Son İletiler

Sayfa: 1 ... 8 9 [10]
91
Mucizeler Kursu Öğretmenler için El Kitabı / Ynt: Yeni çeviriler
« Son İleti Gönderen: selda 27 Ağustos, 2018, 08:50:15 »
çok teşekkürler  :)
92
Genel Bilgi Alanı / Ynt: Soru ve oylama!
« Son İleti Gönderen: yüksel 26 Ağustos, 2018, 23:23:22 »
Merhaba BenSiz,formun hantallığı konusunda seninle aynı fikirdeyim.Ama formun içeriklerinde değerli bilgiler de var, Sana yöneltilen sorular ve verdiğin cevaplar var mesela kitaplarda bulamayacağımız..
93
Mucizeler Kursu Öğretmenler için El Kitabı / Ynt: Yeni çeviriler
« Son İleti Gönderen: yüksel 26 Ağustos, 2018, 23:15:17 »
Bizimle paylaştığı için Fulya'ya teşekkürler..
94
Mucizeler Kursu Öğretmenler için El Kitabı / Yeni çeviriler
« Son İleti Gönderen: BenSiz 26 Ağustos, 2018, 17:34:56 »
Bir arkadaşımız elinde mevcut olan çevirileri bizimle paylaşmak istiyor. Fulya bana yolladı ve paylaşmamı rica etti.
Ek'den indirebilirsiniz.
Arkadaşımız Fulya'ya içten teşekkürlerimizi sunarız...
95
Genel Bilgi Alanı / Soru ve oylama!
« Son İleti Gönderen: BenSiz 26 Ağustos, 2018, 09:51:50 »
Ocak 2019 yılında nihayet Mucizeler Kursu'nun resmi Türkçe çevirisi e-kitap olarak yayınlanacak. Bu nedenle buradaki forumu acaba sıfırlayıp yeniden başdan mı başlasak diye fikirler ortada.
Yeni bir forum ile doğrudan resmi kaynağın çevirileri kullanarak Ocak 2019'dan itibaren başlamak bana şahsen uygun geliyor. Ayrıca yeni forumu kurarken daha uygun bir forum programı seçebiliriz. Şimdiki sanki biraz hantal gibi.
Bu konuyla ilgili katılımızı içten rica ediyorum.


Sevgiler
BenSiz
96
Genel Bilgi Alanı / Mucizeler Kursu'nun resmi Türkçe çevirisi nihayet çıkacak!
« Son İleti Gönderen: BenSiz 26 Ağustos, 2018, 09:45:21 »
Arkadaşımız ve Mucizeler Kursu'nun resmi Türkçe çevirisinin editörü Aslıhan Boyar'ın facebook sayfamızdaki son duyurusunu buraya aktarıyorum:

"Sevgili Mucizeler Kursu öğrencileri, Mucizeler Kursunun resmi Türkçe çevirisi uygun bir yayınevi bulunamadığı için şimdilik kitap olarak basılamamaktadır. Ancak uzun bir süredir hazır bekleyen Türkçe çevirinin okuyucuları ile buluşması adına vakıf bir değerlendirme yapmış ve resmi çevirinin 2019 yılının Ocak ayında vakfın web sayfasında e-kitap olarak satışa sunulmasına karar vermiştir... Büyük bir mutlulukla karşıladığımız bu haberi, artarak daim olan mucizelere vesile olması dileğiyle sizlerle paylaşmak istedik...Sevgilerimizle..."
97
Mucizeler Kursu Metin Kitabı / Giriş: Mucizeler Kursu ne der?
« Son İleti Gönderen: BenSiz 26 Ağustos, 2018, 09:41:43 »
[...]
Bağışlama, sayesinde hatırlayacağımız araçtır. Bağışlama sayesinde dünyanın düşünce şekli tersine çevirilir. Affedilmiş bir dünya CENNETİN kapısı olur, çünkü nihayetinde onun merhametiyle kendimizi affedebiliriz. Kimseyi suçlulukta esir tutmazsak özgür oluruz. Tüm kardeşlerimizin içinde MESİH'İ kabul ederek, ONUN MEVCUDİYETİNİ kendi içimizde tekrar tanırız. Tüm yanlış algılarımızı unutarak ve bizi geçmişten hiçbir şey bizi geri tutmazsa, TANRI'YI hatırlayabiliriz. Bundan öte gidemez öğrenmek. Hazır olduğumuzda TANRI'NIN KENDİSİ ona geri dönüşümüzdeki son adımı atacaktır.

