Son İletiler

Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 10
11
Şiirsel & Nefesvari / Ynt: ÖMER HAYYAM
« Son İleti Gönderen: yüksel 04 Kasım, 2018, 16:29:36 »
Ben olmayınca bu güller, bu serviler yok.
Kızıl dudaklar, mis kokulu şaraplar yok.
Sabahlar, akşamlar, sevinçler tasalar yok.
Ben düşündükçe var dünya, ben yok o da yok.

Ömer Hayyam
12
Karışık / Ynt: MANEVİ FARKINDALIK
« Son İleti Gönderen: yüksel 04 Kasım, 2018, 16:25:19 »
Arzunun sahte olduğu fark edildiğinde,arzusuzluk kendiliğinden gelir.Sizin arzuyla mücadele etmeniz gerekmez.Sonuçta o bir mutluluk dürtüsüdür ve keder var olduğu sürece de bu normaldir.Sadece,arzuladığınız şeyde hiçbir mutluluğun olmadığını görün.
Her zevk acıyla sarılıdır.Çok geçmeden,biri olmadan diğerine sahip olamayacağınızı keşfedersiniz.

Maharaj
13
Karışık / SESSİZLİK
« Son İleti Gönderen: yüksel 04 Kasım, 2018, 16:24:09 »
Epeydir formda paylaşımda bulunmamıştım..Biraz canlandıralım bari.Emir büyük yerden  :)

14
Karışık / Anka Kuşunun Çağrısı
« Son İleti Gönderen: BenSiz 03 Kasım, 2018, 18:01:21 »
Geri sayım başladı...
Elpis yayınları Anka Kuşunun Çağrısı'nı tekrar okurlarla buluşturmak için son aşamada. Yakında Anka Kuşunun Çağrısı kitabı tüm kitabevlerinde olabilir. Bana özellikle seçtiğim bir kitabevi var mı diye sordular. Bilmiyorum, dedim.
Bence sizler bana bildirin hangi kitabevine kitabı yollamaları gerektiğini.

Ayrıca bir reklam videosu hazır. İzlemek isteyenler, buyrun bu bağlantıyı takip edin:
http://www.flameofsophia.com/index.php/video/56-anka-kusunun-cagr-s-yak-nda-tuem-kitabevlerinde

Veyahut youtube üzerinden:
https://youtu.be/5bYC0iK_HaM
15
Mucizeler Kursu Metin Kitabı / Hakikatın mihenk taşı
« Son İleti Gönderen: BenSiz 26 Ekim, 2018, 08:39:59 »
Dönüşüm, ilk şununla başlar: bir şey bilmediğini kabul etmenle. Bir şey bildiğini sanman, deliliğin kanıtıdır. Deli olan ancak delice şeyler öğretebilir fakat asla doğruyu öğretmez. Bildiğini sanmak, hakikatın önüne koyduğumuz en etkili perde. Bu nedenle New Age veya ezoterik alanda mevcut olan birçok saçma sapan uydurmalar, arayan bilgisiz yolculara hakikat diye yutturulmakta çünkü "deli bilen" dürüst bilmeyenden çok daha fazla sayıca.

Mucizeler Kursu'nda, öğrendiğin her şey için dünyanın bir mihenk taşı olduğunu yazar. Ve birçok kısmında asla ruhani alemin desteği olmadan kurtulamayacağını da vurgular. Bu destek birçok şekille karşına çıkabilir. İnsan, kitap, rüya, ani bir aydınlanma gibi.

