Gönderen Konu: Ders 138  (Okunma sayısı 1137 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Gökçe

  • Global Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • İleti: 93
  • SEVGİ, umut, iman
Ders 138
« : 22 Şubat, 2017, 11:05:31 »
Ders 138
"CENNET vermem gereken bir karardır."
1. Bu dünyada CENNET bir seçimdir çünkü bizler burada arasında seçimler yapacağımız alternatifler olduğuna inanırız. Her şeyin bir zıttı olduğunu ve istediğimizi seçeceğimizi düşünürüz. Eğer CENNET varsa cehennem de olmalıdır çünkü çelişki/tezatlık bizim algılama yolumuzdur ve onun gerçek olduğunu sanarız.
2. YARADILIŞ zıtlığı bilmez. Fakat burası "gerçek" olmanın zıt tarafıdır. HAKİKAT in bu garip algısı CENNET in seçimini cehennemden feragatmış gibi gösterir.  Gerçekte böyle değildir. Bununla birlikte TANRI'NIN YARATIMInda olan; dünyanın anlayabileceği bir formda yansıtılmadan buraya giremez. HAKİKAT yalnızca korkuyla algılayabileceği bir yere gelemez. Çünkü bu HAKİKATin illüzyonlara götürülebileceğine dair bir hata olur. Zıtlık HAKİKATi hoş karşılamaz ve o gelemez.
3. Seçim, zıtlık olarak algılananlardan açıkça bir kaçıştır. Karar vermek, birbiriyle çatışan hedeflerden birine izin verir. Karar olmadan zaman kaybedilir, çaba israf edilir. Hiçbir geri dönüşü olmadan zaman harcanır ve zaman sonuçlar olmadan akar gider. Kazanma hissi hiç yoktur çünkü hiçbir şey başarılmamış, hiçbir şey öğrenilmemiştir.
4. Aslında yapman gereken tek bir seçim varken  yüzlerce seçimle yüzleşmen gerektiğini sandığının sana hatırlatılması gerekir. Ve bu bile seçim gibi görünür. Tüm şüphenle sayısız kararların ortaya çıkacağına dair kafanı karıştırma. Yalnızca bir seçim yap. Ve bu seçim yapıldığında onun aslında bir seçim olmadığını anlayacaksın. Çünkü gerçek gerçektir ve başka hiçbir şey gerçek değildir. Onun yerine seçilebilecek bir zıttı yoktur. HAKİKATte çelişki yoktur.
5. Seçmek öğrenmeye bağlıdır. Ve HAKİKAT öğretilemez o sadece fark edilir. Onun fark edilişinde kabulü yatar ve kabul edildikçe bilinir. Fakat bu bilgi bu kurs içerisinde öğretmeyi hedeflediğimiz amaçların ötesindedir. Bizimkiler; onlara nasıl ulaşılacağını , ne olduklarını ve sana ne sunduklarını öğrenme yoluyla idrak ettirmek için öğretme hedefleridir. Kararlar senin öğrenmenin çıktılarıdır çünkü onlar senin kendi HAKİKATİNİN ne olduğuna ve ihtiyaçlarının ne olmadı gerektiğine dair kabullerine dayanırlar.
6. Bu delice, karmaşık dünyada CENNET hakikatte olduğu şeye rağmen bir seçim şeklini alır. Yapmaya çalıştığın tüm seçimler arasında bu en basit, en kesin ve geride kalanlar arasında en orijinalidir; tüm kararlarını kurandır. Eğer kalanlara karar verirsen, bu çözülmeden kalır. Ama bunu çözdüğünde diğerleri bununla birlikte çözülür çünkü tüm kararlar bu kararı farklı formlar alarak gizler.  İşte bu finaldir ve HAKİKATin kabul edileceğine ya da reddedileceğine dair tek seçimdir.
7. O halde biz bugün, zamanın bize yardım etmek için yapıldığı seçimini düşünerek başlayalım. Onun amacı böylesine kutsaldır; cehennemin gerçek olduğunu göstermesi için bir araç olması, umudun umutsuzluğa dönüşmesi, hayatın ölüm tarafından gelindiği ve bitmek üzere olması için ona verdiğin amaçtan dönüştürüldü. Ölümde tek başına zıtlıklar çözüldü çünkü zıtlıkları sona erdirmek ölmektir. Ve hayat çatışma olarak görüldüğü için KURTULUŞun da ölüm olarak görülmesi gerekir. Çatışmayı çözmek, hayatını sonlandırmakta aynıdır.
8. Bu çılgın inançlar şiddetin bilinçsizce nüfuzunu arttırabilir ve zihni dehşet ve endişe ile o kadar güçlü bir şekilde etkiler ki kendi koruması hakkındaki düşüncelerini terk etmez. O KURTULUŞtan kurtarılmalıdır, güvenli olmak için tehdit edilmeli, HAKİKATe karşı büyülü bir şekilde silahlanmalıdır. Ve bu kararlar onları bir şekilde rahatsız etmemek ve onları sorulardan, sebeplerden, şüphelerden uzak tutmak için bilinçsizce verilir.
9. Cennet bilinçli bir şekilde seçilir. Alternatifler tam olarak görülene ve anlaşılana kadar seçim yapılamaz. Gölgeler içerisinde örtülü olan her şey anlaşılması ve bu defa CENNETin yardımı ile yeniden sorgulanması için ortaya çıkarılmalıdır. Zihnin daha önce hüküm vermede yaptığı tüm hatalar düzeltmeye açıktır; HAKİKAT onları sebepsizler olarak salıverir. Ve şimdi onlar etkisizdirler. Gizlenemezler çünkü onların hiçliği anlaşılmıştır.
 
