Gönderen Konu: MANEVİ FARKINDALIK  (Okunma sayısı 119 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yüksel

• Newbie
  • *
  • ..Geçici bir değer tüm değerlerden yoksundur..
MANEVİ FARKINDALIK
« : 11 Ağustos, 2017, 11:07:32 »
…TANRI’NIN ona sahibi olarak verdiğini alan bir zihne, dünya herhangi kayda değer hiçbir armağan artık veremez…

Mucizeler Kursu /Çalışma Kitabı

Çevrimdışı yüksel

• Newbie
  • *
Ynt: MANEVİ FARKINDALIK
« Yanıtla #1 : 11 Ağustos, 2017, 14:53:48 »
Sonuçta, illüzyonu yaratan zihindir ve ondan kurtulan da zihindir.Sözler illüzyonları ağırlaştırabildiği gibi,onun dağılmasına da yardımcı olabilir.Aynı gerçeği ,o gerçek haline gelinceye dek tekrarlamakta yanlış bir şey yoktur.Annenin işi çocuğun doğmasıyla bitmez.O çocuğunu-kendisine artık ihtiyacı kalmayıncaya dek-aylar ve yıllar boyunca besler.İnsanların sözleri işitmeye ihtiyaçları vardır,ta ki olgular onlara sözlerden daha yüksek sesle hitap edene dek.

Sri  Nisargadatta Maharaj/Ben O'yum

Çevrimdışı yüksel

• Newbie
  • *
« Yanıtla #2 : 12 Ağustos, 2017, 12:44:39 »
Maharaj:Beden-zihin olduğunuz illüzyonu sadece sorgulanmadığı için vardır.Sorgulamama tüm zihin hallerinin dizildiği ipliktir.O kapalı bir odadaki karanlık gibidir.Odada-görünüşte-karanlık vardır.Ama oda açıldığında karanlık nereye gider?Hiç bir yere gitmez,çünkü zaten orada yoktur.Tüm zihin halleri,tüm varoluş isimleri ve formları sorgulamamaktan,araştırmamaktan,imgelemekten ve her şeye inanmaktan kaynaklanır.’’Ben’im(Varım)demek doğrudur,ama ''ben şuyum’’,’’ben buyum’’demek sorgulamamanın,incelememenin zihinsel zayıflığın ya da uyuşukluğun bir işaretidir.Zihin her biri geçici olan haller koleksiyonudur.Bir geçici haller silsilesi nasıl gerçek sayılabilir?
İşe,kendinizi zihninizden ayırmakla başlayın.Kendinize zihin olmadığınızı onun sorunlarının sizin sorunlarınız olmadığını kararlı bir biçimde hatırlatın.

Soran:Ben kendi kendime ''Ben zihin değilim,zihnin sorunları beni ilgilendirmez’’ diye tekrarlayıp durabilirim,ama zihin ve onun sorunları oldukları gibi orada kalır.Ben size sadece ''bu nasıl yapılır? ''diye soruyorum.

Maharaj:Hiç olmazsa soruyorsunuz!Başlangıç için yeterince iyi.Bir yol bulmak için düşünmeyi,sorgulamayı,araştırmayı sürdürün.Kendinizin bilincinde olun,zihninizi izleyin,ona tüm dikkatinizi verin.Hızlı sonuçlar aramayın;sizin görüş alanınız içinde hiçbir sonuç  olmayabilir.Siz bilmeden psişeniz bir değişim geçirecek,düşünüşünüz daha berraklaşacak,hissedişiniz daha incelecek,davranışlarınız saflaşacaktır.Sizin bunları hedeflemeniz gerekmez,bu değişime tanık olacaksınız.Çünkü şimdi içinde bulunduğunuz hal dikkatsizliğin sonucudur ve olacağınız hal dikkatin meyvesi olacaktır.

Çevrimdışı yüksel

• Newbie
  • *
« Yanıtla #3 : 12 Ağustos, 2017, 12:49:25 »
EN YÜCE en kolay erişilebilendir.Çünkü o sizin varlığınızdır.EN YÜCEDEN başka her şeyi düşünmeyi ve arzulamayı bırakmak yeter.

Maharaj

Çevrimdışı Deniz089

• Newbie
  • *
« Yanıtla #4 : 13 Ağustos, 2017, 08:19:35 »
Paylaşımlarını ve seni burada tekrar görmek güzel Yüksel, hoşgeldin!:)

Çevrimdışı yüksel

• Newbie
  • *
« Yanıtla #5 : 13 Ağustos, 2017, 11:59:35 »
Maharaj''Bilgi güç verir''demiş....Benimle paylaştığın için sana teşekkür ederim Kardeşim :) hoşbuldum.

