Gönderen Konu: Savunma Olarak KEFARET  (Okunma sayısı 191 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Gökçe

  • Global Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • İleti: 93
  • SEVGİ, umut, iman
Savunma Olarak KEFARET
« : 20 Eylül, 2018, 14:48:29 »
    Mucizeler; doğaldır, düzelticidir, iyileştiricidir ve evrenseldir. Mucizelerin yapamacağı şey yoktur. Ama mucizeler korku ya da şüphe ile ortaya çıkamazlar. Bir şeyden korktuğunuzda o şeyin sizi acıtabilmeye, zarar vermeye gücü olduğunu kabul etmiş olursunuz ve bu bir yanılgıdır. Eğer acıdan kurtulmak istiyorsanız kendinizi ve kardeşlerinizi affetmelisiniz.
   Yalnızca Tanrı vardır, yalnızca Tanrı'nın Gücü vardır ve Tanrı'nın Gücünün karşısında hiçbir güç  yoktur. Tanrı; acıyı, zararı, incinmeyi... yaratmamıştır. Bizler, olan her şey için tam - komple bir affedişi kabul etmeliyiz.
   Birini yargılamak ya da kin tutmak korkunun türüdür. Eğer kendinizi ya da başka birini yargılarsanız, yargınızı haklı çıkarmak için acıyı deneyimlersiniz. Affediş doğrultusunda yargıyı ve kini bırakırsanız, her zaman için huzur dolu sonuç alırsınız.  Acı bir seçimdir. Acı sizin başkalarını ya da kendinizi yargılamalarınızın sonucudur.
   Kötü olarak algıladığınız bir durum deneyimlediğinizde şunun kararına varmalısınız: "Ben mutlu olmayı mı istiyorum, yoksa haklı olmayı mı?" Yani kardeşinizin günahı (!) ile ilgili haklı çıkıp acı çekmeyi mutluluğunuzu ertelemeyi mi tercih edersiniz, yoksa yargılardan vazgeçip mutlu olup acıyı salıvermeyi mi?
   Acı çektiğinizde, huzursuz olduğunuzda egonun ilk cevabı birilerini ya da bir şeyleri suçlamaktır.. Eğer suçlamayı seçerseniz acınız ya da huzursuzluğunuz asla gitmez. Acı, huzursuzluk; yargılarınzda haklı çıkma isteğinizin kanıtıdır.
   Kefaret, Tanrı'dan ayrılışın hiç gerçekleşmediğinin farkındalığıdır. Tüm şifa zihinde olur. Kefaret tamamen anlaşılıp kabul edildiğinde tüm acı, ızdırap yok olur. Eğer Işığı karanlığa getirirseniz, karanlık yok olur.
   Diyelim ki uyuyorsunuz ve rüya göryorsunuz; rüyanızda üşüdünüz, yalnızsınız ve çok korkuyorsunuz. Uyandığınızda tüm bu problemler yok olur. İşte Kefaret sizi tüm problemlerinizden özgür kılacak ve sizi uyandıracak araçtır. Kefareti tamamen kabul etmek, ayrılığın hiç gerçekleşmediğini kabul etmektir.

ROBİN DUNCAN