Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 ... 10
1
Mucizeler Kursu Metin Kitabı / Affeden...
« Son İleti Gönderen: Gökçe 01 Temmuz, 2018, 11:03:28 »
“Affeden, iyileşmiştir.”
Metin Kitabı
2
Karışık / Ynt: Başkasını değil, kendini sorgula
« Son İleti Gönderen: Gökçe 27 Haziran, 2018, 21:30:23 »
SEvGİden gayrısı puttur 🙏❤️
3
Karışık / Başkasını değil, kendini sorgula
« Son İleti Gönderen: BenSiz 25 Haziran, 2018, 10:57:36 »
Seçimler geldi geçti. Kimi insan sevindi kimisi üzüldü. Birine evet diyen bir başkasına hayır dedi. Kimisi "cahiller kazandı" dedi, kimisi "Allah kazandırdı" dedi. Kimisi "toplum değişmez" dedi, kimisi "her şey değişti" dedi.

Devamı: http://flameofsophia.com/index.php/2-guen-dem/558-baskas-n-degil-kendini-sorgula
4
Mucizeler Kursu Genel / Karanlıktan ışığa tek başına gidilmez!
« Son İleti Gönderen: BenSiz 23 Haziran, 2018, 13:34:16 »
Her günümüz az çok taraf tutmalarla, düşmanlık veya dostluk beslemelerle, kötülük gördüğümüzde nefretimizin alevlenmesiyle, intikam duygumuzun körüklenmesiyle ve ceza talepleriyle; İyilik görünce sevincimizin doğmasıyla, isteklerimiz yerine getirildiğinde mutluklarla, ikili aşk ilişkilerinde kendimizi değerli hissetmelerle dolup taşar.


Devamı: http://flameofsophia.com/index.php/2-guen-dem/557-karanl-ktan-s-ga-tek-bas-na-gidilmez
5
Karışık / “Ben TANRI’nın beni yarattığı gibiyim.”
« Son İleti Gönderen: Gökçe 24 Mayıs, 2018, 11:51:57 »
Ben TANRI’nın beni yarattığı gibiyim.”
Mucizeler Kursu


“ Kötü huylarımı, yanlışlarımı, takıntılarımı yazdım kağıda. Zihnim ne dedi biliyor musun? "Pisliğin tekisin, senden cacık olmaz" Bende moral sıfır. Başka yolu olmalı diye içlenirken ayet düştü gönlüme: DOĞRUSU BİZ İNSANI EN GÜZEL BİÇİMDE YARATTIK {Tin-4} Pis, diyeni o an tanıdım!. “
Mehmet Doğramacı“ ‘Hakikatime niye erişemiyorum?’ dedim kadim dostuma.
‘Basit olduğu için’ dedi.
‘Ne? Basit olduğu için mi?’
‘Evet. Ego zoru sever. Zorlanacak, yorulacak ki BEN başardım diyebilsin! Basit yollar, Kolaylıklar işimize gelmez, biz kendi kendimize zulmetmeyi pek severiz bu yüzden.’ dedi. “