Çevrimdışı yüksel

• Newbie
  • *
« Yanıtla #6 : 14 Ağustos, 2017, 10:35:42 »
Bruce Lee 60’lı yılların sonunda,’’10.000 çeşit tekme atışı öğrenmiş olandan değil,tek bir tekme atışını 10.000 kere çalışmış olandan korkarım’’demiş.
Analog düşünürsek ki, bunu hayatın her alanında yapmak akıllıcadır,binlerce spiritüel kitap okumuş olan
değil,hakîkate götüren tek bir kitabı binlerce kez okumuş ve uygulamış olan bilgeliğin has öğrencisidir.

BenSiz

Çevrimdışı yüksel

• Newbie
  • *
« Yanıtla #7 : 14 Ağustos, 2017, 10:36:58 »
....Gerçeğin tohumu ise içindedir her insanın ve her şeyin.Sizin göreviniz gerçeğin tohumunu ekmek
değil,yaratmaktır onun açabileceği en uygun mevsimi…

Mikhail Naimy/Mirdad’ın Kitabı

Çevrimdışı yüksel

• Newbie
  • *
« Yanıtla #8 : 15 Ağustos, 2017, 07:45:08 »
"Affediş, düzeltmeye yol açmadığı sürece boş bir iyi niyet gösterisidir. Düzeltme olmadan affediş, şifa verici olmak yerine özünde yargılayıcıdır."

Mucizeler Kursu

Çevrimdışı yüksel

• Newbie
  • *
« Yanıtla #9 : 15 Ağustos, 2017, 07:46:16 »
  "Sen hakikatte Mesih'sin ve diğer herkes de öyle ve hepimiz biriz. Bu boyutta hepimiz aynı rüyayı görüyoruz fakat farklı bakış açısıyla. Rüyanda gördüğün herkes aslında sensin. Senin işin, affediş sayesinde kendinle mutlu olmak ve bütün olmayı yeniden hatırlamak."

Gary Renard - Mucizeler Kursu Eğitmeni

Çevrimdışı yüksel

• Newbie
  • *
« Yanıtla #10 : 15 Ağustos, 2017, 07:49:28 »
Bağışlama nedir?

Bağışlama, kardeşinizin size yaptığını düşündüğünüz şeyi aslında hiç yapmamış olduğunu fark etmektir. Bağışlama, suçları ve hataları affedip onları gerçek kılmak değildir. Bağışlama, suç veya yanlış diye bir şeyin olmadığını görmektir. Bu bakış açısı içinde tüm suçlarınız bağışlanır. Suçluluk, Tanrı'nın Evladı hakkında yanlış bir algıdan başka ne olabilir? Bağışlayıcı olmak, bu illüzyonun yanlışlığını görür ve gitmesine izin verir. O gittiğinde, onun yerine geçen şey artık Tanrı'nın Niyetidir.

Bağışlamayan bir düşünce, hakiki olmadığı halde kesin yargılara varan ve onları savunan düşüncedir. Bunları düşünen zihin kapalıdır ve özgürleştirilmeyecektir. Düşünce; illüzyonu korumaya çalışır ve zihni kilitleyen zincirleri daha da güçlendirir. Böylece illüzyonların üstü daha fazla örtülerek anlaşılmaz bir hal alırlar. Şüphe artık onlara ulaşamayacağı gibi, mantıktan da uzak tutulurlar. Sabitlenmiş ve somutlaştırılmış bir illüzyonla, onun hedefi arasına artık kimse giremez.

Bağışlamayan düşüncenin yaptığı birçok şey vardır. Delice hareketlerle hedefinin peşinden koşar; yolunu kestiğini düşündüğü her şeyi bozulmaya uğratır. Amacı algıyı bozmaktır ve bunu da yine algıyı bozarak yapar. Öfkeli ve çıldırmış bir şekilde kendi bakış açısına karşı olabilecek her şeyi yok ederek ve bozarak gerçeği ezmeye çalışır.

Buna karşın bağışlama durağandır ve sessiz bir şekilde hiçbir girişimde bulunmaz. Hakikatin hiçbir özelliğine karşı çıkmaya çalışmadığı gibi, onu beğendiği şekillere benzetmeye çalışmaz. Sadece bakar, bekler ve yargılamaz. Bağışlamayan kişi yargılamalıdır çünkü bağışlamaktaki başarısızlığı için sebepler uydurmak zorundadır. Fakat kendini bağışlamayı başarmak isteyen kişi, hakikati olduğu şekli ile karşılamayı öğrenmelidir.

