Gönderen Konu: TANRI ÖFKELİ DEĞİLDİR  (Okunma sayısı 617 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Gökçe

• Global Moderator
  • Jr. Member
  • SEVGİ, umut, iman
TANRI ÖFKELİ DEĞİLDİR
« : 10 Ocak, 2018, 09:45:34 »
TANRI ÖFKELİ DEĞİLDİR. TANRI SAF SEVGİDiR.
Deneyimlediğimiz cezalar; kendi yargılayıcı ve cezalandırıcı düşüncelerimizin sonucudur.
Tanrı'nın Sevgisinin güzelliği ve ihtişamı deneyimlenebilirdir.
Şeyleri farklı görebilmenin küçücük bir istekliliği ile bile saf sevgi olan Tanrı kendini sana gösterir.
Tanrı saf sevgidir ve O yalnızca senin en yüce mutluluğunu ister.
Eğer kalbinde ve zihninde küçücük bir isteklilik gösterirsen; Yüksek Zihnin seni mutluluğa, neşeye ve huzura geri götürür. Ve bunlar Tanrı'nın Çocuğu olan senin doğal haklarındır.
Sen seviliyorsun, tamsın, bütünsün; şimdi ve ebediyen.
Hakikatin gerçekliğinde; Tanrı'nın isteğinin senin isteğin olduğun olduğunu ve senin isteğinin Tanrı'nın isteği olduğunu bulacaksın. Hakikatte onlar birdir çünkü sen Tanrı ile birsin.
Korkunun ve yargının yokluğunda senin her sevinçli (joyful) düşüncen İlahi Sevgi ile mutlu ve ortak bir yaratımdır.
ROBIN DUNCAN - Mucizeler Kursu Eğitmeni

Çevrimdışı Gökçe

• Global Moderator
  • Jr. Member
  • SEVGİ, umut, iman
Ynt: TANRI ÖFKELİ DEĞİLDİR
« Yanıtla #1 : 11 Ocak, 2018, 12:11:17 »
Mucizeler algıda değişikliğin sonucudur.
Mucizeler bazılarının Tanrı'nın özel kulu olmasının , şansın ya da iyi kaderin vs. sonucu değildir.
Kendini mucizeye hazırlamak ve algında değişiklik yapmak için şöyle diyebilirsin:
"Ben ...... farklı görmek istiyorum."
Boşluğa herhangi bir sorunu, durumu, şeyi koyabilirsin.
Problemin her aklına geldiğinde ve kendini her endişeli ya da negatif hissettiğinde bu cümleyi kurabilirsin.
Bu cümleyi tekrar ederek Yüksek Zihni'ne şeyleri farklı görmek istediğine afirme ettirmiş olursun.
Bu çağrı, Yüksek Zihni'ne şifalanmış bir algı vermesi ve yanlış algını düzeltmesi için komut verir.
Robin Duncan

Çevrimdışı Gökçe

• Global Moderator
  • Jr. Member
  • SEVGİ, umut, iman
« Yanıtla #2 : 11 Ocak, 2018, 12:43:26 »
Sevgili Tanrım,
Ben Senin beni yarattığın gibiyim. Bana verdiğin Sevgiyi benden geri alabilecek, yok edebilecek, bozabilecek, zarar verebilecek hiçbir güç yok.
Sen beni mükemmel Sevgide yarattın; şimdi ve ebediyen.
Bende yarattığın Kim olduğumun Hakikatidir ve yalnızca Hakikat doğrudur.
Hakikatin ışığında tüm illüzyonlar çözülür (erir). Işığın huzurunda karanlık barınamaz. Senin Sevginin farkındalığında, korkulacak hiçbir şey yok. Ben Seninle birim.
Sevginin kesinliği için ve en büyük illüzyonlarımla bile Kim olduğumun Hakikati asla bozup yok edemeyeceğim için Sana şükürler olsun Tanrım.
Robin Duncan