Metin kitabında, bölüm 14.XI.'de "Hakikatın mihenk taşı" başlığı altındaki kısım balyoz gibi iner öğrencinin zihnine. Size ilk iki paragraf:

1. Bununla birlikte, öğrenmen gereken asıl nokta, bilmemendir. Bilgi güçtür ve tüm güç Tanrı'dandır. Gücü kendine saklamak isteyen sen, onu "kaybettin". Hala güce sahipsin, ama onunla kendi farkındalığın arasına o kadar çok şey koydun ki, onu kullanamaz oldun. Kendi kendine öğretmiş olduğun her şey, sana gücünü perdeledi. Sen onun ne olduğunu bilmiyorsun ne de nerede olduğunu. Sen, öylesi zavallı güç görünümlü ve kuvvet gösterisi bir şey yaptın ki, seni yarı yolda bırakmalılar. Çünkü güç, sahte bir kuvvet değildir ve hakikat tüm görünüşlerin ötesindedir. Fakat, içindeki Tanrı'nın gücü ile kendin arasına koyduğun her şey, yalnızca yanlışı öğrendiğin ve doğruyu ortadan kaldırmaya çalıştığın için oldu.

2. Hepsinin gitmesine izin vermeye hazır ol ve sonsuza dek onlara bağlı olmadığına sevin. Çünkü sen, kendine Tanrı Oğlu'nu nasıl hapsedebileceğini öğrettin, öylesi düşünülemez bir ders ki bu, sadece derin uykuda olan deliler bunu hayal edebilir. TANRI, TANRI olmamayı öğrenebilir mi?

Çeviri: BenSiz
16
Mucizeler Kursu Dersler / Ynt: DERS 353
« Son İleti Gönderen: Gökçe 23 Ekim, 2018, 22:20:19 »
“Sonra kendimi kimliğimde kaybediyorum ve MESİH'İN kendi ÖZÜMDEN başka bir şey olmadığını anlıyorum.” 🙏🙏❤️
17
Mucizeler Kursu Dersler / DERS 353
« Son İleti Gönderen: BenSiz 23 Ekim, 2018, 22:06:29 »
Cümle cümle oku bu dersi. Tekrar ve tekrar. Kelimelerin sıralanmasına dikkat et. İfadelerini içselleştir. Tekrar ve tekrar...

Gözlerimin, dilimin, ellerimin, ayaklarımın bugün tek bir amacı var: dünyayı mucizelerle kutsaması için onların kullanımını MESİH'E vermek.

1. Baba, bugün sahip olduğum her şeyi MESİH'E veriyorum, O'NUNLA paylaştığım amaca en iyi şekilde hizmet edeni her şekilde kullanabilsin diye. Hiçbir şey yalnız bana ait değil, çünkü O ve ben bir amaca bağlandık. Böylece öğrenim neredeyse ona bağlanan hedefe geldi. Bir süreliğine O'NUN amacına hizmet etmek için O'NUNLA çalışıyorum. Sonra kendimi kimliğimde kaybediyorum ve MESİH'İN kendi ÖZÜMDEN başka bir şey olmadığını anlıyorum.
Çeviri: BenSiz
18
Karışık / Soru-Cevap
« Son İleti Gönderen: BenSiz 23 Ekim, 2018, 21:24:52 »
Soru: Biz doğmadan önce hayat senaryomuzu kendimiz yazıyorsak o zaman başımıza gelen şeylerin bizi olgunlastırmaşı, geliştirmesi ya da kendi ilahi yönümüzü keşfetmek için olduğunu anladım. Bu doğruysa, ben hayat senaryo mu değiştirebilir miyim? Değiştiremezsem, bu fatalizm değil midir? Bazı çelişkilerim var bu konuda.