Bu yüzden hiçbir şey yapmaya çalışmayın. Sadece bağışlamanın size; umut dolu ve başaracağınızdan emin Rehberiniz, Kurtarıcınız ve Koruyucunuz aracılığıyla ne yapmanız gerektiğini göstermesine izin verin. Bağışlamanız sizi bağışlar çünkü Tanrı'nın O’na verdiği işlev budur. Şimdi O’nun işlevini paylaşmanız gerekir ve O’nun kurtarmayı istediklerini kurtarması için O’na destek olmalısınız. O, masumiyeti gördüğü ve kurtardığı herkesin içinde, Tanrı'nın Evladını görmektedir. Bu yüzden bağışlayıcıdır.

Mucizeler Kursu

Çevrimdışı yüksel

• Newbie
  • *
« Yanıtla #11 : 16 Ağustos, 2017, 08:07:50 »

"İnsanlar doğru affedişi uygularken bilinçsizce bir direnç hissederler çünkü ego bunu kendi sonu olarak algılar ve kendini öldürmektense seni öldürmeyi tercih eder.
Egonla anlaşmaya varmak için onunla barışmanı ya da dost olmanı tavsiye edecek öğretmenler vardır. Ama tüm bunları yapmak egonun yerini sağlamlaştırır.
Eğer tek çıkış yolu olan doğru affedişi uygularsan egonun seninle ortak olmak artık ilgisini çekmeyecektir."

Çevrimdışı yüksel

• Newbie
  • *
« Yanıtla #12 : 16 Ağustos, 2017, 08:09:54 »
'Ego bizi öldürmek ister'in anlamı onun gerçek Benliğimizi, Özümüzü, içimizdeki Mesih'i, Tanrıoğlu'nu öldürmek istemesidir.
Eğer egonun bu düşünce sistemini desteklersek -çoğunlukla yaptığımız gibi- herkeste Tanrıoğlu'nu öldürmeye çalışırız. Seni her yargıladığımda, tuzağa düşürmeye çalıştığımda; yaptığım şey Tanrıoğlu'nu çarmıha germektir. Bunu yapmakla ' Sen masum değilsin, Oğulluğun bir parçası değilsin, suçlusun, günahkarsın' demiş olurum.
Bizler bu şekilde ayrılığı tekrar tekrar, yeniden ve yeniden sahnelemiş oluruz. Her yargıladığımızda, Tanrıoğlu'nu çarmıha germiş oluruz.

Kenneth Wapnick - Mucizeler Kursu Eğitmeni

Çevrimdışı yüksel

• Newbie
  • *
« Yanıtla #13 : 16 Ağustos, 2017, 08:11:56 »
Affediş süreci şu şekilde işler:

Sen aslında orada değilsin. Eğer ben senin suçlu olduğunu ve problemin nedeni olduğunu düşünüyorsam ve aslında seni ben yaptıysam o halde bu hayali suç ve korku benim içimde olmalı. Tanrı'dan ayrılış hiç gerçekleşmediğine göre ikimizi de gerçekte yapmadığımız şey için affediyorum. Şimdi yalnızca masumiyet var ve artık Kutsal Ruh'la huzur içinde bütünleşebilirim.
Bu, seni boyutların olmadığı yere götürebilmek için Kutsal Ruh'un senden bu boyutta düşünmeni istediği yoldur. Ve sen evine geri döndüğünde bunları yapmana gerek bile kalmayacak. "

Gary Renard - Mucizeler Kursu Eğitmen

Çevrimdışı yüksel

• Newbie
  • *
« Yanıtla #14 : 17 Ağustos, 2017, 08:14:10 »
"Kalbinin olduğu yer, evindir. Eğer kalbin Tanrı'yla ise, zaten evindesin. Dünyayı bırak artık; ama fiziksel olarak değil, mental olarak. Kurs'un dediği gibi 'İçinde yaşıyor gibi göründüğün dünya senin evin değil. Ve zihninde bunun doğru olduğunu bildiğin bir yerler var.' Bu bakış açısı affetmeni kolaylaştırır. Ve affettiğinde Tanrı'yı hatırlarsın."