Çevrimdışı Gökçe

• Global Moderator
  • Jr. Member
  • SEVGİ, umut, iman
« Yanıtla #3 : 11 Ocak, 2018, 13:07:52 »
Korku, zihni kaplayan bir bulut gibidir. O bulut orada olduğunda sana kendini Tanrı'dan ve kardeşlerinden ayrıymış gibi hissettirir, farkındalığını bloke eder.
Bu, tıpkı gözlerini ellerinle kapatıp ışığın olmadığını düşünmek gibidir.
Işık aslında hiç gitmemiştir, hep oradadır.
Robin Duncan

Çevrimdışı Gökçe

• Global Moderator
  • Jr. Member
  • SEVGİ, umut, iman
« Yanıtla #4 : 04 Şubat, 2018, 20:03:47 »
"Günahla, suçla savaşarak Kefaret'e ulaşamam. İllüzyonlarla savaşmak onlara bir varlık ve değer vermektir ve bu onların yerini sağlamlaştırır.
Karanlığı analiz ederek ışığa ulaşamam. Yapmam gereken Işığa yönelmek. Tıpkı ışık açıldığında karanlığın yok olması gibi Hakikatin ışığında da tüm illüzyonlar yok olur. Bu, karanlığa ışık tutmaya benzer.
Bundan sonra bir sorunum olduğunda sorunu irdeleyip kendimi ve diğerlerini suçlamak yerine sadece SENİN Hakikatine ve Sevgine yoğunlaşacağım TANRIM.
Tüm suçlamalarımı, günaha ve suça olan inancımı SENİN sevgi dolu ellerine bırakıyorum."
Robin Duncan

Çevrimdışı Gökçe

• Global Moderator
  • Jr. Member
  • SEVGİ, umut, iman
« Yanıtla #5 : 04 Şubat, 2018, 20:25:41 »
"ACI ve SUÇLULUK
Ben bu dünyayı gerçek kabul ettiğim için acı çekiyorum. Ve bir zamanlar TANRI'dan ayrıldığımı sandığım için kendimi hep suçlu hissediyorum.
Bu delice inançlarımı terk edersem acı ve suçluluktan kurtulurum. O halde şunların idrakine varmalıyım ki:
Bu dünya gerçek değil ve ben onun var olmadığını kabul ederek bu illüzyon korku dünyasının tüm acı dolu etkilerinden kurtulurum.
Ve ben TANRI'dan asla ayrılmadım. Hala O'NUN günahsız, masum ve mükemmel OĞLUYUM. Şimdi, daima ve ebediyen.
Tüm bunları idrak edebilmenin yegane yolu da doğru AFFEDİŞi sürekli olarak uygulamaktır. Ancak bu şekilde  Sevginin önündeki  engelleri kaldırıp gerçek hafızama (Tanrı'nın Hatırasına) geri dönebilirim. "
-Bu da benden bir derleme, bir çıkarım, artık ne derseniz... 😊❤️-

Çevrimdışı Gökçe

• Global Moderator
  • Jr. Member
  • SEVGİ, umut, iman
« Yanıtla #6 : 05 Şubat, 2018, 10:26:30 »
"Kutsal Ruh; konuşmakta seninle sürekli, sürekli bir iletişimde.
Sadece bir (iç) ses olarak degil
O bazen bir şarkının sözünde görünür sana,
bazen bir gazete haberinde...
... ... ...

Kalbini temizlemen gerektiğini anlamalısın ve bu Mucizeler Kursu ile gerçek bağışlayıcılığı öğrenerek deneyimleyerek gerçekleşecektir...
Amin "
Alıntıdır

Çevrimdışı Gökçe

• Global Moderator
  • Jr. Member
  • SEVGİ, umut, iman
« Yanıtla #7 : 10 Eylül, 2018, 13:52:53 »
"Biz en büyük yanlış algılarımızla, başarısızlıklarımızla, hatalarımızla, illüzyonlarımızla bile KİM olduğumuzun Hakikatini asla değiştiremeyiz. Yapacağımız en kötü şey mutluluğumuzu geciktirmektir."
Robin Duncan

* Zaman da bir illüzyon olduğuna göre  ;)