Son İletiler

Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 10
11
Karışık / Egonun Dünyayı Kontrol Ettiğinin Beş Kanıtı
« Son İleti Gönderen: Gökçe 15 Şubat, 2018, 13:54:38 »

EGONUN DÜNYANI KONTROL ETTİĞİNİN 5 KANITI...

Ego zihnimizin bir yansımasıdır. Benliğimizin zihindeki yankısıdır. Ego yunancadan gelen ve Ben demek olan kelimedir. Bilimsel olarak ego sizin kendi benliğinizdir. Benlik (öz ben) ile bencillik (ego) arasında çok ince bir çizgi vardır. Biz burada Egodan bahsederken bu bencillik kavramından bahsetmiş olacağız.

'' Bir ego ile yaşamak kötüdür. Ama kendine güvenerek yaşamak harika bir şeydir... ''
Fred Durst

Ego;ALAYCI YAKLAŞIR
Bir kişiyle ve olayla alaycı şekilde yaklaşıyor veya alay ediyorsanız. Egonuz siz fark etmeseniz bile olayı veya kişi kıskanmıştır.

Ego; SADECE BEN DER
Çoğu zaman ben iyi olmalıyım. Ben zengin olmalıyım veya bu başarı benim olmalı diyorsanız ve bunu yaparken başkalarını umursamıyorsanız, egonuz iki sıfır öndedir. Ben kelimesi kötü bir kelime değildir. Burada anlamamız gereken ben ile bencillik arasındaki farktır.

Ego;HER ZAMAN HAKLIDIR
Böyle bir algı yaşıyorsanız egonuz dünyanızı kontrol etmektedir. Kimse her zaman haklı olamaz. Bazen haklıyızdır ve bazen yanılmışızdır. Ego kontrol ediyorsa sizi hiç bir zaman haksız olduğunuzu kabul etmezsiniz.

Ego; BEN BİLİRİM DER
Eğer olaylar hakkında en iyi fikrin sizde olduğuna inanıyorsanız ve araştırma yapma gereği bile duymuyorsanız, egonuz kontrolü ele almıştır. Ego ben merkezlidir ve her şeyin en iyisini bildiğini düşünür

Kendine güvenle bu durum arasında büyük bir fark vardır. Kendine güvenen insan yapacaklarını ve yaptıklarını bilir ve bunlar önceden araştırılmış veya keşfedilmiş bilgiden gelir. Fakat ego'da güvenden çok büyük bir ilizyon vardır. Kişi bilmediği konularda bile en iyi bilen rolüne bürünebilir.

