Gönderen Konu: Bir An Bir Düşte olduğunuzu varsayın.  (Okunma sayısı 346 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Deniz089

  • Newbie
  • *
  • İleti: 37
Bir An Bir Düşte olduğunuzu varsayın.
« : 16 Mayıs, 2018, 23:14:24 »
Bu düşte binlerce insanla bir partidesiniz ve sizin dışınızda herkes şu ya da bu ölçüde sarhoş. Bir iki kadeh içip çakırkeyif olmuş az sayıda insan bir yana çoğu adamakıllı kafayı bulmuş. Birkaçı öyle sarhoş ki hareketleri tamamen kontrol dışı,bilinçlerini bile kaybetmiş olabilirler.
   Partidekilerin bazıları arkadaşlarınız,aileniz,tanıdıklarınız ama çoğunu tanımıyorsunuz.
Bir iki kişiyle iletilşim kurmaya çalışıyorsunuz ama sarhoşluklarının anlaşılır bir iletişim kurma yetilerini etkilediğini farketmeniz uzun sürmüyor. Bakış açıları bulanık. Partiyi herkesin sarhoşluk derecesine bağlı olarak farklı bir biçimde yaşadığını da görüyorsunuz;etkileşiminiz içtikleri her kadehle değişime uğruyor.
    Particiler çeşit çeşit. Gürültücüsü,dışa dönüğü,şeni olduğu kadar utangac,sessiz,asık suratlısı da var. Eğlence sürerken herkesin yelpazenin iki ucu arasında gidip gelişini izliyorsunuz; mutluluk ile keder,heyecan ve duygusuzluk arasındalar. Kavga ediyor,barışıyor,tartışıyor,kucaklaşıyor,yeniden kapışıyorlar. Bu tuhaf davranışın sonu gelmez döngüler halinde gece boyu sürdürülüşünü izliyorsunuz. Sarhoş olmasına sarhoşlar ama daha fazlasını arzuladıkları içki değil, partinin duygusal heyecanı.
    Gece devam ederken konuklarla ilişkiniz kişiden kişiye değişiyor. Bir kısmı hoş iken diğerleri hızla dengesizleşme potansiyeli sergiliyor.. Algıları bulanık olduğundan sizin hayal olduğunu görebilidiğiniz durumlara duygusal tepki veriyorlar.
   En önemlisi,bu partide kimsenin bunun bir düşten ibaret olduğunun farkında olmadığı apaçık.
   Derken bunun yeni değil,daha önce katıldığınız bir parti olduğunun bilincine varıyorsunuz. Tıpkı onlar gibi olduğunuz bir vakit olmuş. Sarhoşluğun her aşamasından geçmiş, tıpkı şimdi etrafınızda olanlar gibi davranmışsınız. İçkinin sisi pusu içinde sohbet etmiş, partinin budalılığına kapılmış, harektlerinizin dizginini sarhoşluğa bırakmışsınız.
   Son olarak, sizin ayık olduğunuzun kimse ayırdında değil. Kendileri gibi sizinde hala sarhoş olduğunuzu sanıyorlar. Yolunuzu görmüyorlar, bütün gördükleri kendi yolları. Sizi ancak alkolle sersemlemiş zihinlerin bir yansıması, çarpıtma olarak görüyorlar, gerçekte olduğunuz gibi değil. Alkolün üzerlerindekihttp:// etkisinden de tümüyle habersizler. Her biri partiye dair kendi düşü içinde yitip gitmiş. Etkileşimlerinin ellerinden çıkmış olduğunu görecek halde değiller. Bunun sonucu olarak, sizi durmadan partinin duygusal dramasına ,çarpık algılarının yarattığı çılgınlığa katılmaya kandırmaya çalışıyorlar.
       Ne yapardınız?
 
Don Miguel Ruiz JR.
 

Çevrimdışı BenSiz

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • İleti: 267
Ynt: Bir An Bir Düşte olduğunuzu varsayın.
« Yanıtla #1 : 21 Mayıs, 2018, 17:09:22 »
Çok güzel bir benzetme...  8)