Mucizeler Kursu Dersler

Sevgi kin beslemez

mucizelerkursu

1. Sevginin kendisi gibi yarattığı sen hem kin tutup hem kendini tanıyamazsın. Kin tutmak, kim olduğunu unutmaktır. Kin tutmak, kendini bir beden olarak görmek demektir. Kin tutmak, egonun zihnini yönetmesine izin vermek ve bedeni ölüme mahkûm etmek demektir.

2. Muhtemelen, kin tutmanın zihnine tam olarak ne yaptığını henüz tam olarak kavrayamıyorsun. Seni kaynağından ayırıyor ve senin ona benzememeni yapıyor gibi görünüyor. Onun (kaynağın), senin olduğunu sandığın şey gibi olduğuna inandırıyor, çünkü hiç kimse kendi yaratıcısını kendisinden farklı bir şekilde hayal edemez.

3. Yaratıcısıyla olan benzerliğinin bilincinde olan benliğinden kopuk olan benliğin uyuyor gibi görünürken, uykusunda yanılsamalar ören zihin kısmın uyanıkmış gibi görünüyor. Bütün bunlar kin tuttuğun için olabilir mi? Aaa, Evet! Çünkü kin tutan kişi, onu sevginin yarattığını inkâr eder ve Yaratıcısı nefret rüyasında onun için ürkütücü hale gelir. Kim nefreti hayal edebilir ve Tanrı’dan korkmaz ki? […][Mucizeler Kursu OE, Ders Kitabı Ders 68 – Çeviri: Bengü Aydoğdu]