgileneceğiz. Fakat o asla başarısız olmayacaktır ve tek bir anda başarı mümkündür.

9. Bugünün ana düşüncesini gün boyunca tercihen kapalı gözlerle tekrarlayarak sık sık uygula. Söylediklerini ve kelimelerin ne anlama geldiklerini düşün. Sana atfedilen kutsallığına, senin olan şaşmaz yoldaşlığa, etrafını saran tam korumaya odaklan.

10. Sen nereye gidersen git, TANRI'NIN seninle gittiğini hatırlayarak korku düşünceleri üzerine gülmeyi gerçekten göze alabilirsin.

Mucizeler Kursu, Ders 41 - Çeviri: BenSiz