Mehmet Doğramacı6
Mucizeler Kursu Dersler / Ynt: Dersler 1-50
« Son İleti Gönderen: pokahantas 24 Mayıs, 2018, 09:35:17 »
Merhaba, ben yeni üye oldum, öncelikle emeğiniz için çok teşekkür ederim. Harika bir çalışma olmuş. Ve derslere ulaşılabiliyor olması da büyük ve değerli bir hediye benim için.  :)
Ben bir soru soracaktım.
Dersleri yaparken henüz ikinci dersteyim.  :) dersleri sabah akşam yaparken, kalan zamanlarda gün içinde de o düşünceyi mi düşüneceğiz. yani dersimizi yaptık diyelim. diğer zamanlarda da o ana cümleyi mi düşüneceğiz.
Sevgilerimle  :)
7
Karışık / Ynt: Bir An Bir Düşte olduğunuzu varsayın.
« Son İleti Gönderen: BenSiz 21 Mayıs, 2018, 17:09:22 »
Çok güzel bir benzetme...  8)
8
Karışık / Bir An Bir Düşte olduğunuzu varsayın.
« Son İleti Gönderen: Deniz089 16 Mayıs, 2018, 23:14:24 »
Bu düşte binlerce insanla bir partidesiniz ve sizin dışınızda herkes şu ya da bu ölçüde sarhoş. Bir iki kadeh içip çakırkeyif olmuş az sayıda insan bir yana çoğu adamakıllı kafayı bulmuş. Birkaçı öyle sarhoş ki hareketleri tamamen kontrol dışı,bilinçlerini bile kaybetmiş olabilirler.
   Partidekilerin bazıları arkadaşlarınız,aileniz,tanıdıklarınız ama çoğunu tanımıyorsunuz.
Bir iki kişiyle iletilşim kurmaya çalışıyorsunuz ama sarhoşluklarının anlaşılır bir iletişim kurma yetilerini etkilediğini farketmeniz uzun sürmüyor. Bakış açıları bulanık. Partiyi herkesin sarhoşluk derecesine bağlı olarak farklı bir biçimde yaşadığını da görüyorsunuz;etkileşiminiz içtikleri her kadehle değişime uğruyor.
    Particiler çeşit çeşit. Gürültücüsü,dışa dönüğü,şeni olduğu kadar utangac,sessiz,asık suratlısı da var. Eğlence sürerken herkesin yelpazenin iki ucu arasında gidip gelişini izliyorsunuz; mutluluk ile keder,heyecan ve duygusuzluk arasındalar. Kavga ediyor,barışıyor,tartışıyor,kucaklaşıyor,yeniden kapışıyorlar. Bu tuhaf davranışın sonu gelmez döngüler halinde gece boyu sürdürülüşünü izliyorsunuz. Sarhoş olmasına sarhoşlar ama daha fazlasını arzuladıkları içki değil, partinin duygusal heyecanı.
    Gece devam ederken konuklarla ilişkiniz kişiden kişiye değişiyor. Bir kısmı hoş iken diğerleri hızla dengesizleşme potansiyeli sergiliyor.. Algıları bulanık olduğundan sizin hayal olduğunu görebilidiğiniz durumlara duygusal tepki veriyorlar.
   En önemlisi,bu partide kimsenin bunun bir düşten ibaret olduğunun farkında olmadığı apaçık.
   Derken bunun yeni değil,daha önce katıldığınız bir parti olduğunun bilincine varıyorsunuz. Tıpkı onlar gibi olduğunuz bir vakit olmuş. Sarhoşluğun her aşamasından geçmiş, tıpkı şimdi etrafınızda olanlar gibi davranmışsınız. İçkinin sisi pusu içinde sohbet etmiş, partinin budalılığına kapılmış, harektlerinizin dizginini sarhoşluğa bırakmışsınız.
   Son olarak, sizin ayık olduğunuzun kimse ayırdında değil. Kendileri gibi sizinde hala sarhoş olduğunuzu sanıyorlar. Yolunuzu görmüyorlar, bütün gördükleri kendi yolları. Sizi ancak alkolle sersemlemiş zihinlerin bir yansıması, çarpıtma olarak görüyorlar, gerçekte olduğunuz gibi değil. Alkolün üzerlerindekihttp:// etkisinden de tümüyle habersizler. Her biri partiye dair kendi düşü içinde yitip gitmiş. Etkileşimlerinin ellerinden çıkmış olduğunu görecek halde değiller. Bunun sonucu olarak, sizi durmadan partinin duygusal dramasına ,çarpık algılarının yarattığı çılgınlığa katılmaya kandırmaya çalışıyorlar.
       Ne yapardınız?
 
Don Miguel Ruiz JR.
 
9
Karışık / Sufizm ve Mucizeler Kursu
« Son İleti Gönderen: BenSiz 05 Mayıs, 2018, 17:31:35 »
Bizim kültürümüzde ruhani yol olarak muhteşem bir seçim vardır: Sufizm. O yolun günümüz temsilcilerinden biri olan Pir Vilayet İnayet Han (2004'de vefaat etti) bir çok ruhani yolcuya ışık oldu. Pir Vilayet İnayet Han'ın çalışmaları hakkında söyledikleri şöyledir:

Devamı: http://www.flameofsophia.com/index.php/2-guen-dem/553-sufizm-ve-mucizeler-kursu
10
Karışık / Ynt: sABIR?
« Son İleti Gönderen: Gökçe 29 Nisan, 2018, 21:29:19 »
❤️❤️❤️
Sayfa: [1] 2 3 ... 10