Gönderen Konu: I. Tekrarlama - Giriş  (Okunma sayısı 1001 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BenSiz

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • İleti: 267
I. Tekrarlama - Giriş
« : 20 Şubat, 2017, 07:23:45 »
1. Bugünden itibaren dizi olarak birkaç tekrarlama dönemlerimiz olacak. Onların her biri bugüne dek sunulanlardan beş düşünceyi kapsayacaktır, birden başlayarak ellinci ile biten. Her düşüncenin ardından, tekrarlarken dikkate alman gereken birkaç kısa yorumlar olacaktır. Uygulamalar aşağıdaki gibi yapılmalıdır:

2. Güne, beş düşünceyi yorumlar da dahil olmak üzere okuyarak başla. Sonra, her birini en az bir kere uygulamansı gerekir olsa da, herhangi bir sıralama takip etmek gerekmez. Her uygulama dönemi için düşüncelerin ve beraberindeki yorumları okuduktan sonra, üzerlerinde düşünmek için bir iki dakika ayır. Bunu gün içinde mümkün olduğunca sık yap. Eğer bu beş düşünceden herhangi biri sana daha fazla hitap ederse ona odaklan. Ama gün bitiminde herbirini bir kez daha tekrarlamayı unutma.

3. Uygulama dönemlerinde düşünceleri izleyen yorumları birebir ya da ayrıntılarıyla ele alman gerekmiyor. Daha ziyade merkez ifade üzerine yoğunlaşmaya çalış ve düşünceyi tekrarlarken onu incelemenin bir parçası olarak düşün. Düşünceleri ve ilgili yorumları okuduktan sonra, uygulamalar mümkünse kapalı gözlerle ve sakin bir yerde yalnız olduğun zaman yapılmalıdır.

4. Bu özellikle senin öğrenim aşamandaki uygulama dönemleri için geçerlidir. Ancak, öğrendiklerini özel koşullar olmadan uygulamayı öğrenmen gerekli olacaktır. Öğrendiklerine sakin ve sessiz gibi görünen durumlardan daha ziyade en çok seni sinirlendirir gibi görünen durumlarda ihtiyacın olacaktır. Öğreniminin amacı, sakinliği beraberinde getirmeni ve sıkıntıyı ve kargaşayı iyileştirmeni sağlamaktır. Bu, onlardan kaçarak ve kendine inziva sığınağı arayarak gerçekleşmez.

5. Sen, huzurun senin bir parçan olduğunu ve bulunduğun her durumu sarması için senin sadece orada olman gerektiğini daha öğreneceksin. Ve nihayet, kendin gibi senin huzurunun da her yerde olduğunu, nerede olduğun açısından hiçbir sınır olmadığını öğreneceksin.

6. Tekrarlamanın amacından dolayı, bazı düşüncelerin tam ilk haliyle verilmediği dikkatini çekecektir. Onları burada verildiği gibi uygula. Düşüncelerin ilk haline geri dönmen ya da onları ilk uygulamada önerildiği gibi uygulaman gerekmiyor. Biz şimdi, bugüne dek katettiğimiz ilk elli düşüncenin arasındaki ilişkiyi ve seni yöneltikleri düşünce sisteminin bütünlüğünü vurguluyoruz.