Çevrimdışı yüksel

• Newbie
  • *
« Yanıtla #15 : 17 Ağustos, 2017, 08:16:45 »
Dünyanın bizim davetimizle olduğuna inanmak zor gibi görünür. Biz dünyayı ego ile tanımlandırarak davet ettik. Egonun düşünce sistemini kendimizin gibi kabul ettiğimizde egonun tüm vahşi imajinasyonları bizimmiş gibi görünmeye başladı.
Egonun düşünce sisteminin yıkıcı öz çehresi; ölüm isteği ve Yaşamın Kaynağı'ndan ayrılma isteğidir. Dünyanın sevimli, hoş gibi görünen görüntüleri egonun ölüm ve ayrılık isteğinin kamuflajlarıdır.
Egonun düşünce sisteminin hapishanesinden kurtulmanın aracı AFFETMEK'tir. Eğer tüm kararlarımızda, tüm algılarımızda Kutsal Ruh'u rehberimiz olarak kabul edersek korkunun zincirlerini gevşetmiş oluruz. Ego bizi her zaman ölümün görüntüsüne taşır. İyileşmenin yolunu ancak Kutsal Ruh'u rehberimiz olarak kabul edersek seçebiliriz. "

Alıntı/Çeviri - Pathways of Light ACIM

Mucizeler Kursu

Çevrimdışı yüksel

• Newbie
  • *
« Yanıtla #16 : 18 Ağustos, 2017, 08:19:31 »
KURS'TAN DERLEMELERLE KUTSAL RUH

-Egoya ve ayrılığa Tanrı'nın cevabıdır.
-Mutluluğun ruhudur.
-Kefaretin Zihnidir.
-Düşük (zihin) ile yüksek (Zihin) arasında aracılık eder.
-Mucizelerin mekanizmasıdır.
-Tanrı ile daima iletişimdedir.
-Tanrı'nın Sesidir.
-Benim doğru zihnimdedir.
-Seçim yaparken rehberimdir.
-Asla korkuyu arttıracak bir cevap vermez.
-"Günah"ı düzeltilecek bir hata olarak görür.
-Mesih Zihnidir.
-Benim parçamdır.
-Her şeye cevaptır.
-Kurtuluşa rehberimdir.
-Uyanmaya ve hoşnut olmaya çağrıdır
-Tüm gördüklerine sevgiyle bakar.

Mucizeler Kursu

Çevrimdışı yüksel

• Newbie
  • *
« Yanıtla #17 : 18 Ağustos, 2017, 08:21:05 »
"Kutsal Ruh, şifa düşüncesidir... Tanrı'nın Çağrısı olan Kutsal Ruh aynı zamanda Tanrı'nın Düşüncesidir de."

Mucizeler Kursu - Metin Kitabı

……………

"Kutsal Ruh, zihinde bir Düşüncedir. Mucizeler Kursu'nda Kutsal Ruh'tan 'Alternatif' olarak da söz edilmiştir. O, ego ile karar vermeye alternatiftir."

Kenneth Wapnick

Çevrimdışı yüksel

• Newbie
  • *
« Yanıtla #18 : 19 Ağustos, 2017, 09:01:48 »
"Ben gördüğüm dünyanın kurbanı değilim çünkü ben bu dünyayı meydana getiren kendi düşüncelerimin kurbanıyım. Kutsal Ruh'u davet ettiğimde O; bu dünyanın onu (dünyayı) benim meydana getirdiğimi öğrenebileceğim bir okul olabileceğini öğretir bana. Ve O bana neden bu dünyayı meydana getirdiğimi de öğretir: Bireyselliğimi ve 'özel'liğimi projekte edebilmek için."

Kenneth Wapnick- Mucizeler Kursu Eğitmeni

Çevrimdışı yüksel

• Newbie
  • *
« Yanıtla #19 : 19 Ağustos, 2017, 09:03:38 »
"Kutsal Ruh'un en zayıf çağrına bile tamamen cevap vereceğini hatırlayarak en olabildiğince içten bir şekilde kendine şöyle de:
Yanlış karar vermiş olmalıyım çünkü huzurlu değilim.
Kararı ben kendim verdim ama başka türlü de karar verebilirdim.
Başka türlü karar vermek istiyorum çünkü huzurlu olmak istiyorum.
Kendimi suçlu hissetmiyorum çünkü Kutsal Ruh eğer O'na izin verirsem yanlış kararımın sonuçlarını iptal edecektir.
Ben, benim için Tanrı adına karar vermesine müsaade ederek ona izin vermeyi seçiyorum.

Mucizeler Kursu