10. Bilinçli CENNET seçimi, farkındasızlığın koruyucu kalkanından çıktığında ve ışığa getirildiğinde, cehennem korkusunun sona erişi kadar kesindir. Kim açıkca görülebilen ve tanınmayan arasında karar verebilir? Seçimlerden sadece bir tanesi değerli, diğerleri ise acının ve suçluluğun hayal edilmiş kaynağı olarak tamamen değersiz iken kim bu alternatifler arasında karar vermede başarısız olabilir? Kim böyle bir seçim yapmada tereddür eder? Bugün seçim yapmak için tereddüt etmeli miyiz?
11. Uyandıkça CENNETin seçimi yaparız ve akıllı  bir seçim yaptığımızdan emin olarak 5 dakikamızı ayırırız. Var olan  ile HAKİKATİN görüntüsünden başka bir şeye sahip olmayan arasında bilinçli bir tercih yaptığımızı biliriz. Onun, gerçek olana getirilen sahte varlığı ışıkta zayıf ve şeffaftır. O artık dehşeti barındırmaz çünkü nefretle birlikte merhametsiz, korkunç ve intikamcı olan; korkunun karanlığına yatırım yaptığı için belirsizleşir. Şimdi onun aptalca ve saçma bir hata olduğu anlaşılmış olur.
12. Bugün uyumak için gözlerimizi kapatmadan önce, her saat yaptığımız seçimi teyit edeceğiz. Ve şimdi uyanma saatimizin son 5 dakikasını birlikte uyandığımız karara adayacağız. Geçen her saatte, akıllılığı korumak için harcanan sessiz ve net zamanda seçimimizi bir kez daha deklare edelim. Ve son olarak istediğimiz ve doğruluğunu Kabul ettiğimiz seçim ile bugünü bitirelim:
 
            CENNET benim karar vermem gereken bir seçimdir. Onu şimdi yaparım ve kararı   değiştirmem. Çünkü o benim istediğim tek şeydir.

silmaril35

  • Ziyaretçi
Ynt: Ders 138
« Yanıtla #1 : 04 Mart, 2017, 11:37:19 »
BÜTÜN DERSLERİNİZİ İNDİRDİM VE BU MUCİZE ÇALIŞMANIN TAM VE DEVAMININ BİR AN ÖNCE SİZ YANİ BENSİZ ÇEVİRDİKÇE UYGULAYARAK ASIL HAKİKATİME ULAŞMAYI YAŞAYAN HERBİR CANLI GİBİ DİLİYORUM.ÇEVİRİLERİNİZDE KOLAYLIKLAR DİLİYORUM.ÖZÜMDEN ÖZÜNÜZE YANİ TÜMEL TEKLİĞE SELAMLAR OLSUN SEVGİYLE KALIN.