Mucizeler Kursu, Giriş
98
Mucizeler Kursu Metin Kitabı / VI. VI. TANRI'NIN mükâfatları
« Son İleti Gönderen: BenSiz 26 Ağustos, 2018, 09:39:09 »
1. Ego, "tehdidin" gerçek kaynağını anlamaz ve sen kendini ego ile ilişkilendirdiğinde, durumu olduğu gibi anlamazsın. Sadece senin egoya olan sadakatın aslında ona senin üzerinde güç verir. Ben egodan, kendi başına hareket eden ayrı bir şeymiş gibi bahsettim. Bu, onu kolayca bırakamayacağından ve düşünüşünün ne kadarının ego tarafından yönlendirildiğini anlaman için gerekliydi. Bununla birlikte ama tasasızca böyle kalmasına izin veremeyiz, aksi takdirde, burada olduğun sürece veya burada olduğuna inandığın sürece, çatışmalarla dolu olmanın kaçınılmaz olduğunu düşüneceksin. Ego, kendin hakkındaki inançlarının bir parçası olmaktan başka bir şey değildir. Senin diğer hayatın kesintisiz olarak devam etti; o senin ayrıştırma girişimlerinden etkilenmedi ve her zaman dokunulmamış olarak kaldı ve her zaman tamamen dokunulmamış olarak kalacaktır.

2. İllüzyonlardan sıyrılmayı öğrenirken, kardeşine ne borçlu olduğunu asla unutmamalısın. O, bana borçlu olduğunun aynısıdır. Bir diğerine egosentrik olarak davrandığının her defasında, şükran borcunun lütfunu ve onu yaratacak kutsal algıyı atmış olursun. Burada "kutsal" ifadesi kullanılabilir, çünkü beni de içeren tüm OĞULLUYA ne kadar borçlu olduğunu öğrendiğinde, algıların mümkün olduğu kadar irfana yakınlaşır. O zaman çukur o kadar küçük olur ki, irfan kolaylıkla akabilir ve sonsuza dek onu yok edebilir.

3. Bana hala çok az güvenin var, ama benim sana egodan daha sık rehberlik etmemi istemen halinde büyüyecektir o. Sonuçlar, bunu yapmanın tek makul seçim olduğuna dair seni giderek daha fazla ikna edecektir. Bir kararın barış ve neşe getirdiğini, ancak diğerinin kaos ve mutsuzluğu beraberinde getirdiğini deneyimleyen hiçkimsenin ayrıyeten ikna edilmesi gerekmez. Ödüllerle öğrenmek acıyla öğrenmekten daha etkilidir, çünkü acı egonun illüzyonudur ve asla geçici bir etkiden daha fazlasını üretemez. Buna karşılık, TANRI'NIN mükâfatları derhal ebediyen idrak edilir. Bu idrak egondan değil kendinden geldiği için, senin ve egonun özdeş olamayacağını gösterir. Bu farkı çoktan kabul ettiğini düşünebilirsin, ancak hala ikna olmuş değilsin. Egodan kaçman gerektiğine inanman bunu gösteriri; egodan aşağılıyarak veya onu kontrol ederek ya da cezalandırarak kaçamazsın.

4. Ego ve saf ruh, birbirlerini tanımazlar. Ayrık zihin, ayrışmayı sadece ayrıştırma (disosiasyon) yoluyla koruyabilir. Bunu yaptıktan sonra, tüm doğal dürtüleri reddeder, çünkü egonun ayrı bir şey olduğundan değil, fakat sen buna inanmak istediğin için bu böyledir. Ego bu inancı sürdürmenin bir yoludur, ve onun hala devam sürmesini sağlayan araçları kullanmak yalnızca senin seçimindir.

Mucizeler Kursu, Metin kitabı bölüm 4:VI.1-4 / Çeviri: BenSiz
99
Mucizeler Kursu Metin Kitabı / Affeden...
« Son İleti Gönderen: Gökçe 01 Temmuz, 2018, 11:03:28 »
“Affeden, iyileşmiştir.”
Metin Kitabı
100
Karışık / Ynt: Başkasını değil, kendini sorgula
« Son İleti Gönderen: Gökçe 27 Haziran, 2018, 21:30:23 »
SEvGİden gayrısı puttur 🙏❤️
Sayfa: 1 ... 8 9 [10]