Ego; İLGİ ÇEKMEYE BAYILIR (HAVA ATMAK)
Hepimiz güzel olmayı ve ilgilenilmeyi severiz ve bunda kötü bir yan yoktur. Fakat ego sadece ben en güzel olmalıyım der. Ego bu yüzden abartılı yaşamayı sever. Pahalı ve abartılı kıyafetleri ve gösterişli dünyaya bayılır. Bilir ki pahalı bir araba veya ev onu ilgi odağı yapacaktır. Zengin bir yaşam güzeldir ve herkes hak eder. Ama ego zenginliği ilgi çekmek ve gösteriş için kullanmak ister...
(Bilgi erdemdir alıntı)
12
Mucizeler Kursu Genel / Ynt: Kurs'tan Kısa Kısa Alıntılar
« Son İleti Gönderen: Gökçe 13 Şubat, 2018, 10:09:59 »
✔️Sessizce otur, gördüğün dünyaya bak ve kendine şöyle de: 'Gerçek dünya böyle değil'
✔️Kutsallığım kurtuluşumdur.
✔️Sessizlikte, kesinlikte ve sevgide SENİN Sesini duymaya geldim ve eminim benim çağrımı duyacaksın ve bana cevap vereceksin.
✔️Işık, neşe ve huzur benim içimde duruyor. Günahsızlığım TANRI tarafından garantilendi.
✔️Kimse kimseye kazayla gönderilmemiştir.
✔️TANRI'nın gücünün yapamayacağı şey yoktur.
✔️O'NUN yarattığı her şey kutsaldır çünkü sen kutsalsın.
✔️İllüzyonların haricinde ne var ki kurtarılması gereken?
✔️TANRI'ya yapılan hiçbir çağrı duyulmamış veya cevap verilmemiş olamaz.
✔️Suçluluk cehennemdir.
✔️Affedenlerin kendilerini  hatırlayacağı  kesin olduğu  gibi garez  besleyenlerin kim olduklarını unutacakları  da  kesindir.
✔️Hem garez  besleyip hem  KENDİNİ  bilemezsin.
✔️TANRI'da dinlenirim.
13
Karışık / Ynt: BAŞLANGIÇTAN ÖNCE - Gary Renard
« Son İleti Gönderen: Gökçe 11 Şubat, 2018, 16:22:37 »
"Kutsal RUh'un seni dünyanın değil TANRI'nın belirlediği değere göre bildiğini hatırla. Bu şekilde herkes eşittir.
Bunalma, yıkılma, değersiz hissetme, bıkkın hissetme vb ayartmalara maruz kaldığında Mesih'i hatırla, Kutsal Ruh'u hatırla, TANRI'yı hatırla. Egonun yalanları ile  kazanamazsın, Kutsal Ruh'un doğrusu ile kaybedemezsin."
Gary Renard
14
Mucizeler Kursu Genel / Ynt: Kurs'tan Kısa Kısa Alıntılar
« Son İleti Gönderen: Gökçe 08 Şubat, 2018, 20:50:57 »
Sevgiler ❤️❤️❤️
15
Mucizeler Kursu Genel / Ynt: Kurs'tan Kısa Kısa Alıntılar
« Son İleti Gönderen: Jaja 08 Şubat, 2018, 20:06:28 »
çok teşekkürler sevgili Gökçe gerçekten çok güzel bi yerden yaklaşmışsın kursa aynısını ben de deneyecem. oyun gibi :) ve evet haklısın universite sınavına hazırlanır gibi çalışmak gerek. ben kursun ilk üç ayını uygulayıp uygulayıp bir türlü devam edemiyordum. dirençler inançlar güvensizlikler başgösteriyordu ama başka bi kurtuluş yolu da bulamıyorum kendimce. bu dediğin yolla tekrar bi başlayıp iyisiyle kötüsüyle dersleri bitirmeyi düşünüyorum.çok teşekkür ediyorum. sevgiler
16
Mucizeler Kursu Genel / Ynt: Kurs'tan Kısa Kısa Alıntılar
« Son İleti Gönderen: Gökçe 08 Şubat, 2018, 13:03:50 »
Rica ederim❤️Hepimize faydalı olsun❤️😊
Ben dersleri geçen yıl tek tek, belirtildiği gibi uyguladım. Bu arada da metin kitabından, öğretmenler için el kitabından bölümleri  okuyabildiğim kadar okumaya çalıştım (hala da tekrar tekrar okuyorum.) Belli bir sıraya göre düzenli olarak yapmadım bunu. BenSiz'in çevirdiklerini okudum, kendim netten okudukça çevirmeye çalıştım. Gary  Renard, Kenneth Wapnick , Marrianne Williamson ve tabii ki BenSiz'in kursla ilgili okuyabildiğim tüm yorumlarını, yazılarını vs okumaya çalıştım. Sanki üniversite sınavına hazırlanıyormuşum gibi Kurs'a çalıştım (hala da çalışıyorum) ve tabii sadece sadece teoride değil pratikte de Kurs'u uygulamaya çalışıyorum.
Vahiy deneyimini yaşamadım ama Kurs'un asıl hedefi olan iç huzuruna -en azından eskisine oranla- çoğu zaman ulaştığımı düşünüyorum.
Ne kadar doğrudur bilmiyorum ama Kutsal Ruh'u da bu dünya rüyasında zihnime kayıtlı, zihnimin bir parçası olan  bir terapist olarak kabul ettim.Sürekli O'na danışıyorum.
