Gönderen Konu: Hakikatın mihenk taşı  (Okunma sayısı 714 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BenSiz

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • İleti: 269
Hakikatın mihenk taşı
« : 26 Ekim, 2018, 08:39:59 »
Dönüşüm, ilk şununla başlar: bir şey bilmediğini kabul etmenle. Bir şey bildiğini sanman, deliliğin kanıtıdır. Deli olan ancak delice şeyler öğretebilir fakat asla doğruyu öğretmez. Bildiğini sanmak, hakikatın önüne koyduğumuz en etkili perde. Bu nedenle New Age veya ezoterik alanda mevcut olan birçok saçma sapan uydurmalar, arayan bilgisiz yolculara hakikat diye yutturulmakta çünkü "deli bilen" dürüst bilmeyenden çok daha fazla sayıca.

Mucizeler Kursu'nda, öğrendiğin her şey için dünyanın bir mihenk taşı olduğunu yazar. Ve birçok kısmında asla ruhani alemin desteği olmadan kurtulamayacağını da vurgular. Bu destek birçok şekille karşına çıkabilir. İnsan, kitap, rüya, ani bir aydınlanma gibi.

Metin kitabında, bölüm 14.XI.'de "Hakikatın mihenk taşı" başlığı altındaki kısım balyoz gibi iner öğrencinin zihnine. Size ilk iki paragraf:

1. Bununla birlikte, öğrenmen gereken asıl nokta, bilmemendir. Bilgi güçtür ve tüm güç Tanrı'dandır. Gücü kendine saklamak isteyen sen, onu "kaybettin". Hala güce sahipsin, ama onunla kendi farkındalığın arasına o kadar çok şey koydun ki, onu kullanamaz oldun. Kendi kendine öğretmiş olduğun her şey, sana gücünü perdeledi. Sen onun ne olduğunu bilmiyorsun ne de nerede olduğunu. Sen, öylesi zavallı güç görünümlü ve kuvvet gösterisi bir şey yaptın ki, seni yarı yolda bırakmalılar. Çünkü güç, sahte bir kuvvet değildir ve hakikat tüm görünüşlerin ötesindedir. Fakat, içindeki Tanrı'nın gücü ile kendin arasına koyduğun her şey, yalnızca yanlışı öğrendiğin ve doğruyu ortadan kaldırmaya çalıştığın için oldu.

2. Hepsinin gitmesine izin vermeye hazır ol ve sonsuza dek onlara bağlı olmadığına sevin. Çünkü sen, kendine Tanrı Oğlu'nu nasıl hapsedebileceğini öğrettin, öylesi düşünülemez bir ders ki bu, sadece derin uykuda olan deliler bunu hayal edebilir. TANRI, TANRI olmamayı öğrenebilir mi?

Çeviri: BenSiz