Cevap: Fatalizm, ya da yazgıcılık kavramını Anka Kuşunun Çağrısı kitabında işledim. Orada teferruatlıyla okuyabilirsin. Kısaca şöyle söyleyeyim. Dünyada bildiğimiz tüm kavramlar dünya bilgisine dahildir. Ruhani yolculuğumuzda - dünyayı geride bırakma ve unutma yolculuğu da diyebiliriz ona -  Kutsal Ruh mevcut kavramları alıp kullanır bize öğretmenlik yaparken, ki, içinde bulunduğumuz durumumuzu anlayalım. Yoksa kurtuluş imkansız olurdu. Kurs der ki; rüya oluştuğu anda yok oldu. Bu gerçeklikte hiç olmadı anlamındadır. Peki biz neyiz şimdi ve burada, diye sorarız doğal olarak. Biz yokuz dersek, bunun kimseye bir faydası olmaz. Çünkü kimse anlamaz. O nedenle fatalizm kavramının arkasında yatanla yol alınır. Ne de olsa o kavrama aşinayız. Ama Tanrı bizi ve hayatlarımızı yarattı diye değil. Biz kendimiz kendi hayatlarımızı yarattık diye öğretir Kutsal Ruh. Tanrı'nın bu rüyadan haberi bile yok, der kurs. Herkimse, rüya içindeki hayatından kendi sorumludur. Doğum-ölüm çarkında tutsak olan bir zihin, bir can parçası, ki, buradaysak tutsağız demektir, kendini suçlu hissettiği için doğar, acı çeker ve ölür. Bu onun kendine verdiği cezadır. Kursun içinde bu konu genişce anlatılmıştır. Bilinç düzeyimiz yükseldikçe dünyaya gelip gitmelerimizde, ki, bunu da kurs aynen böyle anlatır, suçun, cezanın ve dünyanın olmadığı idrakı açılmaya başlar zihinde. Bu da zihnin içinde bulunduğu tutsaklıktan, yanlış inancından kurtuluş demektir. Sadece bir illüzyon olan dünyaya ve içindeki yaşamlara olan inancı aşan bir zihin, bir can parçası, doğum-ölüm çarkından, karma çarkından kurtulur.

Yaşam senaryosu bu nedenle değişmez. O tıpkı bir film rulosundaki çoktan çekilmiş bir film gibidir. Dolayısıyla, başına gelecek olan gelecektir. Bunu Şems dahi söylemiştir, olacak olanı durduramazsın gibi derken. Bizse bu filmi izleyeniz, filmin içindekiler değiliz. Biz kendi filmimizin gözlemcisiyiz. Bu nedenle, filme karşı tepkilerimiz özgürdür. Ayrıca sen senaryonu bilmiyorsun ki, neyi değiştirebilesin, değil mi? Fakat, filmde izlediklerine karşı tepkilerini değiştirmek tamamen senin elinde. Tepkilerini nötr, tarafsız ve sevgi dolu seçersen zaman kazanırsın, der kurs. Kurtuluşa doğru giden yolunda, kendin için önceden seçtiğin senaryoyu böylece zaman çarkı içinde daha hızlı bitirirsin. Hatta tam da şu an bu mümkün. Her şey mümkün. Fakat, neyse yazılmış olan, yaşanır. Yazılmış olan her şey gelip geçer. Senin zihnin ama uçuşa geçmiştir, kendi kendini aşan bir gölge gibi. Dünyayı ve yanılgıları hızla geride bırakırsın ve kimbilir kaç doğumu, kaç yaşam senaryosunu atlarsın böylece. Öldükten sonra, şimdiki bedenini terk ettikten sonra tekrar doğmaman mümkün olur. Çünkü kat kat boyut atlamışsındır bilinç düzeyinde. Mutlu son bir nefes kadar yakındır artık. Son adım Tanrı'dandır, sen eşikte beklemesini bildikten sonra. Mucizeler Kursu'ndaki İsa gibi olmamız an meselesidir egodan tamamen feragat edersek. İsa bizden ayrı değil. Hepimizin içinde İsa var bize öncülük eden. İsa Mesih'in bedenleşmiş hali ve bilinci, uyanışı ve bilişi belleğimizde var fakat kendisi ne bir bedendir ne de kişi. O bize ulaşmamız gereken son hedefin, bilincin zirvesinin, uyanışın canlı örneğidir.