Diyelim ki birine sinir mi oldum içimden ona diyorum ki "Bu kişiyi (durumu) farklı görmek istiyorum. Lütfen bunu farklı görmeme yardım et. Bu dünyanın sadece bir rüya olduğunu idrak etmeme yardım et. Kardeşimin masumiyetini görmeme yardım et... vs vs"  Duruma göre değişiyor, söylediklerim, duaların... Sürekli dikkat ve dua halinde olmaya çalışıyorum. Ama tabii bunu başaramadığım zamanlar çok oluyor.
Çocukluğumdan beri hayal gücüm çok geniştir. Kurs'u bir oyun kabul ettim, çok da eğleniyorum... Kurs'ta bir yerlerde bu Kurs'un mutlu çocukların oyunu olduğunu okumuştum. Ben de o yüzden oyun kabul ettim...
Bu paylaştığım kısa kısa Notlar da Twitter 'da , Facebook 'ta okuduğum Kurs'taki cümlelerin belli bir düzen olmadan rastgele çevrilip rastgele bir araya toplanmış hali
Çeviri ile ilgli BenSiz'in paylaşımları dışında hiçbir bilgim yok...
17
Mucizeler Kursu Genel / Ynt: Kurs'tan Kısa Kısa Alıntılar
« Son İleti Gönderen: Jaja 07 Şubat, 2018, 23:21:30 »
çok teşekkürler sevgili Gökçe özene bezene yazmışsın. bu notları derslerden mi çıkardın? yada söyle sorayım. bizler mucizeler kursunun derslerini uygulayarak anlamış olacakmıyız tüm öğretisini. metin kısmını okumadan bi bilgi sahibi olmadan böyle paldır küldür derslere başlayamıyorum ben. o yüzden de yıllardır kitabın çıkmasını bekliyorum. acim e mail atmıştım geçen gün mesaj geldi italyanca ve sanırım başka bi dilde yeni çevirileri yapmışlar ama türkçeyle ilgili bi gelişme yoktu. burda ise yayım aşamasında olduğunu okudum. inşallah tez zamanda çıkar. tekrar sorayım : mesela bensiz kursu uygulamadan önce çok yogun metin kısmını defalarca okuduğunu anladıktan sonra derslere geçtiğini yazmıştı yanlış hatırlamıyorsam. bu durumda ne yapmalı.
18
Karışık / Ynt: BAŞLANGIÇTAN ÖNCE - Gary Renard
« Son İleti Gönderen: Gökçe 07 Şubat, 2018, 11:25:24 »
HAYIR DİYEMEMEK
"Eğer diğerlerinin isteklerine hayır diyemiyorsan egosantrinin üstesinden gelemiyorsun demektir. Çünkü hayır diyememekle o isteği gerçek yapmış olursun. 'Bu gerçek bir problemi olan gerçek bir insan ve benim gerçekten bir şeyler yapmam gerekiyor.' demiş olursun. Ama tabii ki bu 'asla evet deme' anlamına gelmez, bunun anlamı evet demek zorunda olmadığındır."
Gary Renard
19
Mucizeler Kursu Genel / Ynt: Kurs'tan Kısa Kısa Alıntılar
« Son İleti Gönderen: Gökçe 07 Şubat, 2018, 11:14:09 »
✔️Her affetme, kendine verdiğin bir armağandır.
✔️Bu dünya  KUTSAL RUH  için kendinde  günah olarak  düşündüklerini affetmeyi öğrenmen için bir yerdir.
✔️Mucize; kardeşini geçmişi olmadan görmene olanak verir ve böylece de  doğduğu gibi algılamana.
✔️Affettiklerinin sana nasıl da güzel görüneceklerini tasavvur edebiliyor musun?
✔️Sen zamana ait değilsin .
✔️Sevginin üstüne çektiğim tüm perdelerin arkasında onun ışığı kısılmamış olarak kalır.
✔️TANRI hala ebediyen her yerdedir ve her şeyin içindedir.
✔️İllüzyonların gerçekten hiçbir yönü yoktur. Onlar sadece doğru değildir.
✔️'Problemimi istiyorum, çözümü mü?' Cevabına karar ver.
✔️Sen biraz günahsız olamazsın. Ya günahsızsın ya da değilsin .
✔️Eğer bu gerçek dünya olsaydı, Tanrı zalim olurdu.
✔️Tanrıoğlu sensin.
✔️Benim mutluluğum ve işlevim birdir.
✔️SEVGİ beni Kendisi gibi yarattı.
20
Karışık / Ynt: TANRI ÖFKELİ DEĞİLDİR
« Son İleti Gönderen: Gökçe 05 Şubat, 2018, 10:26:30 »
"Kutsal Ruh; konuşmakta seninle sürekli, sürekli bir iletişimde.
Sadece bir (iç) ses olarak degil
O bazen bir şarkının sözünde görünür sana,
bazen bir gazete haberinde...
... ... ...

Kalbini temizlemen gerektiğini anlamalısın ve bu Mucizeler Kursu ile gerçek bağışlayıcılığı öğrenerek deneyimleyerek gerçekleşecektir...
Amin "
Alıntıdır
Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 10