BenSiz
19
Genel Bilgi Alanı / DUYURU! Forum yenilecektir...
« Son İleti Gönderen: BenSiz 23 Ekim, 2018, 11:01:11 »
Yakında sayfanın hostu olan one.com teknik düzenleme yapacaktır. Databankası işlemcisi ve sürümü yükseltilecektir. Bu nedenle yeni sürümle kompatibel olmayan tüm sayfaların ya uyarlanması ya da yenilenmesi gerekiyor.
Forum sayfamız yeni sürümle kompatibel değil. Bu nedenle yenilemem gerekiyor. El atmışken oldukça hantal olan mevcut forum sistemini bir başka kurulumla değiştirmeyi düşünüyorum. Birkaç hafta içinde forumu silip yenisini kuracağım. İçindeki databankasını ve mevcut tüm yazıları bilgisayarıma indireceğim fakat tekrar aynı şekilde yüklenebileceğini snamıyorum. Denemem gerek. Olursa iyi, olmazsa bir arşiv dosyayı açabilirim belki. Oradan eski yazılara ulaşılabilinir diye düşünüyorum.
Tüm üyelikler yeni sisteme geçtiğimizte iptal olur. Dolayısıyla yeniden üye olmanız gerekecektir.

BenSiz
20
Mucizeler Kursu Dersler / 14. Ben Kimim?
« Son İleti Gönderen: BenSiz 23 Ekim, 2018, 10:52:45 »
Mucizeler Kursu'nun inanılmaz derinliği, netliği ve tavizsiz metafiziği karşısında yıllar sonra halen hayretlere düşerim. Öyle ki, içim coşar, gönlüm şaha kalkar ve kurtuluşun tatlı ve sonsuz nefesinde bir an dinlenirim dünyanın döngüsü içinde devinen can kafesimle. Bu sabah yine açıldı pırıl pırıl bir hakikat zihnime ve şad oldu ruhum...

Bilinç katmanlarımda zaman zaman dünya rüyasının güncel deliliklerine kapılıp gittiğimde, içimdeki kutsal rehberimin uyarısını duyarım. Hatırla... der usulca. Tarifi zor tatlı bir dalga sarar kalbimi, can kafesimi. Derinden gelen ebediyetin yellerini taşıyan nefesim eşliğinde alırım elime kurs kitabımı, açarım rastgele bir sayfasını. Ve işte orada okurum tekrar, yıllar önce okuduğum ve beni sarsarcasına hakikatın eşiğine kadar, hatta kısa süreliğine ötesine götüren cümleleri...

1. Ben, TANRI'NIN OĞLU'YUM, O'NUN sevgisinin yansımasında parlayan, tam, iyileşmiş ve bütün olan. O'NUN yaratılışı benim içimde kutsanır ve ebedi yaşamları garanti altına alınır. Benim içimde sevgi kusursuz, korku imkansız ve sevinç karşıtsız olarak kurulur. Ben TANRI'NIN KENDİSİ'NİN kutsal eviyim. Ben, O'NUN SEVGİSİNİN yaşadığı cennetim. Ben O'NUN kutsal günahsızlığının KENDİSİ'YİM, çünkü benim saflığımın içinde O'NUNKİ var.

2. Şimdi neredeyse kelimelere ihtiyacımız yok. Ama birlikte geçirdiğimiz ve TANRI'YA verdiğimiz bu bir yılın son günlerinde sen ve ben, birbirimizle paylaştığımız bölünmemiş bir amaç bulduk. Ve böylece sen benimle birleştin. Böylece sen, benim de olduğumsun. Kim olduğumuzun hakikati, sözcüklerle ifade edilemez veya açıklanamaz. Fakat bizim işlevimiz, bizim için burada açıklığa kavuşabilir ve biz bu sözcükleri kendi içimizde örnek olarak ispat edersek, sözcükler onu konuşabilir ve öğretebilir.

Mucizeler Kursu, Ders Kitabı 350-351 ders arası "Ben Kimim?" bölümü - Çeviri: BenSiz

Blog sayfası: http://www.flameofsophia.com/index.php/2-guen-dem/575-ben-tanri-nin-oglu-yum

Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 10